بهترین قرعه برای سرخ ها در آسیا، پرسپولیس برای استقلال بازی می نماید؟

به گزارش مجله آرنا، بین تیم های راه یافته به دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب این قاره پرسپولیس تا به امروز فقط با یکی از سه تیم دیگر رودررو شده است.

بهترین قرعه برای سرخ ها در آسیا، پرسپولیس برای استقلال بازی می نماید؟

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ارزان قیمت ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین آشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش گروه رسانه های مجله آرنا، تیم پرسپولیس بین چهار نماینده راه یافته به لیگ قهرمانان آسیا در سال 2017 تنها تیمی بود که پیروز شد از دور یک هشتم نهایی عبور نموده و با غلبه بر نماینده قطر (لخویا) در دو ملاقات رفت و برگشت راهی دور یک چهارم نهایی گردد. البته این تیم راه آسانی را تا رسیدن به این مرحله طی نکرد و پس از عبور از دور گروهی و با فاصله بسیار کم از همگروه هایش در دور نخست به دور یک هشتم رسید.

پرسپولیس در منطقه غرب آسیا بین دو تیم عربستانی و یک نماینده از امارات (تیمی که استقلال تهران را حذف کرد) به جمع 7 تیم دیگر پیوست تا همگی برای رویارویی با یکدیگر در دور یک چهارم آماده شوند.

بر اساس این گزارش، تیم های پرسپولیس ایران، الهلال و الاهلی عربستان و العین امارات از منطقه غرب آسیا و تیم های شانگهای و گوانجو از چین و اوراواردز و کاوازاکی از ژاپن 4 تیم برتر منطقه شرق آسیا را تشکیل می دهند که در دو منطقه با هم ملاقات خواهند کرد تا 4 تیم راه یافته به دور نیمه نهایی تعیین شوند.

طبق برنامه قرار است مراسم قرعه کشی دور بعدی رقابت ها سه شنبه هفته جاری 16 خرداد در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار گردد. بازی های رفت و برگشت مرحله نیمه نهایی هم در تاریخ های سوم تا پنجم و 24 تا 26 مهر ماه و فینال این رقابت ها نیز در تاریخ های 27 آبان و 4 آذر ماه برگزار می گردد.

بر این اساس طبق برنامه زمانبدی شده قبلی دو ملاقات رفت مرحله یک چهارم نهایی منطقه غرب آسیا در روزهای 21 و 22 آگوست برابر با 30 و 31 مرداد ماه امسال و ملاقاتهای برگشت در تاریخ 11 و 12 سپتامبر برابر با 20 و 21 شهریور ماه امسال برگزار می گردد.

آنالیز احتمال رودررویی تنها نماینده کشورمان با یکی از سه تیم حاضر در منطقه غرب آسیا نشان می دهد پرسپولیس تنها با یکی از این سه تیم ملاقات داشته و دو تیم دیگر در صورت مواجهه با پرسپولیس اولین رودررویی با قهرمان این دوره از لیگ برتر کشورمان را تجربه خواهند کرد.

عملکرد العین امارات برابر نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

العین بهترین حریف احتمالی

با آنالیز کلی عملکرد سه تیم عربی حاضر در گروه غرب آسیا تعیین شد العین امارات که به تازگی با حساب 6 بر یک از سد استقلال تهران گذشته نسبت به دو تیم دیگر شرایط بهتری دارد. این تیم تا به امروز در طول دوران حیاتش 21 بار (رفت و برگشت) رودرروی نمایندگان کشورمان قرار گرفته است. العین ظرف این 21 بازی 9 برد، 3 باخت و 9 شکست را در کارنامه خود ثبت نموده است. تیم های استقلال تهران، ذوب آهن، نفت تهران و سپاهان اصفهان، پاس همدان و تراکتورسازی تبریز 5 تیمی بوده اند که تا به حال با العین ملاقات نموده اند ولی پرسپولیس تا به حال هرگز با این تیم ملاقات ننموده است.

عملکرد الاهلی عربستان برابر نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

الاهلی نه قوی نه ضعیف!

الاهلی عربستان یکی دیگر از حریفان احتمالی پرسپولیس است. تیمی که در 14 ملاقات با نمایندگان کشورمان 7 بار به فزونی مقابل تیم های ایرانی دست یافته و 4 بار شکست را تجربه نموده و سه بار هم تساوی! تیم های ذوب آهن و سپاهان اصفهان، تراکتورسازی تبریز، نفت تهران و استقلال تهران به نمایندگی از کشورمان به مصاف این تیم اماراتی رفته اند. این درحالی است که پرسپولیس هنوز با این تیم ملاقات نداشته و درصورت رودررویی با الاهلی اولین تجربه را در تاریخ باشگاهش ثبت و ضبط می نماید.

الهلال خطرناک!

الهلال خطرناک ترین تیمی است که می تواند در قرعه پرسپولیس باشد. این تیم که در دور گروهی هم با پرسپولیس در یک گروه بود حالا هم قطعا دوست دارد باز هم با پرسپولیس بازی کند چون راه نباحتن به این تیم را بلد هستند. الهلال بیشترین تعداد رویارویی با تیم های ایرانی نسبت به سایر رقبا در گروه های دیگر را هم در کارنامه دارد. این تیم با استقلال تهران، سپاهان و ذوب آهن اصفهان، تراکتورسازی تبریز، صبای قم، مس کرمان و پرسپولیس مسابقه داده است. بسیاری این تیم را خطرناک ترین تیمی می دانند که ممکن است رودرروی پرسپولیس به میدان برود.

عملکرد الهلال عربستان برابر نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

پرسپولیس 2 بار الهلال را شکست داده است

الهلال در این سال ها 22 بار رودرروی نمایندگان کشورمان به میدان رفته است. حاصل این تعداد بازی 9 برد، 8 باخت و 5 مساوی بوده است. نکته حائز اهمیت تر و قابل توجه، اینکه پرسپولیس پیش از این با الهلال ملاقات نموده و تا حدودی به سبک کار این تیم آشناست. همچنین سهم پرسپولیس از این 22 بازی 6 مسابقه بوده که حاصلش 2 برد، یک باخت و 3 مساوی برای الهلال بوده است. ضمن اینکه این تیم در این مسابقات 6 گل زده و 3 گل خورده را مقابل پرسپولیس به نام خود ثبت نموده است.

پنالتی علی کریمی گل شد

از سال 2002 که لیگ قهرمانان آسیا راه اندازی شد پرسپولیس فقط در سه دوره(6 بار) رودرروی این تیم به میدان رفته. در سال های 2012، 2015 و سال 2017 که جزییات اتفاق افتاده در آن ملاقاتها به توضیح زیر است(نکته اینکه هر دوره پرسپولیس و الهلال دو بازی رفت و برگشت را با هم برگزار نموده اند).

در سال 2012 و در مرحله گروهی در ریاض دو تیم به نتیجه 1-1 دست یافتند. گل الهلال را محمد الشلهوب و گل پرسپولیس را علی کریمی از روی نقطه پنالتی زد و در تهران الهلال با تک گل یوسف العربی (مهاجم کنونی لخویا) و پیروز شد و به دور نیمه نهایی راه یافت.

تنها برد پرسپولیس در سه سال اخیر!

در سال 2015 و در مرحله یک هشتم نهایی در تهران با گل به خودی دیگائو پرسپولیس 1-0 برنده شد ولی در بازی برگشت و در ریاض الهلال با 3 گل پیروزی و صعود را از آن خود کرد. تیم الهلال در آن روزها نیمی از تیم ملی کشورش را در اختیار داشت. بازیکنانی مانند محمدالشلهوب، یوسف السالم و عبدالعزیز دوساری که گل زدند از همین دست بودند.

در سال 2017 که همین دو ماه پیش برگزار گردید دو تیم به دو تساوی دست یافتند. ملاقات رفت تساوی 1-1 را به همراه داشت. گل پرسپولیس را در این دوره محسن مسلمان به ثمر رساند و گل الهلال را کارلوس ادواردو. دو تیم در ملاقات برگشت هم به تساوی بدون گل دست یافتند.

فرصتی برای انتقام از العین

خیلی از هواداران فوتبال که با شکست 6 بر یک استقلال مقابل نماینده امارات حس بدی از فوتبال ملی مان در قیاس با نماینده معمولی امارات داشتند این روزها خدا خدا می نمایند که العین در قرعه کشی دور یک چهارم به پرسپولیس بخورد. قطعا این فرصت مغتنمی برای جبران آن باخت 6 بر یک استقلال در آزادی خواهد بود. حمایت احتمالی هواداران استقلال در ورزشگاه آزادی از نماینده کشورمان (پرسپولیس) در حالی که العینی ها در ورزشگاه حاضر می شوند هم می تواند از اتفاقات جالب این مسابقه باشد.

منبع:مشرق

مجله آرنا: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 589

به "بهترین قرعه برای سرخ ها در آسیا، پرسپولیس برای استقلال بازی می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین قرعه برای سرخ ها در آسیا، پرسپولیس برای استقلال بازی می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید