جشنواره آلاله های الوند در حمام محله حاجی همدان افتتاح شد

به گزارش مجله آرنا، مراسم افتتاحیه جشنواره آلاله های الوند از جمله جشنواره ها و رویداد های فرهنگی صندوق احیا در سال 97 با شرکت مسئولان و علاقه مندان به فرهنگ و تاریخ ایران در حمام محله حاجی همدان برگزار گردید

جشنواره آلاله های الوند در حمام محله حاجی همدان افتتاح شد

به گزارش مجله آرنا به نقل از روابط عمومی صندوق احیا و بهره برداری از اماکن فرهنگی تاریخی، مراسم افتتاحیه جشنواره آلاله های الوند در بنای تاریخی حمام محله حاجی همدان با حضور علی فعله گری رئیس اداره امور مالی و بازاریابی صندوق احیا، علی مالمیر مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان، کامران گردان رئیس شورای شهر همدان، مهدی اخوان نماینده استانداری همدان، معاون تعزیرات حکومتی همدان، پرسنل میراث فرهنگی همدان، معاونان شهرداری همدان و گروهی از هنرمندان و پیشکسوتان فرهنگ و تاریخ استان همدان برگزار گردید.

رئیس امور مالی و بازرگانی صندوق احیا در این مراسم با اشاره به اقدامات موسسه متبوع خود، گفت: واگذاری بناهای تاریخی با شرایط خاص به بخش خصوصی دارای صلاحیت راه چاره موثری است که سبب رونق گردشگری تاریخی در کشور شده است.

او با اشاره به تعامل خوب صندوق احیا با میراث فرهنگی همدان، توضیح داد:نتیجه این همکاری ها سبب شده دو بنای تاریخی حمام قلعه وحمام محله حاجی هم اکنون به بهره برداری مناسب برسند و در آینده نزدیک نیز دو کارونسرای دیگر در این استان وارد چرخه احیاء و مرمت خواهند شد.

فعله گری اعلام نمود: برگزاری 19 رویداد و جشنواره فرهنگی توسط بهره برداران صندوق احیا با اتکا به داشته های تاریخی و فرهنگی جوامع محلی زمینه بسیار مهمی را برای ترویج فرهنگ احیاء بناهای تاریخی فراهم ساخته است.

در ادامه این دیدار مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان توضیح داد: واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی طرح بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال است به طور مثال در حمام محله حاجی هم اکنون معادل یک واحد تولیدی اشتغالزایی ایجاد شده است.

مالمیر، اضافه کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان و صندوق احیاء بناهای تاریخی آمادگی آن را دارند تا با هموارسازی و تسهیل سرمایه گذاری بخش خصوصی در بناهای تاریخی این مهم را بیش از پیش تحقق بخشد و در این راستا سرمایه گذاران می تواننند از تسهیلاتی که برای این امر در نظر گرفته شده نیز بهره مند شوند.

همچنین در سرانجام این مراسم بهره بردار حمام محله حاجی همدان، گفت: مجموعه کنونی رستوران حاجی بر مبنای ایده ایی کارشناسی شده در بهره مندی از بناهای تاریخی از یک سو و کوشش برای ارائه یک برند معتبر متناسب با شأن بنا نظیر شاندیز برای بهره برداری از بنا شکل گرفته است.

حمید آریان فر با اشاره به استقبال گردشگران داخلی و خارجی از بنای محله حاجی، توضیح داد: بهره برداری از این بنا باعث ایجاد اشتغال برای 30 نفر شده است و ما از حمایت های مجموعه صندوق احیاء و اداره کل میراث فرهنگی همدان برای یاری به پیشبرد اهدافمان سپاسگذاریم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 22 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 179

به "جشنواره آلاله های الوند در حمام محله حاجی همدان افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره آلاله های الوند در حمام محله حاجی همدان افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید