شاه اردن به دیدار امیر کویت رفت

به گزارش مجله آرنا، شاه اردن و هیأت همراه او با امیر کویت دیدار و درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه گفت وگو کردند.

شاه اردن به دیدار امیر کویت رفت

به گزارش گروه بین الملل مجله آرنا، عبدالله دوم شاه اردن و هیأت همراه او دیشت در کاخ دسمان مهمان صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت بودند.

رسانه های اردن گزارش کردند، در این دیدار روابط دوجانبه و تحولات منطقه بررسی شد و دو طرف روابط برادرانه اردن و کویت را ستودند و بر علاقه مندی خود برای استمرار هماهنگی و رایزنی درباره مسائل دارای اهتمام مشترک به منظور تحقق منافع دو کشور و خدمت به مسائل عربی و اسلامی تأکید کردند.

طبق گزارش وبگاه عمون اردن، عبدالله دوم از حمایت های مستمر کویت از اردن در شرایط مختلف قدردانی کرد و مواضع حکیمانه امیر کویت در برخورد با مسائل منطقه ای و تلاش های وی برای تقویت روند همبستگی عربی را ستود.

شاه اردن بر ایستادگی کشورش در کنار کشورهای حاشیه خلیج فارس به منظور حفظ امنیت و ثبات این کشور تأکید کرد.

امیر کویت نیز علاقه مندی کشورش برای تقویت همکاری با اردن در زمینه های مختلف را مورد تأکید قرار داد و مواضع اردن به رهبری عبدالله دوم برای حمایت از مسائل جهان عرب و تقویت امنیت و ثبات منطقه را ستود.

دو طرف در این دیدار تحولات منطقه ای و راهکارهای دستیابی به راهکار های سیاسی بحران های منطقه را مورد بررسی قرار دادند.

در این دیدار همچنین أیمن الصفدی وزیر خارجه اردن، بشر الخصاونه مشاور دیوان پادشاهی اردن و صقر ابوشتال سفیر اردن در کویت و نیز مرزوق الغانم رئیس مجلس کویت، جابر المبارک الحمد الصباح نخست وزیر کویت و شماری از مقامات ارشد این کشور حضور داشتند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 120

به "شاه اردن به دیدار امیر کویت رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاه اردن به دیدار امیر کویت رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید