استاندار گیلان: آمادگی لازم جهت ورود هیات های مالی اندونزی به استان وجود دارد

به گزارش مجله آرنا، خبرنگاران/گیلان استاندار گیلان گفت: آمادگی لازم جهت ورود هیات های مالی اندونزی به منطقه آزاد انزلی و نیز بازدید از دانشگاه گیلان برای تبادل علمی و پژوهشی وجود دارد.

استاندار گیلان: آمادگی لازم جهت ورود هیات های مالی اندونزی به استان وجود دارد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور ارزان بالی همراه شوید.

استاندار گیلان گفت: آمادگی لازم جهت ورود هیات های مالی اندونزی به منطقه آزاد انزلی و نیز بازدید از دانشگاه گیلان برای تبادل علمی و پژوهشی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(مجله آرنا)، منطقه گیلان، محمدعلی نجفی، در دیدار با سفیر اندونزی، مسلمان بودن اکثریت جمعیت این کشور را زمینه خوبی برای گسترش همکاری ها دانست و اظهار کرد: نقاط مشترک زیادی با کشور اندونزی وجود دارد و در اکثر مجامع بین المللی نقطه نظرات واحدی بین دو کشور وجود دارد.

وی با اشاره به فرصت جدید ایجاد شده در دیپلماسی کشور پس از توافق هسته ای، اضافه کرد: امیدواریم در فضای جدید از ظرفیت های مالی دو کشور بهره لازم را ببریم و ارتباطات بیشتری برقرار گردد.

استاندار گیلان نقش کشور اندونزی در دوران تحریم و ارتباط با کشور ایران را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: دولت در کوشش است تا با کشورهایی که در زمان تحریم با ما همکاری مناسب داشتند، در دوران پسا تحریم نیز با آنها ارتباط بیشتری برقرار کند.

نجفی برگزاری نشست های کارشناسی دو جانبه را در انجام اقدامات مشترک بسیار موثر دانست و اعلام کرد: در اجرای پروژه هایی همچون راه آهن، پتروشیمی و حمل و نقل که در استان در حال اجراست آمادگی مذاکره جهت مشارکت کشور اندونزی وجود دارد.

وی با بیان اینکه وجود محصولات کشاورزی مشترک همچون برنج، چای و بادام زمینی می تواند در همکاری های مالی موثر باشد، گفت: آمادگی لازم جهت ورود هیات های مالی اندونزی به منطقه آزاد انزلی و نیز بازدید از دانشگاه گیلان برای تبادل علمی و پژوهشی وجود دارد.

استاندار گیلان با ابراز تمایل جهت خواهر خواندگی یکی از شهرهای اندونزی با یکی از شهرهای استان گیلان، اضافه کرد: از حضور مردم اندونزی در این استان و نیز بازدید از صنایع و محصولات استقبال می کنیم.

آمادگی لازم برای همکاری در استخراج نفت در پروژه نفتی سردار جنگل گیلان وجود دارد

در ادامه دیان ویون جوریت، سفیر جمهوری اندونزی در ایران، ایجاد بهترین همکاری ها بین ایران و اندونزی را یکی از وظایف اصلی خود عنوان نمود و گفت: قطعا دو کشور مسلمان بالاترین و بهترین سطح همکاری ها را داشته و خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه اقلیم و طبیعت این استان مرا به یاد کشور اندونزی می اندازد، اضافه کرد: هدف از این سفر انتقال پیامی در مورد اعلام آمادگی همکاری برای سرمایه گذاری در زمینه جاده سازی، گاز، نفت و پروژه های پتروشیمی در استان گیلان با توجه به ظرفیت بالای آن است.

سفیر جمهوری اندونزی با بیان اینکه کشور اندونزی در زمینه های لاستیک، روغن و کاغذ توانایی بسیار بالایی دارد، اعلام کرد: باتوجه به محصولات مشترکی که دو کشور با هم دارند تامین احتیاجات ما می تواند به صورت داد و ستد باشد.

دیان ویون جوریت با اشاره به اینکه در کوششیم تا نیازهای حوزه نفتی ما از ایران صادر گردد، توضیح داد: آمادگی لازم برای همکاری در استخراج نفت در پروژه نفتی سردار جنگل گیلان وجود دارد.

وی با بیان اینکه شرکت های توانمندی در حوزه راه آهن در کشور اندونزی وجود دارد، گفت: شرکت های اندونزیایی برای سرمایه گذاری در راستا رشت به آستارا می توانند یاری نمایند. در حال برنامه ریزی برای دعوت از شرکت ها و کمپانی ها و سرمایه گذاران گردشگری اسلامی اندونزی برای سفر به گیلان هستیم.

به گزارش مجله آرنا، در انتها این نشست سفیر اندونزی کتاب مردم دوست داشتنی ایران که مجموعه عکس های وی از کشورمان است را به استاندار گیلان اهدا کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 359

به "استاندار گیلان: آمادگی لازم جهت ورود هیات های مالی اندونزی به استان وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار گیلان: آمادگی لازم جهت ورود هیات های مالی اندونزی به استان وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید