اصغر فرهادی بهترین کارگردان جوایز آسیاپاسیفیک شد

به گزارش مجله آرنا، اصغر فرهادی برای فیلم قهرمان پیروز به کسب جایزه بهترین کارگردانی از جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک در سال 2021 شد.

اصغر فرهادی بهترین کارگردان جوایز آسیاپاسیفیک شد

به گزارش مجله آرنا، برندگان چهاردهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک اعلام شد و فیلم قهرمان که در چهار شاخه از این جوایز نامزد بود در نهایت پیروز به کسب جایزه بهترین کارگردانی از این رویداد شد.

قهرمان در شاخه بهترین فیلم، فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد (امیر جدیدی) نیز نامزد کسب جایزه آسیاپاسیفیک بود.

در سایر بخش ها فیلم ژاپنی ماشین من بران ساخته ریوسوکی هاماگوچی پیروز به کسب جایزه بهترین فیلم از جوایز سالانه آسیاپاسیفیک شد و جایزه بزرگ هیات داوران نیز به فیلم رحانا ساخته عبداللله محمد ساد محصول مشترک بنگلادش، قطر و سنگاپور رسید.

ماشین من را بران علاوه بر کسب جایزه بهترین فیلم، جایزه بهترین فیلمنامه را نیز به خود اختصاص داد، جایی که اصغر فرهادی برای فیلم قهرمان و نسیم احمدپور و شهرام مکری نیز برای جنایت بی دقت از نامزدهای کسب جایزه بودند.

در شاخه بهترین فیلم بلند جوانان این جوایز که فیلم سینمایی وقت جیغ انارها ساخته گراناز موسوی نیز یکی از نامزدها بود، فیلم کره ای حرکت به جلو ساخته یون دان-بی به عنوان برنده انتخاب شد.

همچنین دماغ یا توطئه ماوریکس ساخته آندری کرژانوفسکی جایزه بهترین مستند بلند و سابایا به کارگردانی هوجیر سیروری از سوئد نیز جایزه بهترین انیمیشن این رویداد را به خود اختصاص داد.

در سایر بخش ها، جایزه بهترین بازیگر زن و مرد جشنواره به ترتیب به آزمری هالک بادون برای فیلم رحانا و مراب نینیدزه برای فیلم روسی حصر خانگی اعطاء شد.

فدراسیون بین المللی انجمن تهیه کنندگان سینما (FIAPF) نیز جایزه خود را به سرگی سالیانوف برای دستاورد قابل ملاحظه در سینمای منطقه آسیاپاسیفیک اعطاء کرد.

سینمای ایران و ژاپن و هر کدام با نامزدی در 7 شاخه، پیشتاز نامزدهای امسال جوایز آسیاپاسیفیک بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آذر 1400 بروزرسانی: 19 آذر 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1805

به "اصغر فرهادی بهترین کارگردان جوایز آسیاپاسیفیک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصغر فرهادی بهترین کارگردان جوایز آسیاپاسیفیک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید