جهانگیری: سرعت بخشیدن به روند خدمت رسانی به روستاهای کشور لازم است

به گزارش مجله آرنا، معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه خدمت رسانی به مردم و ایجاد رضایتمندی در جامعه از مهمترین اهداف دولت است، گفت: سرعت بخشیدن به روند خدمت رسانی به روستاهای کشور لازم است.

جهانگیری: سرعت بخشیدن به روند خدمت رسانی به روستاهای کشور لازم است

به گزارش مجله آرنا، اسحاق جهانگیری در جلسه امروز شورای عالی اداری با اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه در مورد عملکرد نظام نامه مدیریت ارتباطات مردمی در بستر سامد(سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت) اظهار کرد: یکی از مهمترین اهداف دولت خدمت رسانی به مردم، حل مسائل و ایجاد رضایتمندی در جامعه است. اگر مجموعه اقدامات دولت منجر به این گردد که مردم احساس نمایند گره ای از کار آنها باز شده است این یعنی عملکرد موفقی داشته ایم و هدف ما مبنی بر رضایتمندی مردم محقق شده است.

وی همچنین با اشاره به مراجعات مردمی برای طرح درخواست ها و بیان مطالبات خود به مسئولین اعلام کرد: مردم در سفرهای استانی رییس جمهور و اعضای دولت و سایر مسئولین و هر فرصت دیگری که مهیا گردد کوشش می نمایند دغدغه های خود را به گوش مسئولین برسانند و در مقابل انتظار دارند که مسئولین و مدیران کشور گرهی از مسائل زندگی آنان باز نمایند.

جهانگیری با تأکید بر لزوم نظارت بر عملکرد دستگاه های خدمت رسان به مردم اضافه کرد: اگر میزان شکایات مردمی از یک دستگاه بالا باشد این یعنی مسئله ای در روند خدمت رسانی وجود دارد که موجب نارضایتی در مردم شده و ضروری است به سرعت به آن رسیدگی گردد.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به یکی از تصمیمات جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در مورد شناسایی گلوگاه های فساد در دستگاه های اجرایی اعلام کرد: بر اساس این تصمیم در هر یک از دستگاه های اجرایی کارگروهی تشکیل شده است و گلوگاه های فسادخیز را شناسایی می نمایند تا زمینه بروز تخلف و فساد هرچه بیشتر کاهش یابد و به تبع آن رضایتمندی مردم نیز افزایش خواهد یافت.

جهانگیری با اشاره به دستورکار دیگر جلسه در مورد انتقال وظایف و مأموریت های شرکت آب و فاضلاب روستایی استان ها به شرکت آب و فاضلاب شهری استان ها، بر ضرورت سرعت بخشیدن به روند خدمت رسانی به روستاهای کشور تأکید کرد و اضافه کرد: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران توسعه شبکه آب و فاضلاب در کشور است که باید این خدمت رسانی در روستاهای کشور نیز همانند شهرها گسترش پیدا کند.

در این جلسه که وزرای نیرو، دادگستری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور، استانداران تهران و هرمزگان و نمایندگان مجلس عضو در شورا، نیز حضور داشتند، سماوی رییس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری گزارشی از نحوه اجرای یکی از مصوبات شورای عالی اداری؛ موضوع نظام نامه مدیریت ارتباطات مردمی در بستر سامد ارائه کرد و گفت: افزایش رضایتمندی مردم، بالا بردن روحیه مردم داری در بین مدیران، افزایش سرعت رسیدگی به شکایات مردمی، اعمال مدیریت یکپارچه و رسیدگی به مطالبات مردمی در سه سطح ملی، دستگاه های اجرایی و استانی از جمله اهداف سامد است.

وی همچنین با بیان این که بخش عمده ای از تماس ها و ارتباطات مردمی برای درخواست فرصت های شغلی و مساعدت های اقتصادی است، گزارشی از روند پاسخگویی به مطالبات مردمی و حل مسائل آنان ارائه کرد.

در ادامه این جلسه طرح انتقال وظایف و مأموریت های شرکت آب و فاضلاب روستایی استان ها به شرکت آب و فاضلاب شهری استان ها از سوی وزارت نیرو مطرح شد و وزیر نیرو توضیحاتی را در این خصوص بیان کرد.

اردکانیان گفت: کاهش هزینه های اداری و مدیریتی، کوچک سازی ساختار دولت، هم افزایی ظرفیت های تخصصی، فنی، اجتماعی و اقتصادی و کاهش تعداد 31 شرکت دولتی وزارت نیرو از جمله اهداف این طرح است و با اجرای این برنامه نه تنها تعرفه ها افزایش پیدا نخواهد کرد بلکه خدمت رسانی به مردم بهبود خواهد یافت و هزینه های کمتری بر مردم تحمیل خواهد شد.

در این نشست پس از توضیحات وزیر نیرو این موضوع مورد بحث و گفتگو نهاده شد و پس از ارائه نظرات و دیدگاه های اعضای جلسه، با کلیات این طرح موافقت و مقرر شد در جلسه ای با حضور معاون حقوقی رییس جمهور، وزیر نیرو و رییس سازمان امور اداری و استخدامی و با هماهنگی و نظرخواهی از وزارت کشور، ابعاد حقوقی این طرح مورد آنالیز قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 253

به "جهانگیری: سرعت بخشیدن به روند خدمت رسانی به روستاهای کشور لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: سرعت بخشیدن به روند خدمت رسانی به روستاهای کشور لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید