تشریح سند توسعه گردشگری در کمیسیون فرهنگی مجلس

به گزارش مجله آرنا، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از پیگیری جدی اعضای کمیسیون برای اجرایی شدن سند توسعه گردشگری و رونق این صنعت در کشور خبر داد.

تشریح سند توسعه گردشگری در کمیسیون فرهنگی مجلس

غلامرضا منتظری نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مجله آرنا در خصوص نشست امروز سه شنبه 14 مردادماه 99 دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اعضای این کمیسیون گفت: در این جلسه وزیر محترم و معاونانشان گزارشی از کلیات برنامه وزارتخانه در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارائه کردند.

او با اشاره به تشریح سند توسعه گردشگری به عنوان یکی از مهم ترین موضوع های مطرح شده در این نشست اضافه نمود: این سند پس از طی مراحل نهایی در اختیار اعضای کمیسیون فرهنگی و پس از اجرای آن، مورد پیگیری جدی اعضا کمیسیون پیگیری قرار خواهد گرفت.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر برگزاری جلسات مستمر و ارتباط دو جانبه بیان نمود: قرار بر این شد دکتر مونسان طی نامه ای انتظارات حمایتی خود را به ما اعلام و تعامل کمیسیون با وزارتخانه افزایش پیدا کند.

او شرح داد: طی این جلسات موانع و قوانینی که مانع جهت گردشگری کشور است شناسایی، بررسی و اصلاح می شود. تقویت صنعت گردشگری و صنایع دستی هدفی است که طی این تعامل تقویت خواهد شد.

منتظری با اشاره به اهمیت رونق صنعت گردشگری و جایگزینی آن با درآمدهای نفتی اضافه نمود: نقش این صنعت در رونق و جهش تولید حائز اهمیت است، در صورتی که سیاست ها به این سمت معطوف شود صنعت گردشگری که جنبه وارداتی ندارد و تحریم ها نیز در آن تأثیر کمتری دارد به عنوان صنعت اول کشور و جایگزین نفت قرار می گیرد. سعی ما به عنوان نماینده مردم بر این است که این هدف محقق و از وابستگی ما به نفت کاسته شود.

او گفت: پیشنهادهایی برای ارائه تسهیلات و حمایت از هنرمندان صنایع دستی و فعالان گردشگری که در دوره شیوع کرونا ضرر هنگفتی را متحمل شدند، نیز ارائه شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1067

به "تشریح سند توسعه گردشگری در کمیسیون فرهنگی مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح سند توسعه گردشگری در کمیسیون فرهنگی مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید