آموزش ساخت کاردستی خرگوش با وسایل ساده و دور ریختنی

به گزارش مجله آرنا، خرگوش یک حیوان با مزه و دوست داشتنی است که اغلب بچه ها آن را دوست دارند. شما به سادگی می توانید به همراه کودک خود چندین مدل مختلف از کاردستی خرگوش را با وسایلی مثل لیوان و بشقاب یکبار مصرف، پارچه و حتی جوراب درست کنید.

آموزش ساخت کاردستی خرگوش با وسایل ساده و دور ریختنی

مجله آرنا در این آموزش با وسایل مختلف و در دسترس روش ساخت کاردستی خرگوش در مدل های زیبا و دوست داشتنی را به شما می آموزد. این مدل ها همراه با الگوی ساخت و شرح کامل روش ساخت می باشند، با ما همراه شوید.

1- درست کردن خرگوش با لیوان

روی کاغذ سفید و صورتی شکل دو گوش، یک مثلث با گوشه های گرد برای دماغ و و دو نوار سفید برای سیبیل در آورید. سپس یک لیوان یکبار مصرف سفید را برداشته و مثل تصویر زیر اجزای صورت را روی آن بچسبانید. در سرانجام با ماژیک زیر دماغ خرگوش، دهان بکشید.

2- کاردستی خرگوش با بشقاب کاغذی

برای این ساخت این خرگوش بامزه به دو عدد بشقاب با سایز عظیم و کوچک، کاغذ رنگی سفید و صورتی، پنبه و دو مهره سیاه احتیاج دارید.

- بشقاب کوچک را به پشت، روی پشت بشقاب عظیم بچسبانید طوری که تا حدود نصف بشقاب را بگیرد. بعد با کاغذ رنگی دو گوش خرگوش درست کنید و بالای بشقاب کوچک و در پشت آن بچسبانید.

- حال چشم ها و بینی خرگوش را وسط بشقاب بچسبانید و با ماژیک سیبیل و دهان خرگوش را نقاشی کنید. در سرانجام پنبه را گرد کنید و در سرانجامی بشقاب عظیم بچسبانید.

3- درست کردن خرگوش پارچه ای

برای درست کردن این خرگوش فانتزی ابتدا روی پارچه الگویی مانند زیر بکشید.

سپس پارچه را از وسط به صورت افقی تا بزنید و آن را از کنار بدوزید. بعد با پنبه یا پشم شیشه قسمت پایین آن را پر کنید و درزهای داخلی را بدوزید.

حال یک مهره چوبی دایره را برای صورت خرگوش بردارید و با ماژیک صورت خرگوش را روی آن نقاشی کنید. بعد گوشه های پارچه را از داخل مهره رد کنید و آن را تاجایی به پایین هل بدهید که قسمت پایین حالت گرد پیدا کند.

4- درست کردن خرگوش با بطری نوشابه

ابتدا حدود 7 سانتی متر از پایین بطری نوشابه را جدا کنید، سپس آن را با رنگ سفید رنگ آمیزی نمایید. حال روی مقوای سفید مثل تصویر زیر صورت خرگوش را کشیده و دور الگو را بریده و با ماژیک های رنگی روی آن را نقاشی کنید.

حال صورت خرگوش را روی کناره بطری نوشابه بچسبانید. به این ترتیب یک جامدادی یا جای وسایل تزیینی خرگوشی خواهید داشت.

همچنین بخوانید: آموزش ساخت 3 مدل کاردستی با در نوشابه

5- درست کردن کاردستی خرگوش با جوراب

این مدل خرگوش عروسکی بسیار ساده درست می گردد. یک جوراب ساقه بلند بی استفاده را بردارید و قسمت انگشت های آن را ببرید و جای آن را بدوزید. سپس تا حدود 5 سانتی متر پشم شیشه وارد جوراب کنید و بالای آن را با نخ ببندید.

دوباره حدود 2 الی 3 سانتی متر دیگر پشم شیشه درون جوراب کنید و بالای آن را محکم با نخ ببندید. حال قسمت باقی مانده ساقه جوراب را از وسط برش بزنید تا حالت گوش های خرگوش درست بگردد. در سرانجام با چشم عروسک و کاموا برای خرگوش جورابی خود چشم و دماغ و دهان درست کنید.

برای شکم خرگوش نیز می توانید از جوراب یا تکه پارچه سفید یک بیضی درست کنید و جلوی بدن خرگوش بچسبانید.

همچنین بخوانید: با جوراب های قدیمی خود خرگوش های عروسکی بسازید!

6- ساخت کاردستی خرگوش با مقوا و کاموا

ابتدا روی مقوا 2 الگوی خرگوش را مانند مرحله 1 تصویر زیر بکشید و آن ها را ببرید. بعد با ماژیک صورت یکی از آن ها را نقاشی کنید. می توانید روی هر دو الگو صورت را نقاشی کنید تا خرگوش شما دو طرفه باشد.

بعد دو خرگوش مقوایی را از قسمت صورت به هم بچسبانید. سپس یک نخ کاموایی را دورتا دور دایره قسمت شکم بپیچید. بعد از وسط دو الگو مثل مرحله شماره 3 با یک نخ دیگر، دور آن ها را محکم گره بزنید.

حال نخ های دور شکم خرگوش را با قیچی ببرید. به این ترتیب مثل مدل درست کردن منگوله کاموایی، برای خرگوش خود یک بدن گرد و پشمی ساخته اید.

همچنین بخوانید: آموزش ساخت 6 کاردستی خلاقانه با کاموا

منبع: setare.com
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1358

به "آموزش ساخت کاردستی خرگوش با وسایل ساده و دور ریختنی" امتیاز دهید

29 کاربر به "آموزش ساخت کاردستی خرگوش با وسایل ساده و دور ریختنی" امتیاز داده اند | امتیاز: 3.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش ساخت کاردستی خرگوش با وسایل ساده و دور ریختنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید