خبرنگاران اهالی خراسان رضوی با خانواده قربانیان حادثه تروریستی کابل همدردی کردند

به گزارش مجله آرنا، مشهد- خبرنگاران- مردم مشهد و سبزوار در 2 تجمع جداگانه ضمن ابراز همدردی با خانواده های قربانیان حادثه تروریستی کابل این اقدام را محکوم کردند.

خبرنگاران اهالی خراسان رضوی با خانواده قربانیان حادثه تروریستی کابل همدردی کردند

به گزارش خبرنگار مجله آرنا جمعی از مردم مشهد شامگاه سه شنبه به صورت خودجوش با تجمع مقابل کنسولگری افغانستان در این شهر ضمن افروختن شمع با خانواده شهدای انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سید الشهدا(ع) کابل ابراز همدردی کردند.

این تجمع خودجوش بر اساس یک فراخوان که از ظهر امروز سه شنبه در فضای مجازی منتشر شده بود شکل گرفت، همچنین در پوستر تهیه شده برای این تجمع نوشته شده است: دختر باشی، فقیر باشی، مسلمان باشی، شیعه باشی، اهل افغانستان باشی دیگر پرکشیدنت صدای کسی را در نمی آورد.

یکی از شرکت کنندگان در این تجمع به خبرنگار مجله آرنا گفت: انگیزه و هدف ما در این تجمع ابراز همدردی با خانواده های افغانستانی است که دختران خود را در حملات تروریستی کابل از دست داده اند.

سید مهدی طباطبایی افزود: متاسفانه شاهد برخوردهای تبعیض آمیز با حوادث تروریستی مشابه هستیم اگر در کوچکترین اقدام تروریستی در اروپا به چند کودک آسیب برسد شاهد ابراز همدردی ها و راه افتادن هشتک ها در فضای مجازی هستیم اما دیدیم برای شهادت این دختران نوجوان شیعه در کابل واکنشی از سوی برخی نخبگان و شخصیتهای معروف در فضای مجازی بروز نکرد.

وی ادامه داد: مشکل اینجاست که برخی فکر می کنند حمایت از قربانیان حوادث مشابه در غرب و اروپا اقدامی با پرستیژ است حال آن که این دختران نوجوان که بسیار مظلومانه و بی گناه به شهادت رسیده اند و اصلا با کسی سرجنگ نداشته اند در کانون توجه قرار نمی گیرند.

همچنین آیین یادبود شهدای حادثه تروریستی دشت برجی کابل شامگاه سه شنبه در جوار گلزار شهدای گمنام دانشگاه حکیم سبزواری نیز برگزار شد.

رییس دانشگاه حکیم سبزواری در این آیین با محکومیت حمله تروریستی به مدرسه دخترانه سید الشهدا در کابل به خبرنگار مجله آرنا گفت: جامعه دانشگاهی سبزوار نیز خود را شریک غم مردم افغانستان می داند.

دکتر علی اصغر مولوی افرود: 2 کشور دوست و همسایه ایران و افغانستان به لحاظ فرهنگی و دینی اشتراکات زیادی دارند و در این حادثه تروریستی مردم ایران با مردم مظلوم و همسایه افغانستان ابراز همدردی کردند.

وی ادامه داد: دانشگاه حکیم سبزواری میزبان شایسته ای برای دانشجویان افغانستانی است چنانکه هم اینک حدود 300 دانشجوی افغانستانی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

او اضافه کرد: در راستای افزایش مبادلات علمی تا به امروز تفاهمنامه های همکاری بین المللی بین دانشگاه حکیم سبزواری با دانشگاههای سید جمال الدین اسدآبادی و دانشگاه دولتی ولایات لغمان و هرات افغانستان منعقد شده است.

روز شنبه هفته جاری بر اثر انفجاری که ساعت 16 و 30 دقیقه در مقابل مدرسه سیدالشهداء واقع در غرب کابل رخ داد بیش از 85 تن کشته و 150 نفر نیز زخمی شده اند و بیشتر شهدا و مجروحان این حادثه تروریستی دردناک از دانش آموزان دختر هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1561

به "خبرنگاران اهالی خراسان رضوی با خانواده قربانیان حادثه تروریستی کابل همدردی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اهالی خراسان رضوی با خانواده قربانیان حادثه تروریستی کابل همدردی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید