پارچه هوشمند مایکروسافت با قابلیت تشخیص اجسام

به گزارش مجله آرنا، به تازگی مایکروسافت پتنتی به نام پارچه هوشمندی که اشیاء و ورودی لمسی را تشخیص می دهد به ثبت رسانده است. این پتنت در واقع پارچه ای است که می تواند اشیاء نزدیک خود را تشخیص دهد و شناسایی کند.

پارچه هوشمند مایکروسافت با قابلیت تشخیص اجسام

به گزارش مجله آرنا، پارچه هوشمند به منسوجاتی اطلاق می گردد که فناوری هایی مانند حسگر ها و نخ های رسانا را در ساختار و عملکرد مواد جاسازی می نمایند.

پتنت نو مایکروسافت، مربوط به پارچه جیب شلوار جین است. این پارچه به لایه هایی از حسگر ها که می توانند یک شیء یا ژست را تشخیص دهند، مجهز شده است. این حق اختراع جزئیات توسعه مدار های پردازش داده را نیز نشان می دهد. این مدار ها می توانند داده ها را از پارچه هوشمند دریافت، پردازش و انتقال دهند. پس از آن یک سیستم محاسباتی با استفاده از ماژول یادگیری ماشینی، داده های دریافتی را پردازش نموده و مدل ها را پیش بینی می نماید. این سیستم می تواند جسمی را که در نزدیکی تکه پارچه هوشمند قرار گرفته است و یا با آن برخورد نموده است، تشخیص دهد.

سیستم نو می تواند بود و نبود اشیائی که معمولاً در یک جیب نگهداری می شوند را تشخیص دهد. به عنوان مثال، هنگامی که جیب نتواند حضور سکه های پارکومتر یا ضدعفونی نماینده دست را تشخیص دهد، یک هشدار به تلفن شما ارسال می نماید. در مورد تشخیص حرکت نیز، برخورد تلفن همراه به جیب می تواند به سرعت به وسیله NFC هشداری را بر روی تلفن شما ایجاد کند. این قابلیت می تواند کاربرد های مختلفی در بازی ها و محصولات مصرفی داشته باشد.

مایکروسافت از اواسط دهه 2010 پتنت های مختلفی در مورد پارچه ها و لباس های هوشمند به ثبت رسانده است، مانند نخ های کاربردی الکترونیکی برای پیراهن ها و دستکش های هوشمند. پتنت فعلی به احتمال زیاد توسعه پروژه 2020 به نام Capacitivo است. این پروژه یک پارچه هوشمند است که غذاها، میوه ها و حتی مایع درون لیوان را که روی میز قرار می گیرند، شناسایی می نماید.

از جمله منسوجات هوشمند دیگر می توان به باند های هوشمند که می توانند زخم ها را کنترل و درمان نمایند، پیراهن هایی که می توانند دمای بدن شما را کاهش دهند و پارچه هایی که می توانند بشنوند اشاره نمود که البته بسیاری از آن ها در بازار مصرفی و دنیای واقعی جایی ندارند. حتی Project Jacquard گوگل، یک ژاکت جین Levis که از نخ رسانا، حسگر ها و برچسب های اینترنت اشیاء برای ایجاد نواحی حساس به لمس و اشاره روی آستین ژاکت استفاده می کرد نیز نتوانست فراتر از اولین پیشنهاد خود فروخته گردد. این ژاکت هوشمند در صورت جا گذاشتن تلفن همراه، به شما هشدار می دهد.

از دیگر محصولات مشابه می توان به تعداد انگشت شماری لباس ورزشی، دستکش های بازی، پوشیدنی های مخصوص ورزشکاران و نمونه های اولیه خلاقانه ای اشاره نمود که عمر خود را در موزه ها و گالری ها سپری می نمایند. باید دید آیا پارچه هوشمند نو مایکروسافت می تواند توجه مصرف نمایندگان را به خود جلب کند یا خیر.

منبع: thenextweb

منبع: فرارو
انتشار: 4 مرداد 1401 بروزرسانی: 4 مرداد 1401 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 2027

به "پارچه هوشمند مایکروسافت با قابلیت تشخیص اجسام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارچه هوشمند مایکروسافت با قابلیت تشخیص اجسام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید