نصب 83 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی در کشور

به گزارش مجله آرنا، وزیر نیرو گفت: در دولت های یازدهم و دوازدهم با همکاری مجلس و بخش خصوصی،13 هزار و 700 مگاوات را به ظرفیت نیروگاهی کشور اضافه کردیم .

نصب 83 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی در کشور

از وبلاگ نیک دل دیدن فرمایید.

به گزارش ، رضا اردکانیان وزیر نیرو در جریان افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو، ظرفیت نیروگاهی کشور در سال 92 را 69 هزار مگاوات بیان کرد و گفت: در دولت های یازدهم و دوازدهم با همکاری مجلس و بخش خصوصی،13 هزار و 700 مگاوات را به این ظرفیت اضافه کردیم و اکنون 83 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی در کشور نصب شده است.

او افزایش فراوری در بخش نیروگاهی کشور را سالانه 38 درصد بیان کرد و گفت: تا انتها دولت دوازدهم (سال 1400)، هفت هزار مگاوات، به ظرفیت فعلی نیروگاهی کشور اضافه می گردد.

اردکانیان با اشاره به همکاری بسیار خوب بخش خصوصی با وزارت نیرو اضافه کرد: اکنون صد ها شرکت مشاوره ای، پیمانکاری و ... با وزارت نیرو همکاری دارند که زمینه اشتغال مستقیم 150 هزار نفر را ایجاد نموده اند.

وزیر نیرو از سرمایه گذاری بخش خصوصی در بیش از 60 درصد نیروگاه های کشور اطلاع داد و گفت: اکنون امکان اتصال برق و تبادل انرژی به همه کشور های همسایه که با هم مرز زمینی داریم، فراهم شده است.

وزیر نیرو به همراه رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز به منظور افتتاح چند طرح آب و برق و شرکت در نشست شورای اداری استان وارد کرمانشاه شد.

ز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 532

به "نصب 83 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب 83 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید