فرایند کند نوسازی ناوگان جاده ای ، افزایش نرخ بلیت هواپیما در دستور کار نیست

به گزارش مجله آرنا، وزیر راه و شهرسازی چند روز بعد از حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران و سربازان، گفت: برنامه نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای کُند پیش می رود که در این خصوص دو نهاد مربوطه در امر نوسازی باید جوابگوی معطلی و نتیجه ندادن طرح نوسازی در کشور باشند.

فرایند کند نوسازی ناوگان جاده ای ، افزایش نرخ بلیت هواپیما در دستور کار نیست

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش مجله آرنا، محمد اسلامی بعدازظهر امروز (شنبه-پنجم تیرماه) و در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه همکاری با معاونت علمی ریاست جمهوری در بخش مسکن، در جمع مجله آرنا درباره علت واژگونی اتوبوس مجله آرنا، اضافه نمود: امروز جلسه فوق العاده کمیسیون عالی ایمنی راه ها را برگزار کردیم تا علت حادثه را آنالیز کنیم. قرار است گزارش نهایی را مرور و دلیل اصلی این تصادف را اعلام خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا نوسازی ناوگان جاده ای تا این اندازه کُند انجام می گردد در حالی که در بخش جاده ای با تحریم خاصی روبرو نیستیم، توضیح داد: نوسازی ناوگان یکی از ضرورت هاست و چندین سال است که وزارت راه پیگیر نوسازی ناوگان است و منابع خود را برای نوسازی اختصاص داده است.

وجود 55هزار کامیون بالای 49 سال در کشور

اسلامی با بیان اینکه 55 هزار کامیون بالای 49 سال در کشور داریم، گفت: ما یک برنامه مدون داریم و با کارخانجات قرارداد منعقد کردیم. نتیجه ای حاصل نشده است و باید شرح دهند چرا در اجرای قراردادها اهتمام ویژه ندارند و باید مسائل خود را مطرح نمایند.

وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود: معدل عمر ناوگان حمل ونقل جاده ای در بخش بار و مسافر حتما باید کاهش یابد.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، اکنون معدل عمر ناوگان در بخش اتوبوس حدود 11 سال و مینی بوس 24 سال است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در بخش سواری روی مرز مجاز هستیم و نوسازی بهتر انجام شده است.

وی به شرایط کامیون های فرسوده اشاره نمود و اضافه نمود: قانون اجازه واردات کامیون های سه ساله را داده است اما در نوسازی کامیون سرعت لازم را نداریم. امیدواریم دستگاه های مربوط اجازه دهند یک هزار و 500 دستگاه کامیون که یکسال است در گمرک مانده، بالاخره ترخیص شوند و بیش از این مردم را معطل ننمایند. کارخانجاتی چون ماموت و ایران دیزل خودرو نیز پای قرارداد خود باشند.

افزایش قیمت بلیت هواپیما در دستور کار نیست

وزیر راه و شهرسازی درباره افزایش چراغ خاموش قیمت بلیت هواپیما نیز به مجله آرنا گفت: افزایش بلیت هواپیما نداشتیم و شورای عالی هم هنوز افزایش قیمت بلیت هواپیما را تصویب نکرده است.

اسلامی در پاسخ به گرانی اخیر بلیت هواپیما در بعضی راستاها از جمله راستا تهران- مشهد، گفت: قیمت بلیت هواپیما متاثر از عرضه و تقاضا است و دولت تکلیف قیمت گذاری ندارد؛ با این حال سال گذشته به دلیل اینکه نظام منطقی بر قیمت بلیت حاکم باشد، در شورای عالی اعمال نظارت کردیم. افزایش قیمت بلیت نیز فعلا در دستور کار نیست.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1599

به "فرایند کند نوسازی ناوگان جاده ای ، افزایش نرخ بلیت هواپیما در دستور کار نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند کند نوسازی ناوگان جاده ای ، افزایش نرخ بلیت هواپیما در دستور کار نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید