32 موردی که باید به خاطر آن ها شکرگزاری کنیم

به گزارش مجله آرنا، خبرنگاران - ترجمه از یگانه سهرابی: مسائل بسیار زیادی در جامعه ما موج می زند. ما به شخصه به عنوان افراد و اعضای این جامعه، مسائل و صفات اشتباهی داریم که ای کاش می توانستیم آن ها را عوض کنیم. وقتی در حین کوشش برای تغییر خود یا جامعه مان هستیم، از یاد می بریم که واقعا چه چیز هایی را در اختیار داریم و باید بابت آن ها شکرگزاری کنیم.

32 موردی که باید به خاطر آن ها شکرگزاری کنیم

ما آنقدر بر روی بعد منفی ماجرا تمرکز می کنیم که ابعاد مثبت، قلب ما را ترک می نمایند. در ادامه برای شما دوستان عزیز سایت مجله آرنا یک لیست از چیز هایی آورده ایم که باید به خاطر آن ها هر روز شکرگزاری کنید. لطفا با ما همراه باشید.

1. زندگی مان

مهم نیست که راجع به زندگی تان چه فکری می کنید، در هر حال، این زندگی یک هدیه است. بسیاری از آدم ها در این جهان فرصت زندگی کردن را به دست نمی آورند. بیماری های صعب العلاج، فقر، قحطی و خشکسالی سالانه جان هزاران نفر را می گیرد؛ اما شما خوش شانس بوده اید. شما شانس زندگی، بقا و رویابافی دارید. پس برای همین زندگی تان شکرگزاری کنید.

2. صندلیتان

هر کجایی که هستید، اگر در حال خواندن این مقاله هستید پس یعنی صندلی بهتری نسبت به میلیون ها نفر دیگر که هنوز هم برای دو وعده غذا در روز با هزاران چالش روبرو می شوند دارید. به خاطر صندلیی که در آن قرار دارید، شکرگزاری کنید.

3. دوستانتان

دوست یعنی خانواده ای که خودت انتخابش کردی. به جک ها و شوخی هایی فکر کنید که فقط خودتان آن ها را می فهمید. به خاطرات خجالت آورتان با یکدیگر، و به تماس های تلفنی دیر وقت و مهم تر از همه، به این که در هر شرایطی پشت یکدیگر ایستادید. به خاطر این روابط محبت آمیز ارزشمند شاکر باشید.

4. والدینتان

بزرگترین هواداران شما و کسانی که خالصانه و برای بهبود و اصلاح شما قدم برمی دارند والیدنتان هستند. آن ها تنها موجوداتی هستند که شما را بیشتر از خودتان دوست دارند؛ این در حالی است که علاقه شما به آن ها حتی نمی تواند یک دهم علاقه والدینتان به شما باشد!

درست است که همه والدین بی نقص نیستند و روش های آن ها با یکدیگر متفاوت است، اما آن ها انتخاب نموده اند که به شما زندگی ببخشند. پس همواره از والدینتان به خاطر حمایت ها، تشویق ها و به خاطر عشق ناتمامشان سپاسگزار باشید. سپاسگزار فرصتی باشید که آن ها برای زندگی کردن به شما اعطا نموده اند.

5. انگیزه تان

تا امروز زندگی نموده اید، تا اینجای راه را آمده اید. از میان تمام شکست های عشقی و محبت آمیز، از میان تمام شکست هایی که به شما تحمیل شد، از میان تمام ناامیدی ها. اما به هر حال شما اینجایید، زنده، با انگیزه و در حال حرکت. یادتان باشد که به خاطر هر چیزی که شما را از تخت بیرون می کشد و وادار می نماید که با جهانِ بیرون رو به رو شوید، شاکر و سپاسگزار باشید. حالا این انگیزه و مشوق هر چیزی که می خواهد باشد، اهدافتان، خدا یا هر چیز دیگری، بابت آن شکرگزاری کنید.

6. قدرتتان

حقیقت این است که پس از اتفاقی که آخرین بار برایتان افتاد، نشکستید. آن دفعه که دوستتان هیچ کس را نداشت، شما کنارش بوده و حمایتش کردید. آن دفعه که فقط دوست داشتید گریه کنید، اما به خاطر خانواده، در عکس لبخند زدید. به خاطر این حجم از توانایی و قدرت، شاکر و سپاسگزار باشید.

7. ذهنتان

ذهن شما یک علم پیچیده و یک دوست پایدار برای شماست. ذهن شما می تواند در یک بشکن زدن، به مقصدی ناشناس برود و دوباره به زمان حال برگردد. این ذهن شماست که شما را امیدوار، شاد و رویاباف نگه می دارد؛ و مهم تر این که ذهن شما بخشی اساسی از شما را تشکیل می دهد؛ بنابراین به خاطر ذهنتان برای تبدیل کردن شما به چیزی که حالا هستید، شکرگزاری کنید.

8. قلبتان

قلبتان بار ها ترسیده، شکسته و التیام یافته، و هنوز هم منتظر تجربیاتی این چنینی است که در راه هستند. قلب شما مثل روح یک بچه سه ساله می ماند. مهم نیست که چقدر تحمل کند، هنوز هم قدرتمند می ماند. اگر قرار بود قلب شما حتی برای یک ثانیه از حرکت بایستد، آن موقع است که زندگی شما در خطر بزرگی می افتاد. پس شایسته است که بابت قلبتان هم شکرگزاری کنید.

9. احساستان

احساسی برای لمس کردن، دیدن، بوییدن و حس کردن تمام زیبایی های این جهان. به روزی فکر کنید که نمی توانستید چیزی را احساس کنید. فکر کنید در این صورت چه فاجعه ای به بار می آمد اگر نمی توانستید خوراکی ها را بچشید. به تمام زیبایی های این جهان فکر کنید، چه می شد اگر نمی توانستید آن را ببینید. پس ضروری است که واقعا به خاطر احساساتتان شکرگزاری کنید.

10. چیز هایی که دوست دارید

هرچیزی که دوست داشته باشید، می تواند به شما لذت بدهد. تمام چیز های مورد علاقه شما می توانند به راحتی شما را وادار به خنده یا گریه نمایند؛ بنابراین باید به خاطر حضور تمام چیز هایی که دوستشان دارید و شاهد تأثیراتشان در زندگی تان هستید، با تمام وجود شکرگزاری کنید.

11. تعلقاتتان

کیف شما، لباس شما، مبل شما، میز شما، هر کدام از این ها یک داستانی برای خودش دارد. شاید داستان حوصله سربری باشد، اما به هر حال یک داستان واقعی است. چه زمان آن را خریدید، چرا خریدید، چطور خریدید، چه زمان از آن استفاده کردید و تمام این اطلاعات ریز و درشت میتوانند زندگی شما را به تکامل نزدیکتر نمایند. هر داستان لحظه ای خاص از زندگی شما را مال خودش می نماید، لحظه ای که هیچ وقت باز نخواهد گشت؛ بنابراین قدر این لحظات را بدانید و بابت آن ها احساس شکرگزاری داشته باشید.

12. اشک هایتان

آن روز هایی را یادتان هست که در نهایت لذت اشک می ریختید؟ آن موقع هایی که فکر می کردید دیگر نمی توانید شاد تر باشید؟ آیا آن شب های وحشتناک را به خاطر می آورید که فکر می کردید، قلبتان دیگر تحمل بیشتر از این را ندارد؟ اشک های شما شاهد روز های خوب و بدتان هستند. پس ضروری است به خاطر این احساسات شکرگزاری کنید.

13. اشتباهاتتان

اشتباهات شما می تواند در برگیرنده یک مجموعه از قضاوت های سنگین، یک دیدگاه تازه، یک بخش ناجوانمردانه از زندگی و یا یک تماس تلفنی احمقانه باشد. بعضی از اشتباهات بخشیده می شوند و بعضی دیگر، نه! بعضی از اشتباهات پاسخ و نتیجه ای را به شما منتقل می نمایند، و بعضی دیگر نه! اما هر اشتباهی به شما یاری می نماید که رشد کنید، یاد بگیرید و بفهمید. به خاطر این خردی که حالا در چنته دارید، با تمام وجودتان شکرگزاری کنید.

14. درس های زندگی

یک درس می تواند هر چیزی باشد. از پایه ای ترین آداب معاشرت، تا لمس دست ها، راه برگشت از مدرسه به خانه، غریبه ای که به شما یاری کرد یا دختر کوچکی که به شما مشورت داد. یک درس زندگی تنها چیزی است که می تواند از طریق تجربه فعال گردد. شما با هر درسی که یاد می گیرید، با تجربه تر از دیروز می شوید. پس ضروری است که به خاطر تمام تجربه هایتان شکرگزاری کنید.

15. مربی هایتان

این مربی می تواند هرکسی باشد. اهمتی ندارد که یکی از اعضای خانواده، دوست، معلم، استاد دانشگاه یا رئیستان باشد، اما چیزی که مهم است این است که همواره باید به خاطر این که از زندگی خودشان گذشتند تا به شما یاری نمایند، از آن ها تشکر و قدردانی کنید. کسانی که برگه تقلب زندگی را به شما رساندند، برگه هایی که خودشان هیچ وقت نداشتند. به خاطر این همه راهنمایی از آن ها شاکر و سپاسگزار باشید.

16. شادیتان

شادی گاهی یک جور سوءتفاهم است، مثل یک جمله اشتباه! شادی یعنی دوست داشته شدن، شادی یعنی هنرمند بودن، شادی یعنی قدم زدن تنهایی در پارک و غرق در رویا ها شدن. شادی همان طوری است که شما آن را توضیح می دهید. بسیاری از مردم از شادی محروم هستند، چرا که مدام می خواهند از تعاریف دیگران از شادی در زندگی شان استفاده نمایند. پس به خاطر این حس شادی که در زندگی تان وجود دارد، شکرگزاری کنید.

17. ناامیدی هایتان

در زندگی زمانی که با هر ناامیدی روبرو شدید، حال می خواهد درسی، احساسی، جسمانی، هنری یا ذهنی باشد، با روبروه با هرکدام از آن ها اندکی قوی تر شدید. ناامیدی موقتی شما اگرچه باعث ناراحتی تان شد، اما همواره به شما یاد داد که از پس ناراحتی بربیایید و دوباره به سمت شادی حرکت کنید. به خاطر این همه قدرتی که ناامیدی به شما داده است، شکرگزاری کنید.

18. شغلتان

به خاطر تمام کار های سختی که کردید و به خاطر شغلی که هزینه های زندگی شما را می دهد، شکرگزاری کنید. ممکن است شغل شما بهترین نباشد، اما می تواند شما را به بهترین ها برساند. شغل شما مثل یک در می ماند که شما را به سمت در بعدی راهنمایی می نماید. این، همان دری است که مدت ها به خاطرش جنگیدید. حالا به نظر شما وقت آن نرسیده که به خاطر باز بودن آن شکرگزاری کنید؟!

19. دشمنانتان

دشمنان شما جهان را آن طور حقیقی و درست به شما نشان دادند، که شاید هیچ کتاب و برنامه ای نمی توانست این کار را برای شما انجام دهد. آن ها به شما یاد دادند که چگونه باید جنگید، آن ها به شما خودِ واقعی تان را نشان دادند و مهم تر از همه، این که نباید به چه کسی تبدیل شوید. پس به خاطر دریافت این حجم از اطلاعات مفید باید از دشمنانتان هم سپاسگزار باشید.

20. معلم هایتان

معلم ها کسانی هستند که همواره شما را تشویق کردند، اشتباهاتتان را تصحیح نموده، به شما انگیزه دادند و در عوض هیچ چیزی از شما نخواستند. بعضی از آن ها دوست داشتنی بودند، بعضی دیگر هم نه! اما همه آن ها به یک اندازه به شما اهمیت می دادند. پس شایسته هستند به خاطر زمانی که برایتان صرف کردند، شاکر و سپاسگزار آن ها باشید.

21. شکستن قلبتان

مطمئنا خودتان بهتر می دانید که هر شکست عشقی چطور قلب شما را قوی تر کرد و شما پس از آن، تبدیل به انسان باهوش تر و مجرب تری شدید. شکست های عشقی به شما فرق میان ایمان و وفاداری، دروغ و حقیقت، و نهایتاً تفاوت بین واقعیت و انتظار را یاد دادند. شکست های عشقی به شما یاد دادند که چگونه قوی تر بازگردید و خودتان را بهتر نشان دهید. پس به خاطر این همه خرد، شکرگزار باشید.

22. شوخ طبعی شما

این که بتوانید طنز را از یک موقعیت سخت و طاقت فرسا بیرون بکشید، استعدادی است که اصلاً نمی توان آن را نادیده گرفت. شما می توانید با چشمی خاص به ماجرا نگاه کنید، چشمی که دیگران ندارند. به راستی که باید به خاطر این استعداد و شوخی طبعی هم شکرگزاری کرد.

23. بدنتان

بدن شما سالم است و کار می نماید و شما از هیچ نوعی از ناتوانی رنج نمی برید. بدن شما برای خودتان است. پس ضروری است که به خاطر این دارایی خاص شکرگزاری کنید.

24. دردتان

نکته خنده دار راجع به درد این است که شما درد را احساس می کنید؛ اما وقتی که تمام شد، دیگر نمی توانید میزان و مقدار آن را به یاد بیاورید. متوجهید که زمانی درد فجیعی داشتید، اما نمی توانید آن را به یاد بیاورید. پس به خاطر این که تمام دردهایتان از بین رفته اند و شما را با لذت آرامش و سلامتی پس از آن تنها گذاشته اند، شاکر و سپاسگزار باشید.

25. خواهر و برادرتان

خواهر و بردار شما اولین و آخرین دوستانتان هستند. به عبارت دیگر آن ها همان همکارانتان در جرم های خانگی، و شانه هایی برای گریه در بدترین فجایع احساسی هستند. خواهر و برادرتان می توانند بهترین اتفاقی باشند که در زندگی برای شما افتاده است. ممکن است یک شوخی مخصوص بین خودتان داشته باشید، یک هدیه تولد یا یک شکست عشقی یا حتی کشیدن یک نقشه هیجان انگیر! اما مهم این است که آن ها همواره طرف شما هستند. پس واقعا شایسته است که به خاطر داشتن چنین افرادی شاکر و سپاسگزار باشید.

26. خورشید

خورشید هر روز، بالا می آید و نورش را در سرتاسر جهان می افشاند. بدون ذره ای خودخواهی و غرور، با مهربانی بی حد و حصر و انرژی و گرمای خود را در هر سو پخش می نماید. پس به خاطر خورشیدی که گیاهان از برکت او رشد می نمایند شکرگزاری کنید.

27. درختان

برایتان عجیب است؟ پس از هر بچه ای که اطرافتان هست دلیلش را بپرسید. اگر کودکی در آن اطراف پیدا نشد، پس ما به شما می گویم. چون درختان جهان را زیباتر می نمایند، به ما میوه می دهند و هوا را تصفیه می نمایند. آیا می توان به خاطر این مخلوقات زیبا و مهربان شاکر و سپاسگزار نبود؟!

28. امتیازات

شکرگزاری به خاطر تمام امتیازاتی که در زندگی دارید هم ضروری است. ممکن است مثل بعضی از افراد، تمام امتیازات بدنی، اجتماعی و خانوادگی را نداشته باشید؛ اما در هر حال، باید به خاطر همان امتیازاتی که دارید هم از خداوند شکرگزاری کنید.

29. انتخاب هایتان

انتخاب هایتان، چه خوب، چه بد، چه درست و چه غلط، برای شما بوده اند. شما فرصت این را داشته اید تا در زندگی تان، همان طور که قلبتان فرمان می دهد زندگی کنید. شما برای این منظور فرد بسیار خوش شانسی محسوب می شوید. پس به خاطر انتخاب هایتان شاکر و سپاسگزار باشید.

30. برق

گرم است؟ کولر داریم. سرد است؟ بخاری برقی داریم. زندگی کسانی را تصور کنید که هیچ یک از این وسایل را ندارند، اما شما از نعمت برق محروم نیستید. برق یک حق نیست، بلکه یک وسیله لوکس است.

31. نوشیدن آب

هر روز در خیابان های شهر می بینیم که بچه های کوچک برای تامین غذا، جای خواب و یا حتی آب به مردم التماس می نمایند. پس باید برای نوشیدن آب هم شکرگزاری کنیم. برای این که می توانید به آب سالم و خالص دسترسی داشته باشید. حالا متوجه می شویم که داشتن آب هم یک امتیاز است. به نظر شما نباید برای چنین امتیازی شاکر و سپاسگزار باشیم؟!

32. اسمتان

اسمتان، هویتی است که با آن به جهان آمدید. اسم شما صندلیی را در جهان برایتان نگه داشته است. ممکن است آن را عوض نموده باشید، یا همچنان نگه داشته باشید، یا این که از آن متنفر باشید یا هر چیز دیگری! اما در هر صورت اسم شما اولین هویت شماست. پس به خاطر این هویت، شاکر و سپاسگزار باشید.

منبع: lifehack

منبع: برترین ها
انتشار: 12 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 140

به "32 موردی که باید به خاطر آن ها شکرگزاری کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "32 موردی که باید به خاطر آن ها شکرگزاری کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید