چین به دریای جنوبی ناو هواپیمابر اعزام کرد

به گزارش مجله آرنا، روزنامه ساوت چاینا هنگ کنگ گزارش کرد چین به دریای جنوبی، از مناطق مورد منازعه بین پکن و واشنگتن، ناو هواپیمابر اعزام نموده است.

چین به دریای جنوبی ناو هواپیمابر اعزام کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

این نشریه روز شنبه در مطلبی خاطر نشان کرد کشورهای دیگر در حال رصد تحولات این منطقه پر منازعه هستند تایوان هم گفته است جابجایی های این ناو را رصد می نماید.

وزارت دفاع تایوان در بیانیه ای آورده است که این ناو و کشتی های پشتیبان آن به منطقه دریای جنوبی اعزام شده اند اما به جزییات زیادی در این باره اشاره ننموده است.

این در شرایطی است که کشورهایی نظیر فیلیپین و ویتنام هم درگیر منازعاتی درباره مالکیت بر بعضی از جزایر این دریا هستند که چین خود را مالک کل آن می داند.

وزارت دفاع تایوان در بیانیه خود از اعزام ناو هواپیمابر لیائونینگ چین به دریای جنوبی ابراز نگرانی نموده و همزمان گفته است که این جزیره می تواند از منافع و تمامیت ارضی خود حراست کند.

همزمان ژاپن هم از اعزام این ناو با پنج کشتی دیگر از جمله ناوشکن های حامل موشک های راهنمایی شونده خبر داده است که از تنگه میاکی عبور می نمایند و به سمت اقیانوس آرام می روند.

چین می گوید ناوهای این کشور در حال تمرینات مقرر هستند و در آبهای بین المللی حرکت می نمایند و بهتر است کشورهای منطقه در گذرگاه ها، عبور این ناوها را تهدیدی برای خود تلقی ننمایند.

گزارش می افزاید این ناوها احتمالا به سمت اقیانوس آرام غربی و به نزدیکی جزیره گوام می روند که پایگاه آمریکا است و به فیلیپین نزدیک است و پس از آن وارد دریای جنوبی می شوند.

احتمالا این ناوها در اطراف آبهای جزایر اسپراتلی حضور خواهند یافت که بعضی کشورهای دیگر از جمله فیلیپین و جزیره تایوان مدعی مالکیت بر آنها هستند.

از سوی دیگر یک کشتی کانادایی نیز روز سه شنبه از تنگه تایوان عبور نموده است آمریکا از کشورهای دیگر خواسته است ناوهایشان را به تنگه تایوان بفرستند تا کشتیرانی آزاد در آنجا موردحراست قرار گیرد اقداماتی که چین با آن مخالف است.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 423

به "چین به دریای جنوبی ناو هواپیمابر اعزام کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین به دریای جنوبی ناو هواپیمابر اعزام کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید