قیمت روز خودروهای سایپا و ایران خودرو؛ بازار قفل شد!

به گزارش مجله آرنا، افزایش قیمت خودرو در هفته های اخیر، طیف جدیدی از سرمایه گذاران را راهی این بازار کرد و در حالی که بسیاری از مسئولان بازار و فعالان پیش بینی می کردند قیمت ها روندی کاهشی را تجربه کند، اما بررسی ها حکایت از آن دارد که میزان کاهش قیمت برای مشتریان چندان راضی کننده نیست.

قیمت روز خودروهای سایپا و ایران خودرو؛ بازار قفل شد!

به گزارش خبرآنلاین، دیروز در بازار هر دستگاه پراید 111 به قیمت 110 میلیون تومان فایل شد. نرخ فروش پراید 131 نیز بین 92 تا 97 میلیون تومان اعلام شد و بررسی ها نشان می دهد قیمت پراید 132 نیز در محدوده 98 میلیون تومان است، اما برخی فروشندگان قیمت این خودرو را برابر با صد میلیون تومان نیز اعلام می کنند.

بر این اساس قیمت هر دستگاه تیبا نیز بین 107 تا 110 میلیون تومان گزارش شده است. قیمت فروش سمند ال ایکس نیز 160 تا 165 میلیون تومان و قیمت هایما اس7 ایران خودرو 620 میلیون تومان اعلام شد.

در این میان تفاوت قیمتی در فایل های اعلامی بسیار بالاست. در حالی که برخی از اعضای اتحادیه نمایشگاه داران قیمت پراید111 را برابر با 110 میلیون تومان گزارش می کنند قیمت اعلامی در برخی فایل ها حتی به 113 میلیون تومان نیز می رسد. این فاصله قیمتی، اما برای خودرو های گران قیمت و مونتاژی و وارداتی بسیار بیشتر است و در برخی موارد حتی این فاصله قیمتی در سایت ها به بیش از هشتاد میلیون تومان می رسد.

سعید موتمنی نیز این نکته را در مصاحبه با رسانه ها تایید کرده است و می گوید بهتر است مشتریان قیمت های اعلامی سایت ها را برای خرید مبنا قرار ندهند.

بهای پژو 405 در آگهی های اعلامی 174 میلیون تومان و بای پژو پارس 187 میلیون تومان گزارش شد.

برخی می گویند بازار خودرو قفل شده است فعلا در این محدوده قیمتی خرید و فروش صورت نمی گیرد، اما رشد قیمت ها در این بازار به سرعت بازار های موازی نظیر سکه و طلا ارز را تحت تاثیر قرار می دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1137

به "قیمت روز خودروهای سایپا و ایران خودرو؛ بازار قفل شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت روز خودروهای سایپا و ایران خودرو؛ بازار قفل شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید