جبل طارق: ایران تعهدات خود درباره کشتی آدریان دریا را نقض نکرده است

به گزارش مجله آرنا، دولت محلی جبل طارق ادعاها مبنی بر اینکه ایران با تحویل محموله نفت کشتی آدریان دریا به سوریه تعهدات خود را نقض نموده را رد کرد.

جبل طارق: ایران تعهدات خود درباره کشتی آدریان دریا را نقض نکرده است

به گزارش گروه بین الملل مجله آرنا، وزیر ارشد دولت محلی جبل طارق، بامداد شنبه ادعاها مبنی بر اینکه ایران با تحویل محموله نفت کشتی آدریان دریا به سوریه به تعهدات خود عمل ننموده را رد کرد.

پیشتر رسانه ها مدعی شده بودند ایران هنگام آزادی ابرنفتکش آدریان دریا به دیوان عالی جبل طارق تعهد داده 2 میلیون بشکه نفت خام این کشتی را تحویل سوریه نخواهد داد.

آدریان دریا بعد از آزادی از بازداشت در روز 18 اوت به سمت سواحل سوریه حرکت کرد. ایران گفته محموله نفت خام این کشتی را به یک شرکت خصوصی فروخته است.

آمریکا و انگلیس مدعی شده اند اقدام ایران ناقض تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا و همچنین تعهدات ایران به دولت محلی جبل طارق بوده است.

با وجود این، روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف به نقل از وزیر ارشد دولت محلی جبل طارق این ادعاها را رد نموده است.

فابیان پیکاردو گفت: تصاویر نشان می دهند که این نفت خاتمه به سوریه رسیده ولی معنایش این نیست که ایران تعهداتش را نقض نموده است.

پیکاردو افزود: ما تعهدی مبنی بر اینکه این نفت به سوریه نرود از ایران نگرفتیم. دولت ایران متعهد شد که آن محموله نفت را به شرکت های تحت تحریم اتحادیه اروپا نمی فروشد.

کماندوهای انگلیسی روز 4 جولای با ورود به این ابرنفتکش که در آن موقع نامش گریس 1 بود آن را توقیف کردند.

حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن روز چهارشنبه تأکید نموده بود که نفتکش ایرانی تعهدی را نقض ننموده است.

وی بعد از دیدار با وزیر خارجه انگلیس نوشت: در جلسه امروز با وزیر خارجه انگلیس، تاکید شد که اقدام مقامات انگلیس علیه نفتکش حامل نفت ایران خلاف حقوق بین الملل بود.تحریم های اتحادیه اروپا قابل تعمیم به کشورهای ثالث نیست.علیرغم تهدیدات بیشمار آمریکا، نفتکش (آدریان دریا) نفت خود را در دریا به یک شرکت خصوصی فروخت و تعهدی را هم نقض ننموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 264

به "جبل طارق: ایران تعهدات خود درباره کشتی آدریان دریا را نقض نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جبل طارق: ایران تعهدات خود درباره کشتی آدریان دریا را نقض نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید