دولت ترامپ رکورددار سرک کشیدن در گوشی های آیفون شد ، بالغ بر 3 هزار درخواست رصد اطلاعات کاربران شرکت اپل

به گزارش مجله آرنا، تیم کوک؛ مدیرعامل شرکت اپل در گزارشی جدید افشا کرد که دولت دونالد ترامپ به شکل منظم شرکت اپل را تحت فشار قرار داده تا داده های کاربران را رصد کند.

دولت ترامپ رکورددار سرک کشیدن در گوشی های آیفون شد ، بالغ بر 3 هزار درخواست رصد اطلاعات کاربران شرکت اپل

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این درخواست ها در شرایطی مطرح شده که شرکت اپل مدعی شده است که در 90 درصد موارد اطلاعات لازم را با دولت آمریکا به اشتراک گذاشته است. حتی اگر دولت ترامپ شکایت دارد که به اندازه کافی کار نمی کند.

تیم کوک رابطه نزدیکی با ترامپ ایجاد نموده است ، اما بعضی اوقات با سیاست های دولت وی مخالف است. اپل در گزارشی اعلام نمود که با دریافت 3،619 درخواست رکورددار درخواست های دولت ایالات متحده برای دسترسی به اطلاعات حساب کاربران در نیمه اول سال 2019 است. بر اساس امارها این درخواست ها نسبت به شش ماه گذشته 36 درصد افزایش داشته است.

اپل گفت که نهادهای دولتی معمولاً اطلاعات iTunes یا iCloud مشتری و گاه اطلاعات iCloud آنها را درخواست می کردند. گزارش اپل در میان نبردهای این شرکت با دولت ایالات متحده بر سر حفظ حریم خصوصی منتشر شد. برای مثال این هفته مجدداً شرکت آیفون درخواست اف بی آی برای باز کردن آیفون های یک مجرم مسلح را رد کرد. بنابراین گزارش مذکور تضادی عجیب با مقاومت های اپل برای افشای اطلاعات آیفون دارد.

درخواست های دسترسی به حساب ،هنگامی مطرح می گردد که مقامات اجرای قانون مشکوک به فعالیت غیرقانونی هستند ، به طور معمول، مقامات به دنبال جزئیات حساب های iTunes یا iCloud مشتریان مانند نام و آدرس هستند و گاهی محتوای iCloud ، مانند عکسهای ذخیره شده ، ایمیل ، پشتیبان گیری از دستگاه iOS ، مخاطبین یا تقویم ها ، نیز آنالیز می گردد.

دادستان کل ترامپ ، ویلیام بار ، بارها و بارها اپل و سایر شرکتهای فناوری را متهم کرد که به اندازه کافی برای یاری به اجرای قانون در تحقیقات کوشش نمی نمایند. به طور خاص ، بار از عدم تمایل اپل برای ایجاد دسترسی باز که به مقامات اجازه می دهد تا به اطلاعات رمزگذاری شده ذخیره شده در دستگاه های مشتری دسترسی داشته باشند ابراز ناامیدی نموده است.

با این حال ، گزارش شفافیت اپل حاکی از آن است که ، به طور کلی ، در بسیاری از موارد جوابگوی درخواست های دولت برای اطلاعات بوده است. در این مورد اخیر ، حتی بعضی از مقامات اف بی آی طرف اپل را گرفته اند و می گویند اپل یاریهای کافی نموده است.بحث و تبادل نظر میان اپل و دولت باعث افزایش نگرانی های هواداران حفظ حریم خصوصی شده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 640

به "دولت ترامپ رکورددار سرک کشیدن در گوشی های آیفون شد ، بالغ بر 3 هزار درخواست رصد اطلاعات کاربران شرکت اپل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت ترامپ رکورددار سرک کشیدن در گوشی های آیفون شد ، بالغ بر 3 هزار درخواست رصد اطلاعات کاربران شرکت اپل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید