موزه بزرگ ورزش اصفهان تاسیس می شود

به گزارش مجله آرنا، میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارش های منتشر شده، موزه بزرگ ورزش اصفهان تاسیس می شود.

موزه بزرگ ورزش اصفهان تاسیس می شود

علیرضا ایزدی گفت: یکی از اولویت ها در سطح استان پهناور اصفهان توسعه ورزش و نشاط اجتماعی است که باشگاه ورزشی فولاد مبارکه سپاهان یکی از نمادهای این مهم در سطح استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان ادامه داد: با توجه به ظرفیت های موجود در باشگاه فولاد مبارکه سپاهان و ورزشگاه بزرگ نقش جهان در زمینه ایجاد موزه ورزش و همچنین اهمیت توسعه گردشگری ورزشی در اصفهان، با همکاری باشگاه فولاد مبارکه سپاهان و ورزشگاه نقش جهان، بزودی شاهد تأسیس موزه بزرگ ورزش در این ورزشگاه خواهیم بود.

او افزود: همچنین با توجه به اهمیت موضوع، این اداره کل از آمادگی کامل در زمینه هرگونه همکاری برای ایجاد این پل ارتباطی میان دو حوزه ورزش و میراث فرهنگی برخوردار است.

ایزدی شرح داد: از فضای مختلف این ورزشگاه بازدید کردم و مقرر شد تا کارشناسان هر دو حوزه اقدام های لازم را به منظور صدور مجوزهای رسمی از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای تأسیس این موزه بزرگ انجام دهند تا هرچه سریع تر این موزه در فهرست رسمی موزه های کشور ثبت شود.

محمدرضا ساکت، مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان نیز گفت: فضای فعلی در نظر گرفته شده برای موزه بزرگ ورزش در مجموعه ورزشی نقش جهان موقتی بوده و محل اصلی با در نظر گرفتن تمام استانداردها در دست طراحی است، امیدواریم با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، مجموعه فرهنگی ورزشی نقش جهان به یکی از قطب های گردشگری اصفهان تبدیل شود.

منبع: همگردی
انتشار: 25 مرداد 1401 بروزرسانی: 25 مرداد 1401 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 2046

به "موزه بزرگ ورزش اصفهان تاسیس می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه بزرگ ورزش اصفهان تاسیس می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید