آغاز سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران در کرمان

به گزارش مجله آرنا، سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران با حضور 35 دونده از 6 کشور جهان از امروز در کرمان آغاز به کار کرد.

آغاز سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران در کرمان

به گزارش مجله آرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگیف صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، غلامرضا فرخی مدیرکل میراث فرهنگی این استان در حاشیه آغاز به کار سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران در کرمان، اظهار کرد: در این دوره 35 دونده ایرانی و خارجی از 6 کشور دنیا حضور دارند که شرکت کنندگان خارجی امسال نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش داشته است.

او با بیان اینکه در این دوره 18 دونده خارجی از کشورهای ایتالیا، آلمان، آفریقای جنوبی، ژاپن، نیوزیلند و ایران حضور دارند، افزود: این دوندگان در مدت زمان برگزاری سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران، بخش های مهمی از بیابان لوت شهداد را خواهند دوید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، شرح داد: این رویداد گردشگری از کمپ گردشگری هواپیمایی ماهان واقع در روستای ملک آباد بخش شهداد آغاز و پس از عبور از مناطق قلعه شفیع آباد، دره دلفین ها، گندم بریان، رودشور، کاروانسرای حوض نادر و کلوت ها و طی 250 کیلومتر در روستای زوار منطقه اندوهجرد به خاتمه خواهد رسید.

فرخی با بیان اینکه سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران با هدف معرفی هرچه بهتر ظرفیت های گردشگری استان کرمان به دنیایان انجام می شود، افزود: بدون شک برگزاری این قبیل رویدادها سبب شناخته شدن بیشتر این خطه در جوامع بین المللی می شود.

او با بیان اینکه استان کرمان ظرفیت های گردشگری، تاریخی و فرهنگی خوب و بسیار غنی دارد، تاکیدکرد: این استان پهناور دارای بیشترین آثار تاریخی در سطح کشور است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، اظهار داشت: قدیمی ترین خانه خشتی دنیا، گرم ترین نقطه دنیا، قدیمی ترین تمدن و خط دنیا در استان کرمان واقع شده است که نشان می دهد این استان به تنهایی یک ایران کوچک است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 22 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 180

به "آغاز سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران در کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران در کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید