لبنان آماده انتقال مواد خطرناک از بندر بیروت است

به گزارش مجله آرنا، کشتی وابسته به انجمن مامور به امحای مواد خطرناک از بندر بیروت، آماده انتقال ده ها محموله مواد خطرناک از پایتخت لبنان به آلمان جهت امحای این مواد می گردد.

لبنان آماده انتقال مواد خطرناک از بندر بیروت است

به نقل از اسکای نیوز، بعد از انفجار صدها تن ماده نیترات آمونیوم در چهارم اوت 2020 در بیروت که به کشته شدن بیش از 200 تن و تخریب مساحت های گسترده ای در پایتخت لبنان انجامید، شرکت کومبی لیفت آلمان مامور به امحای مواد خطرناک از بندر بیروت شد.

در روز آدینه، 59 محموله اخیر به کشتی انتقال یافت.

رئیس اجرایی شرکت کومبی لیفت گفت که این محموله ها در آلمان امحا خواهد شد. این کشتی در اینجا نهاده شده است و در اواخر هفته، راهی آلمان می گردد.

در همین حال، الیاس اسود، رئیس کارگروه لبنان و آلمان توضیح داد که بر اساس این پروژه، تمامی مواد سمی و سرطان زا و قابل اشتعال و مواد شیمیایی که طی دهه ها در آنجا انبار شده بود، برداشته شد.

وی ادامه داد، این شرکت آلمانی مامور به رسیدگی به فقط 49 محموله از مواد خطرناک بود، اما در خاتمه، بیش از 75 محموله مورد رسیدگی نهاده شد که 59 محموله از آن، بارگیری خواهد شد. 15 محموله دیگر نیز به روش امن و با رعایت اصول محیط زیستی در مکان های مناسب امحا خواهد شد.

اسود جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نداد.

همزمان، مایکل فنتلر، کارشناس مواد شیمیایی مسئول اداره این عملیات در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه در فوریه گفت که بیروت از دومین انفجار شیمیایی اجتناب کرد.ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1558

به "لبنان آماده انتقال مواد خطرناک از بندر بیروت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان آماده انتقال مواد خطرناک از بندر بیروت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید