طرح مجلس برای استخدام در آموزش و پرورش به کجا رسید؟

به گزارش مجله آرنا، نماینده مهاباد درمجلس جزئیات و آخرین شرایط آنالیز طرح تبدیل شرایط استخدامی معلمان آموزش و پرورش در مجلس را تشریح کرد.

طرح مجلس برای استخدام در آموزش و پرورش به کجا رسید؟

به گزارش تسنیم، جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی، در تشریح آخرین شرایط آنالیز طرح تبدیل شرایط استخدامی معلمان آموزش و پرورش، گفت: این طرح با 58 امضا تقدیم هیئت رئیسه شده و درحال حاضر به کمیسیون آموزش ارجاع و در حال آنالیز در این کمیسیون است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یک نابسامانی درجذب نیرو ها در آموزش و پرورش وجود دارد، افزود: در صورت تصویب این طرح وزارت آموزش و پرورش باید تمامی نیرو های خود را به وسیله دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی جذب کند تا دیگر شاهد نابه سامانی در جذب نیرو های آموزشی نباشیم.

نماینده مهاباد در مجلس در تشریح بخشی از جزئیات طرح تبدیل شرایط استخدامی معلمان آموزش و پرورش، اظهار کرد: طرح مذکور درباره ساماندهی کلیه معلمان حق التدریس، معلمان مدارس زیر نُرم، نیرو های دارای شناسه نیروی انسانی (کد پرسنلی) و دوره دیده در دانشگاه فرهنگیان، مربیان پیش دبستانی غیر دولتی، نیرو های خرید خدمات (برون سپار در هنرستان ها)، آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی و نیرو های خرید خدمات آموزشی است.

آخرین شرایط آنالیز طرح تبدیل شرایط استخدامی معلمان در مجلس

محمودزاده با بیان اینکه قانون در خصوص نحوه بکارگیری نیرو های فوق الذکر مسکوت مانده است، گفت: لذا تذکر مذکور با توجه به همکاری، کسب تجربه و مهارت کافی این گروه ها در مدارس منطقه ها محروم و صعب العبور کشور که با تعلق کمترین مزایا و عدم امنیت شغلی همراه بوده است و بعلاوه در جهت برطرف کمبود نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش و استخدام گروه های فوق و در راستای بسط عدالت تدوین شده است.

وی با بیان اینکه منابع لازم برای اجرای این طرح پیشبینی شده، گفت: بعلاوه در این طرح آمده است که پس از تبدیل شدن به قانون، آیین نامه اجرائی آن ظرف مدت سه ماه به وسیله وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور اداری و استخدامی کشور تهیه و به تصویب هیأت وزیران می رسد.

نماینده مهاباد در مجلس توضیح داد: پس از تصویب این طرح از سوی نمایندگان، طرح برای آنالیز به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1825

به "طرح مجلس برای استخدام در آموزش و پرورش به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح مجلس برای استخدام در آموزش و پرورش به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید