ادامه درگیری های لفظی بین قاهره و آنکارا؛ پاسخ وزیر خارجه مصر به اردوغان

به گزارش مجله آرنا، فارس نوشت:وزیر خارجه مصر در پاسخ به اظهارات اردوغان که گفته بود ترکیه هرگز مثل لبیی، سوریه و مصر نخواهد شد گفت که سخنان او مضحک است و مصر هرگز مانند ترکیه نیست.

ادامه درگیری های لفظی بین قاهره و آنکارا؛ پاسخ وزیر خارجه مصر به اردوغان

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

تنش لفظی میان مصر و ترکیه در بحران سیاسی میان دو کشور که از سال 2013 شروع شده، هر از چند گاهی خود را نشان می دهد و سران آنکارا و قاهره حملات شدیدی علیه یکدیگر انجام می دهند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، این بار سامح شکری وزیر خارجه مصر در گفت وگوی تلفنی با شبکه MBC به سخنان چندی پیش رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه واکنش نشان داد و آن را مضحک توصیف کرد.

او خطاب به عمرو ادیب مجری برنامه گفت: استاد عمرو در حقیقت سخن مضحکی است. اگر مصر ورشکسته است پس این مقدار پروژه ها و گزارش ها نهادهای مالی و سیاسی بین المللی و موفقیت ها و افتتاح پشت سر هم پروژه ها چیست؟ کاهش بیکاری به 8 درصد و افزایش رشد مالی به 5.8 پس چیست؟

وزیر خارجه مصر سپس گفت: او [اردوغان] نمی داند چگونه سخن بگوید.

اردوغان روز سه شنبه هفته گذشته پیش در سخنانی گفته بود که ترکیه در 15 ژوئیه 2016 با کودتای شکست خورده مقابله کرد و در برابر تهدیدات خارجی ایستاد تا اتفاقاتی که در سوریه و مصر و لیبی افتاد در ترکیه نیفتد.

او اضافه کرد: بعضی کشورهای اروپایی در شب کودتا گمان می کردند که این سازمان می تواند دولت را از بین برده و زمام ترکیه را بدست گیرد؛ گمان می کردند می توانند ترکیه را به مانند مصر و سوریه و لیبی به زمین بزنند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 469

به "ادامه درگیری های لفظی بین قاهره و آنکارا؛ پاسخ وزیر خارجه مصر به اردوغان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه درگیری های لفظی بین قاهره و آنکارا؛ پاسخ وزیر خارجه مصر به اردوغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید