صحبت های باخ درباره حضور زنی 109 ساله در مراسم حمل مشعل المپیک توکیو و سوپرلیگ اروپا

به گزارش مجله آرنا، کنفرانس خبری توماس باخ رئیس IOC پس از اتمام نشست هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک با رسانه های بین المللی حوزه ورزش برگزار گردید.

صحبت های باخ درباره حضور زنی 109 ساله در مراسم حمل مشعل المپیک توکیو و سوپرلیگ اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش مجله آرنا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، توماس باخ با تقدیر از زحمات و کوشش های کمیته برگزاری المپیک توکیو 2020 بر موضوع پیشبرد و آماده سازی نهایی این رویداد عظیم تأکید کرد و گفت: توکیو برترین و آماده ترین شهر برای برگزاری بازی های المپیک است. براساس آخرین اطلاعات از برگزارنمایندگان، مراحل آماده سازی با سرعت و فرایند مطلوبی پیش می رود. در صورت اعلام شرایط اضطراری در توکیو، این موضوع یک اقدام پیشگرانه و طی هفته طلایی ژاپن Golden Week Holidays خواهد بود که راستا استراتژی صحیح دولت ژاپن و در راستای برگزاری بازی هاست. این موضوع ارتباطی با محدود کردن فرایند برگزاری نخواهد داشت.

رئیس کمیته بین المللی المپیک با اشاره به تقدیر هیئت اجرایی و حمایت نخست وزیر ژاپن از بازی های المپیک گفت: در حال تعامل کمیته برگزاری توکیو 2020، کمیته بین المللی پارالمپیک و سازمان بهداشت دنیای هستیم. نسخه دوم کتاب بازی ها PlayBook با مبنای علمی تا پیش از خاتمه ماه جاری منتشر می گردد و درباره بهبود و بازگشت ورزشکار مبتلا به سرطان ژاپن، ایکاکه خوشحالیم. این داستان حقیقی بازی های المپیک است که ورزشکاران کوتاه نمی آیند و ایکاکه برای همه ژاپن و ورزشکاران دنیا الگوست. خوشحالیم که متسویاما قهرمان رقابت های مسترز گلف و از چهره های شاخص ورزش ژاپن هم در حمایت از المپیک توکیو 2020 گام برداشته است.

باخ حضور مادرعظیم 109 ساله ژاپنی در مراسم حمل مشعل و اقدام وی را ستودنی توصیف کرد و گفت: آرزو می کنم بتوانم به زودی او را دیدار کنم و به وی تبریک بگویم. شیگو کاگاوا حضور مؤثر و ارزشمندی برای بازی های المپیک داشته است.

وی سپس به موضوع ایجاد تغییر در شعار المپیک (سریع تر، بالاتر، قوی تر) و افزودن واژه با یکدیگر together و تأیید آن به وسیله هیئت اجرایی اشاره و گفت که این موضوع به بحث و رأی نشست IOC و اعضای آن هم گذاشته خواهد شد.

پس از سخنان آغازین باخ، مجله آرنا به طرح سؤالاتی در خصوص انگیزه و هدف وی از سفر به توکیو، موضوع برخورد سختگیرانه در حوزه دوپینگ و موضوعات حضور تماشاگران در توکیو 2020 و عودت وجوه بلیت های توکیو 2020 و واکسیناسیون پرداختند.

باخ در پاسخ به سؤالات مجله آرنا گفت:

سفر به توکیو در مرحله برنامه ریزی قرار گرفته است. هنوز این موضوع قطعیت نداشته است و پس از انجام کامل برنامه ریزی ها اطلاع رسانی عمومی انجام خواهد شد.

در موضوع تشکیل سوپرلیگ فوتبال در اروپا، تأکید می کنم که اقدامات متحدالشکل و جامعی در مبنای اینگونه مسائل با صدای واحد و تعامل حوزه اروپا صورت پذیرفته است و این موضوع هم مورد آنالیز و پردازش هیئت اجرایی هم قرار گرفته است.

عودت وجوه بلیت های فروخته شده برای توکیو 2020 احتیاج به زمان بیشتری دارد. هم اکنون بر برگزاری رویداد متمرکز هستیم و چنین تغییراتی در آینده مورد تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

موضوع ساخت و ساز درباره بازی های میلانو -کورتینا (میزبان المپیک زمستانی 2026) موضوعی حاکمیتی است. این بخش مرتبط با میراث المپیک است و میزبان از عایدات آن منتفع خواهد شد، اما IOC یک دولت دنیای برای ورود به چنین سیاست گذاری هایی نیست.

درباره واکسیناسیون و اشاره به عدم اقبال عمومی در ژاپن بین ورزشکاران و مردم می گویم که در این حوزه اتفاقات مثبتی روی خواهد داد. مسابقات بین المللی و دنیای عظیمی برگزار شده است که هیچ یک از آنها منبع انتشار و یا تشدید کووید- 19 نبوده اند. این مدل خوبی است. در بحث حضور تماشاگران تشکیل حباب های مختلف (قرنطینه) از بدو ورود به اماکن تا مسابقات و بسیاری اقدامات مقابله ای با کرونا در نظر گرفته خواهد شد.

فرایند واکسیناسیون در میان کمیته های ملی المپیک و تیم های المپیکی مطلوب بوده است. پیشنهاد ارائه واکسن به کشورهای ضعیف تر هم در دست اقدام است و بعضی از کمیته های المپیک هم در این موضوع شرکت خواهند کرد.

تعداد زیادی واکسینه خواهند شد و در مدت زمان اقامت در دهکده اقدامات سختگیرانه خواهد بود. تست گیری منظم، فاصله گذاری و نرخ بالای واکسیناسیون دهکده را محلی امن و ایمن خواهد نمود. صحبت های ما در موضوع واکسن مبنای علمی دارد.

در مسابقات کسب سهمیه اولویت سلامت و ایمنی ورزشکاران است تا سهمیه، بنابراین لغو بعضی از رویدادهای مهم باید با درک متقابل و تفاهم استنباط گردد. مشاوره با متخصصین و همه دست اندرکاران و براساس تجربه رویدادهای بین المللی اخیر که بدون واکسن پیروز بوده اند یک حقیقت علمی است، به همین علت جمعیت قابل توجهی دسترسی به واکسن خواهد داشت، اما IOC به صورت واقع گرایانه از این موضوع حمایت می نماید و تضمین صد درصدی وجودی ندارد.

باید بدانیم که در میان ورزشکاران عده ای هستند که به دلایل زیادی نمی خواهند واکسینه شوند، اما این یک توصیه علمی است که می تواند با پیروزیت توأم باشد تا ریسک رویداد در دهکده و بازی ها به حداقل برسد. سناریوی برگزاری بدون تماشاگر مورد بحث نیست. تعطیلی هفته طلایی در ژاپن ارتباطی با بازی ها و فرایند کار در دهکده ندارد، اقدام و سیاست گذاری از سوی دولت ژاپن خواهد بود و در صورت اعلام قرنطینه سراسری براساس آخرین بروزرسانی به وسیله کمیته برگزاری، فقط در این دوره و با محدودیت انجام خواهد شد.

در موضوع مراسم حمل مشعل و پیام ما برای دنیا، پیام ایکاکه شفاف و نمونه است. ورزشکاران متوقف نمی شوند وکوتاه نمی آیند. در زندگی شرایطی داریم که مردد هستیم و سطح انرژی ما پایین است و این همان زمان برخاستن است. به قضیه با امید نگاه می کنم. با اعتمادبه نفس و امید می توان به آن نقطه رسید. مسابقات بین المللی عظیم مثل گلف اتفاق می افتد و ورزشکاران عظیم ژاپنی در کنار دیگران به خوبی فعالیت می نمایند. این رخداد خوب تکرار می گردد و توصیه های علمی ما را مطمئن می نماید که دولت ژاپن و فرمانداری توکیو از المپیک حمایت می نمایند و همگی باید در راستا ایجاد فضای بیشتری برای اعتماد و امید کوشش کنیم و نامیدی را کنار بگذاریم.

پس از پاسخگویی به سؤالات مجله آرنا، کرستی کاونتری رئیس کمیسیون ورزشکاران IOC و عضو هیئت اجرایی گزارشی از فرایند اقدامات اجرا شده در راستا اصلاح قانون 50 منشور المپیک ارائه کرد و به سؤالات مجله آرنا پاسخ داد. طرح کمیسیون ورزشکاران در نظرسنجی با مشارکت 185 عضو کمیته ملی المپیک در 41 رشته و با مشارکت 50 درصد جمعیت از بانوان و 49 درصد آقایان صورت پذیرفته است که بر مبنای آن اصلاحاتی با تأیید و تصویب هیئت اجرایی در قانون 50 منشور صورت خواهد پذیرفت. از جمله این تغییرات نحوه استقرار ورزشکاران در اماکن، دهکده، سکوها، میادین مسابقات، تغییر بعضی از اجزای سوگند المپیک و پیمان آتش بس IOC مورد بحث و آنالیز قرار گرفته است.

نشست هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک به مدت چهار ساعت مورخ 21 آوریل برابر با 1 اردیبهشت 1400 به صورت ویدئو کنفرانس و کنفرانس خبری پس از نشست ساعت 18 به وقت محلی در ارتباط تصویری با مقر کمیته بین المللی المپیک در سوئیس صورت گرفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 مرداد 1400 بروزرسانی: 31 مرداد 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1684

به "صحبت های باخ درباره حضور زنی 109 ساله در مراسم حمل مشعل المپیک توکیو و سوپرلیگ اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صحبت های باخ درباره حضور زنی 109 ساله در مراسم حمل مشعل المپیک توکیو و سوپرلیگ اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید