خبرنگاران شناورهای صیادی از رفتن به سمت آب های غرب هرمزگان خودداری نمایند

به گزارش مجله آرنا، بندرعباس- خبرنگاران- معاون عملیات دریایی وبندری بنادر غرب هرمزگان گفت: شناورهای سبک و صیادی از رفتن به سمت بنادر غرب استان به دلیل تند باد شمال غربی و شرایط نامساعد جوی از روز پنجشنبه هفته جاری تا یکشنبه هفته آینده خودداری گردد.

خبرنگاران شناورهای صیادی از رفتن به سمت آب های غرب هرمزگان خودداری نمایند

خداداد پلاشی عصر دوشنبه با اعلام این خبر به رسانه ها افزود: باتوجه به اخطار هواشناسی، شرایط نامساعد جوی در محدوده دریایی غرب هرمزگان به سواحل پارسیان و جزایر و بنادر بندرلنگه با سرعت حدود 60 کیلومتر بر ساعت و احتمال وجود ارتفاع موج به بیش از چهار متر و مواج شدن دریا پیش بینی می گردد.

وی بیان داشت: رفت و آمدهای شناورهای مسافری، تفریحی، تجاری و صیادی در بنادر غرب هرمزگان (چارک، بندرآفتاب، بندرلنگه و کیش) ممنوع می باشد.

این مسوول دریایی توضیح داد: تمامی فعالیت های صیادی نیز از بنادر خمیر تا پارسیان ممنوع و قایق های صیادی از رفتن به دریا خودداری و از تمامی شناورها در لنگر مانده تقاضا می گردد سریع وارد موج شکن ها و یا بنادر شوند و از سلامت تمامی دستگاه های ناوبری و مخابراتی خود اطمینان داشته باشند.

وی از تمامی تعاونی های صیادی و متولی موج شکن های مردمی خواستارشد نسبت به حلوگیری از خروج قایق ها، لنج های صیادی و شناورهای سبک و متوسط تا بهبود شرایط جوی اقدام فرمایند.

پلاشی افزود: سامانه 1550 مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بنادر غرب هرمزگان و کانال اضطرار دریایی (16 vhf) به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش حوادث دریایی می باشد.

در صورت بهبود شرایط جوی، دریاروی مجدد شناورها متعاقبا اعلام خواهد شد و از تمامی مالکین قایق های صیادی و تفریحی خواستاریم ضمن خودداری از دریاروی در ایام مذکور از شب خوابی در دریا جلوگیری نمایند.

تند باد شمال غربی (باد چار چار) یکی از بادهای محلی خلیج فارس می باشد که به مدت چهار روز در روزهای پایانی دیماه و یا اوایل بهمن می وزد که همراه با غبار محلی و سرمای هوا می باشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1364

به "خبرنگاران شناورهای صیادی از رفتن به سمت آب های غرب هرمزگان خودداری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شناورهای صیادی از رفتن به سمت آب های غرب هرمزگان خودداری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید