اعلام جزییات و ساعت اجرای طرح ترافیک 1400

به گزارش مجله آرنا، مدیر واحد ساماندهی طرح ها و محدوده های ترافیکی شهرداری تهران ساعت اجرای طرح ترافیک از فردا 14 فروردین را اظهار داشت.

اعلام جزییات و ساعت اجرای طرح ترافیک 1400

بخ گزارش مجله آرنا، عمار سعیدیانفر در مصاحبه با ایسنا در مورد زمان اجرای طرح ترافیک 1400 گفت: طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا از ساعت 8:30 صبح هر روز آغاز و تا ساعت 16 ادامه خواهد داشت.

مدیر واحد ساماندهی طرح ها و محدوده های ترافیکی شهرداری تهران اضافه نمود: روزانه بعد از ساعت 14:30 یک خروج رایگان برای شهروندان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه اجرا نمی شود و تنها طرح کنترل آلودگی هوا (همان زوج و فرد سابق) پنجشنبه ها برقرار خواهد بود. اضافه نمود: بر این اساس طرح کنترل آلودگی هوا در محدوده های دوگانه (طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا) در پنجشنبه ها از ساعت 8:30 تا 13 بعد از ظهر است.

مدیر واحد ساماندهی طرح ها و محدوده های ترافیکی شهرداری تهران اضافه نمود: در سال 1400 نیز سهمیه 20 روز تردد رایگان فصلی جهت تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا پا بر جا می باشد.

سعیدیانفر در مورد طرح سهمیه بگیران اعم از جانبازان معزز، معلولین و بیماران خاص، آژانس ها و موسسات اتومبیل کرایه و اصحاب رسانه شرح داد: تا زمانی که سهمیه طرح ترافیک 1400 تخصیص کامل نیابد، سهمیه طرح ترافیک 99 اعتبار دارد ولی با تعرفه های سال 1400 تردد محاسبه می شود.

وی در مورد شرایط تردد ساکنین محدوده طرح ترافیم هم گفت: ساکنین طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا می توانند قبل از ساعت 9 صبح یک خروج و بعد از ساعت 16 یک ورود رایگان داشته باشند و در صورت تردد در بازه زمانی 9 تا 16 در محدوده های دو گانه تعرفه ترددشان به صورت نیم بها محاسبه خواهد شد.

مدیر واحد ساماندهی طرح ها و محدوده های ترافیکی شهرداری تهران در مورد طرح ترافیک ساکنین محدوده طرح نیز گفت: ساکنین محدوده های کنترل آلودگی هوا و طرح ترافیک می بایست عوارض سالیانه خودرو، بدهی عوارض طرح ترافیک خودرو، عوارض نوسازی و پسماند ملک خود را به صورت غیرحضوری پرداخت کنند ولی مستاجرانی که قرارداد اجاره آن ها سرانجام یافته است، می بایست قرارداد جدید یا تمدید قرارداد سال گذشته را به رویت و تایید دفاتر خدمات الکترونیک شهر برسانند.

سعیدیانفر در سرانجام اضافه نمود: البته دقت داشته باشید که تمام شهروندان می توانند، میزان موجودی، تعداد تردد در محدوده ها و تمام موارد مربوط به طرح ترافیک و آلودگی هوا را با مراجعه به سایت تهران من به آدرس www.my.tehran.ir یا اپلیکیشن تهران من مشاهده کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1483

به "اعلام جزییات و ساعت اجرای طرح ترافیک 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جزییات و ساعت اجرای طرح ترافیک 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید