تور ارزان مکزیک: برجی از جمجمه انسان ها در مکزیک کشف شد

به گزارش مجله آرنا، بیش از 650 جمجمه انسان که به شکل یک برج درآمده بود، در زیر مرکز شهر مکزیکوسیتی مکزیک کشف شد.

تور ارزان مکزیک: برجی از جمجمه انسان ها در مکزیک کشف شد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان مکزیک هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

باستان شناسان در نزدیکی محوطه معبد مایور، یکی از معابد اصلی تنوچتیتلان مرکز امپراطوری آزتک که بعدها شهر مکزیکوسیتی نام گرفت، پیروز به کشف بیش از 650 جمجمه و هزاران بقایای انسانی در یک سازه استوانه ای شدند.

این کشف ترسناک که شامل صدها جمجمه از زنان و بچه ها در مکزیک است، پرسش هایی را درباره فرهنگ قربانی کردن در در فرهنگ امپراطوری آزتک مطرح نموده است.

متخصصان معتقدند این برج جمجمه ای بخشی از سازه بزرگی از جمجمه ها به نام tzompantli است که موجب ترس اسپانیایی هایی شد که به سرکردگی هرنان کورنس پیروز به فتح امپراطوری آزتک شدند.

مورخان پیش از این معتقد بودند، تپه یا برج جمجمه ها تنها از سرِ جداشده اسیران جنگی ایجاد می شده، اما رودریگو بولانوس- انسان شناس زیستی- که بر روی این کشف تحقیق می نماید بیان کرد در حالی که ما نیز در ابتدا تنها در جستجوی جمجمه مردان جوان بودیم که در جنگ حضور داشتند، جمجمه های زنان و بچه ها را نیز یافتیم که مطمئنا در جنگ حضور نداشته اند. چیزی در حال روی دادن است که پیش از این ثبت نشده و کشفی کاملا نو است.

رائول باررا، یکی از باستان شناسان فعال در این محوطه گفت:

این جمجمه ها پس از این که در یک فضای عمومی به نمایش گذاشته شده اند، به شکل برجی از جمجمه ها چیده شده اند. آن برج با قطر حدود شش متری در گوشه کلیسای اویتسیلوپوچتلی خدای خورشید، انسان و فداکاری در امپراطوری آزتک است و پائین ترین بخش آن هنوز از زیر خاک بیرون آورده نشده است. هیچ شکی وجود ندارد که این برج یکی از برج های جمجمه ای است که آندرس دتاپیا یک سرباز اسپانیایی تحت فرمان هرنان کورنس در سال 1521 به آن اشاره نموده است. این سرباز اسپانیایی در توضیح جنگ نوشته است که شاهد ده ها هزار جمجمه بود که بعدها به Tzompantli معروف شد.

این باستان شناس اضافه نمود که تا به امروز 676 جمجمه کشف شده و این رقم با ادامه حفاری همچنان رو به افزایش است. مردمان امپراطوری آزتک و دیگر فرهنگ های میانه آمریکایی برای مراسم قربانی انسان به عنوان هدیه به خورشید برگزار می کردند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1849

به "تور ارزان مکزیک: برجی از جمجمه انسان ها در مکزیک کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان مکزیک: برجی از جمجمه انسان ها در مکزیک کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید