با تمام وجودم می جنگم تا در توکیو مدال بگیرم

به گزارش مجله آرنا، تهران (پانا) - مسابقات تکواندو انتخابی المپیک در اردن برگزار شد و ناهید کیانی در دیدار نیمه نهایی وزن 57- کیلوگرم برابر نماینده میزبان به رجحان دست یافت و ضمن صعود به دیدار نهایی پیروز به کسب سهمیه المپیک شد.

با تمام وجودم می جنگم تا در توکیو مدال بگیرم

به گزارش ایران، کیانی، تنها کننده تکواندو بانوان ایران است که در توکیو حضور خواهد داشت. او همچنین شصت و یکمین سهمیه المپیک کاروان ورزشی کشورمان را کسب کرد. تکواندوی ایران پیروز به کسب دو سهمیه دیگر المپیک توسط آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی و دو سهمیه پارالمپیک توسط مهدی پوررهنما و اصغر عزیزی شده است.

ناهید کیانی، تکواندوکار وزن 57- کیلوگرم درخصوص مسابقات گزینشی المپیک در اردن گفت: سطح مسابقات بالا بود و همه تکواندوکارانی که از المپیک جامانده بودند، با رنکینگ بالا در این مسابقات شرکت کردند و خدا را شکر پیروز شدم که حریفانم را شکست دهم. در جدول سختی حضور داشتم و رنکینگ وزن 57- کیلوگرم هم در جدول من بود و رقابت سختی با حریفانم برای کسب سهمیه داشتم اما هر زمان که کار سختی پیش رو داشتم، به بهترین نحو آن را انجام دادم.

او صحبت های خود را این گونه ادامه داد: من پیش از این در وزن 49- کیلوگرم مبارزه می کردم و به وزن 57- کیلوگرم آمدم. با توجه به ارتقای وزنی که داشتم و وزنه هایی که در تمرینات زدم برای حضور در مسابقات از نظر بدنی کاملاً آماده بودم. برای کسب سهمیه المپیک تلاش زیادی کردم و حتی خودم را از نظر روحی هم آماده کردم. تمام این موارد دست به دست هم داد تا در اردن پیروز باشم. مصمم بودم که تحت هر شرایطی حق خود را در این مسابقات بگیرم و خوشبختانه این گونه هم شد و به حقم رسیدم.

این بانوی المپیکی کشورمان در پاسخ به این سؤال که چه حسی از کسب سهمیه دارد، افزود: از کسب سهمیه بسیار خوشحالم و حس خوبی دارم اما قشنگ تر از حس کسب سهمیه، بالا رفتن از سکوی المپیک است. تمرکز درست روی حضور در المپیک، باعث شد کسب سهمیه کنم، چرا که هدف اصلی ام حضور در توکیو بود و مسابقات کسب سهمیه را یک راه می دیدم که باید از آن عبور می کردم.

کیانی با اشاره به مشکلاتی که ویروس کرونا برای برگزاری تمرینات به وجود آورده بود، افزود: جا دارد از فدراسیون تشکر کنم چرا که فدراسیون ما جزو معدود فدراسیون هایی بود که در ایام کرونا فعالیت داشت و ما بدون هیچ مسئله ای تمرینات مان را پیگیری کردیم و هیچ وقت ما را از تکواندو دور نکردند. خدا را شکر توانستیم در دوران کرونا هم به تمرینات مان ادامه دهیم. علاوه بر این ما هیچ فرقی بین تیم دختران و پسران حس نکردیم؛ اتفاقی که خیلی برای ما خوشایند بود و و وقتی به این حمایت ها فکر می کردم، دلم نمی آمد سهمیه نگیرم و تلاشم چندین برابر می شد

او در پاسخ به این سؤال که چرا سایر تکواندوکاران بانو پیروز به کسب سهمیه نشدند، بیان داشت: در این مسابقات تنها من و مهلا مؤمن زاده بودیم که برای کسب سهمیه حاضر شدیم که متأسفانه مؤمن زاده پیروز به کسب سهمیه نشد. او لیاقت کسب سهمیه و مدال را در این مسابقات داشت. من فزونی او را در این مسابقات نسبت به حریفانش دیدم اما شرایطی پیش آمد و بازی از دست مهلا در رفت. قسمتش نبود که در این المپیک حاضر شود اما چیزی از ارزش های او کم نمی شود. همه جوره در کنار مهلا هستم و برای کسب پیروزیت او دعا می کنم.

این تکواندوکار بانو درخصوص حضورش به عنوان تنها کننده بانوی تکواندو در المپیک و همچنین صحبت هایی که درخصوص فاصله این رشته با روزهای خوبش می شود، گفت: حضورم به عنوان تنها تکواندوکار بانو در المپیک کارم را سخت تر می کند و فشار زیادی به من وارد می کند ولی تمام تلاشم را می کنم که از پس این فشارها بربیایم تا با روحیه بالا در المپیک حاضر شوم.

این که می گویند تکواندو از روزهای خوبش فاصله گرفته را قبول ندارم به این خاطر که در ماه های گذشته مسابقاتی برگزار نشده که ما بخواهیم در آن حضور یابیم. ما تنها در اردن حضور یافتیم و توانستیم یک سهمیه بگیریم. این اعتقاد از نظر من اشتباه و ناجوانمردانه است.

تکواندو کار وزن 57- کیلوگرم درخصوص المپیک گفت: هر کسی اگر بخواهد می تواند سهمیه المپیک را کسب کند، اما دریافت مدال المپیک کار هر کسی نیست و باید برای رسیدن به آن سختی کشید و تلاش کرد. هیچ ورزشکاری تنها راضی به حضور در المپیک نمی شود و همه به کسب مدال در این میدان بزرگ فکر می کنند. من هم با تمام وجودم می جنگم تا در این مسابقات مدال بگیرم و به این موضوع امید بسیار زیادی دارم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1600

به "با تمام وجودم می جنگم تا در توکیو مدال بگیرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تمام وجودم می جنگم تا در توکیو مدال بگیرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید