محمدرضا اسلامی: تعطیلی لیگ بسکتبال فرصت قهرمانی را از شیمیدر گرفت

به گزارش مجله آرنا، محمدرضا اسلامی در تبادل نظر با خبرنگاران با اشاره به تصمیم فدراسیون بسکتبال مبنی بر خاتمه رقابت های لیگ برتر بدون مشخص قهرمان و یادآوری اینکه نظر مدیران باشگاه ها در این تصمیم لحاظ شده بود، اظهار داشت: منِ مربی ترجیح می دادم مسابقات پیگیری گردد به خصوص که اطمینان داشتم قابلیت های اصلی تیمم در پلی آف به بعد نشان داده خواهد شد و می توانیم توانایی خود را برای قهرمانی ثابت کنیم.

محمدرضا اسلامی: تعطیلی لیگ بسکتبال فرصت قهرمانی را از شیمیدر گرفت

وی توضیح داد: شیمیدر بخش عمده جهت خود در مرحله گروهی لیگ برتر را با نیمی از پتانسیل هایی که در اختیار داشت، طی کرد. بازیکنان ما در مقاطع مختلف دچار آسیب دیدگی شدند و همین باعث شد نتوانیم در طول جهت پیش بینی شده برای دیدارهای دور رفت و برگشت، همه نفرات را به طور کامل و همزمان در اختیار داشته باشیم. در بازه های زمانی مختلف، ترکیب تیم ناقص می شد با این حال خود را جزو مدعیان حفظ کردیم.

سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر تاکید نمود: با این شرایط در خاتمه مرحله مقدماتی سوم شدیم ضمن اینکه طبق آمار، امتیاز آورترین تیم در حمله بودیم و این یعنی اینکه با وجود در اختیار نداشتن پتانسیل های کامل تیم، صاحب برنامه بودیم و بازیکنان مان بازی روانی داشتند. با این ویژگی ها و لحاظ کردن اینکه شرایط به گونه ای شده بود که می توانستیم برای پلی آف تمام نفرات خود را در اختیار داشته باشیم، از مدعیان گردن کلف برای قهرمانی بودیم.

اسلامی در این رابطه ادامه داد: هدف باشگاه از ابتدای این فصل مسابقات قهرمانی بود. اصلاً کمتر از مرحله فینال را متصور نبودیم. اگر دیدارهای پلی آف برگزار می شد، دستیابی به این هدف به راحتی برای مان محقق می شد چون هم حمایت مسئولان باشگاه را داشتیم و هم اینکه برای پتانسیل های توانمندمان، برنامه استراتژی لازم را در نظر گرفته بودیم.

وی تاکید نمود: با این اوصاف برای ما بهتر بود که لیگ دنبال گردد تا توانایی های خود را برای قهرمانی نشان دهیم اما نظر مدیران، خاتمه دادن به مسابقات بود و نظرات آنها بود که در تصمیم گیری نهایی فدراسیون لحاظ شد. به هر حال مدیران برای تیم هزینه می نمایند و تصمیم گیرنده خواهند بود. ما تحت تکلف باشگاه هستیم و موظف هستیم در هر شرایطی از تصمیمات آنها تبعیت کنیم.

سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر در بخش دیگری از مصاحبه با مجله آرنا گفت: برای بعضی از تیم ها حضور در همین مرحله پلی آف ایده آل بود. در واقع هدف شان از حضور در لیگ صعود از مرحله مقدماتی بود. بنابراین وقتی به آن رسیدند، دیگر اصراری به پیگیری مسابقات نداشتند کما اینکه بعضی از آنها به همکاری با بازیکنان خارجی شان هم خاتمه دادند. فقط چند تیم انگشت شمار بودند که برای مرحله نیمه نهایی به بعد لیگ برنامه داشتند. شیمیدر از جمله این تیم ها بود که می خواست تا قهرمانی پیش برود اما تصمیم اتخاذ شده فرصت را از ما گرفت.

اسلامی همچنین از تصمیم فدراسیون در رابطه با معرفی نکردن قهرمان برای مسابقات نیمه کاره لیگ برتر حمایت کرد و گفت: این بهترین و عاقلانه ترین تصمیم فدراسیون بود. اصلاً درست نبود که رده بندی مرحله گروهی ملاکی برای معین قهرمان و نایب قهرمان باشد. به خصوص با تغییراتی که عملکرد تیم ها در پلی آف دارد. در همین یکی دو فصل گذشته لیگ برتر، تیمی که در مرحله گروهی بدون باخت اول شد در پلی آف مقابل تیم چهارم مرحله گروهی باخت و نتوانست به فینال برسد.

وی توضیح داد: دلیل این مسئله این است که بعضی هر آنچه در توان دارند را از ابتدای مسابقات نشان می دهند اما بعضی تیم ها برنامه اصلی و حتی جذب بازیکنان خارجی خوب را برای پلی آف می گذارند تا از توان واقعی خود برای این مرحله استفاده نمایند. خودِ ما برای پلی آف جذب یک بازیکن خارجی را در برنامه گذاشته بودیم که نمونه آن خیلی کم و در حد یکی دو نفر به ایران آمده بودند.

سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر در خاتمه گفت: امیدوارم مسئولان فدراسیون و باشگاه برای آینده به گونه ای تصمیم گیری نمایند که بخشی از عقب ماندگی ایجاد شده به خاطر لغو مسابقات، جبران گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 908

به "محمدرضا اسلامی: تعطیلی لیگ بسکتبال فرصت قهرمانی را از شیمیدر گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدرضا اسلامی: تعطیلی لیگ بسکتبال فرصت قهرمانی را از شیمیدر گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید