حاشیه سازی بازیکن تیم ملی والیبال این بار قبل از حضور در میدان المپیک، موسوی علیه داورزنی!

به گزارش مجله آرنا، بازیکن تیم ملی والیبال ایران که سال 2016 در ریو حاشیه سازی کرده بود این بار پیش از سفر به توکیو برای حضور در المپیک حاشیه ساخته است.

حاشیه سازی بازیکن تیم ملی والیبال این بار قبل از حضور در میدان المپیک، موسوی علیه داورزنی!

به گزارش مجله آرنا، مدت زیادی از جنجال وجود سوسک و موش در اردوی تیم ملی والیبال نگذشته که به نظر می رسد، حاشیه جدیدی در والیبال به وجود آمده است. هنوز پای آلکنو به به تهران نرسیده که باید علاوه بر مسائل فنی و حل و فصل مسائل این چنینی، فکری به حال تک روی احتاقتصادی برخی ستاره هایش کند.

محمد موسوی، عضو تیم ملی والیبال ایران در صفحه اجتماعی خود در اعتراض به مبلغ پاداش پای سکوی مدال آوران المپیک توکیو نوشت: به نظر من زحمت نکشید و راضی نیستم که به دردسر بیفتید. خدا را شکر می کنیم که مدال نمی گیریم چرا که زور دارد بعد از مدال المپیک پاداش ما این قدر کم باشد. اگر قطعا من مدال بگیرم و این پاداش را دریافت کنم همون مقدار روی مبلغ پاداش گذاشته و به کمیته ملی المپیک بر می گردانم!

کمیته ملی المپیک اعلام کرده که برای مدال طلا 10 هزار دلار، نقره 5 هزار دلار و برنز 3500 دلار پاداش در نظر گرفته که پای سکو پرداخت خواهد شد. این جدا از پاداشی است که قرار است از سوی وزارت ورزش به ورزشکاران داده شود.

با وجودی که رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک، اعتراض موسوی را به سوء تفاهم تعبیر کرد ولی باید چند نکته در این بین متذکر شد.

نخست اینکه، پاداش پای سکو در اصطلاح، تشکر سریع و شیرین کردن کام ورزشکار پس از زحمات چند ساله و درخشش در بالاترین سطح رقابت جهان است. این رسمی است که سال ها وجود داشته و پاداش اصلی به ریال یا سکه یا معادل سکه یا در قالب امتیاز و ... به قهرمانان و مدال آوران المپیک البته با فاصله زمانی قابل توجه اهدا شده است. توجه به همین موضوع، کلیت اعتراض محمد موسوی را بی اساس جلوه می دهد.

موضوع بعدی این است که 10 هزار دلار با نرخ امروز حدود 235 میلیون تومان می شود و این رقم کمی نیست آن هم در شرایطی که بسکمک از مردم با فشار شدید اقتصادی روبرو هستند و در زندگی روزمره خود مانده اند.

نکته بعد اینکه موسوی گفته خدا را شکر می کنم که مدال نمی گیریم. این هم از آن جملاتی بود که جای تامل دارد. مگر نه اینکه داورزنی رئیس فدراسیون والیبال مدعی است که والیبال ایران می تواند سکونشین شود؟ مگر نه اینکه این همه خرج مربی خارجی شده که به این مهم برسیم؟ اگر بازیکنی این هدف را نداشته باشد، چطور می تواند در المپیک به تیم کمک کند؟

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، 16 اردیبهشت 1399 گفته بود: قطعا به عنوان آرمان و ارزش، سکوی المپیک هدف ما است و الان هم سکوی المپیک را می خواهیم . برای رسیدن به آن هدف تلاش می کنیم که البته کار دشواری است.

رئیس فدراسیون والیبال همچنین روز 25 دی 1398 در مصاحبه ای عنوان کرده بود: هدف ما صعود به جمع چهار تیم اول است. هرچند رفتن روی سکوی المپیک هم آرمان ما است و برایش می جنگیم، مثل 10 سالی که برای سهمیه برنامه ریزی کردیم و کار راحتی نبود. حالا هم برای سکو باید برنامه ریزی کنیم چرا که بازیکنان ما به شرط اردو و تدارک خوب، مراقبت ویژه و خسته نبودن، قابلیت رفتن روی سکوی المپیک را دارند. در واقع در حالی که رئیس فدراسیون از رفتن روی سکو صحبت و این هدف را برای تیم ملی ترسیم کرده اما موسوی با استوری که منتشر کرده علیه داورزنی هم موضع گرفته است.

به عنوان نکته آخر، باید اتفاقی نادر در تاریخ کاروان های المپیک ایران را یادآور شد. سعید معروف، محمد موسوی و شهرام محمودی در المپیک 2016 ریو از حضور در مراسم افتتاحیه سر باز زدند که حاشیه های زیادی را به دنبال داشت. دو دستگی در تیم ملی و بی توجهی به دیسیپلین گروهی، نتیجه غیبت این 3 ملی پوش شاخص در رژه افتتاحیه بود. وظیفه مدیران فدراسیون و تیم ملی است که از بروز مجدد چنین اتفاقاتی پیشگیری کنند. اگر همان موقع با رفتار زشت و ناپسند آنها برخورد شده و با بازیکن سالاری که مدت ها است در والیبال وجود دارد برخوردی اجرا شده بود، دیگر شاهد چنین اتفاقاتی در آستانه المپیک توکیو نبودیم. اتفاقاتی که شاید اگر جلوی آن را نگیرند باعث ایجاد حواشی زیاد در کاروان ایران در المپیک توکیو شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1554

به "حاشیه سازی بازیکن تیم ملی والیبال این بار قبل از حضور در میدان المپیک، موسوی علیه داورزنی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاشیه سازی بازیکن تیم ملی والیبال این بار قبل از حضور در میدان المپیک، موسوی علیه داورزنی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید