اعتراف عضو داعش به همکاری با اطلاعات انگلیس در سوریه

به گزارش مجله آرنا، یک عضو سابق گروه تروریستی داعش نحوه استخدام خود از سوی اطلاعات انگلیس در سوریه را توضیح داد.

اعتراف عضو داعش به همکاری با اطلاعات انگلیس در سوریه

به نقل از خبرگزاری تاس روسیه، محمد حسن سعود، عضو سابق گروه تروریستی داعش در گفت وگو با مجله آرنا روس اظهار کرد: اطلاعات انگلیس افراطی های سوریه را مجبور کرد برای آنها کار نموده و درباره زیرساخت های نظامی روسیه در سوریه اطلاعات جمع آوری نمایند.

سعود گفت: اطلاعات انگلیس من را پس از بازگشت به تدمر، به استخدام خود درآورد.

او اضافه کرد: انگلیسی ها به وسیله بعضی میانجی ها از بازگشت من اطلاع داشتند، آنها به من گفتند، به عنوان جاسوس فعالیت خواهی کرد، ما به تو یاری خواهیم کرد، به تدمر برو، به تو پول و تلفن های همراه و هرچه احتیاج داری داده خواهد شد، ماموریت تو اینست که از پایگاه های مهم اطلاعات سوریه و ارتش های روسیه و سوریه در آنجا عکس تهیه کنی، من ملزم بودم این تصاویر را اینترنتی برای آنها ارسال کنم.

این تندروی سابق اعتراف کرد: در منطقه التنف در مرزهای سوریه با اردن جایی که پایگاه نظامی آمریکا واقع است، با افسران اطلاعات انگلیس ملاقات کردم.

او اضافه کرد: از تدمر به این منطقه فرار کردم و مجبور شدم مدتی برای داعش کار کنم.

سعود در ادامه گفت: انگلیسی ها گفتند به اطلاعاتی درباره پایگاه های مهم روسیه در سوریه به ویژه چگونگی حفاظت احتیاج دارند تا در ادامه امکان اجرای عملیات های تروریستی علیه آنها فراهم گردد.

طبق اظهارات این عضو سابق داعش، انگلیسی ها یک راهنمای سابق گردشگری از تدمر را که مسلط به چند زبان بود مامور کردند رهبری یک گروه جاسوسی را برعهده بگیرد، این فرد پیش از شروع جنگ در بخش خدمات در تدمر فعال بود. پس از کنترل یافتن داعشی ها بر تدمر، آنها همه را مجبور به همکاری کردند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 974

به "اعتراف عضو داعش به همکاری با اطلاعات انگلیس در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف عضو داعش به همکاری با اطلاعات انگلیس در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید