نامزد های دموکرات انتخابات آمریکا: ترامپ مسئول خشونت های اتفاق افتاده با اسلحه است

به گزارش مجله آرنا، نامزد های احتمالی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ را مسئول انفعال در مورد خشونت های مسلحانه در آمریکا معرفی کردند.

نامزد های دموکرات انتخابات آمریکا: ترامپ مسئول خشونت های اتفاق افتاده با اسلحه است

به گزارش به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نامزد های احتاقتصادی حزب دموکرات آمریکا برای حضور در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور روز شنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، و انجمن ملی اسلحه National Rifle Association در این کشور را مسئول انفعال در مورد خشونت های مسلحانه در آمریکا معرفی کردند.

این در حالی است که افکار عمومی در آمریکا به طور گسترده اعمال بعضی کنترل ها در زمینه داشتن و حمل اسلحه در این کشور را خواهان است.

پیت بودجج Pete Buttigieg، شهردار شهر ساوث بِند South Bend در ایالت ایندیانا و یکی از نامزد های احتاقتصادی حزب دموکرات آمریکا رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2020 این کشور در سخنانی که در نشستی در مرکز شهر دموین ایراد کرد گفت: اگر بیشتر آمریکایی ها خواهان آن باشند که کاری انجام گردد، ولی آن کار انجام نگردد، بدین معناست که ما نیازمند اصلاحات اساسی (در کشورمان) هستیم.

نشست مزبور، که شماری از نامزد های احتاقتصادی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا در آن حضور داشتند، یک هفته بعد از آن برگزار گردید که در دو حادثه مرگبار تیراندازی در ایالت های تگزاس و اوهایو ده ها آمریکایی کشته و زخمی شدند.

به دنبال این حوادث مرگبار بود که بحث ها در مورد موضوع حق داشتن اسلحه در آمریکا بار دیگر در کانون توجه افکار عمومی نهاده شد. نامزد های انتخاباتی در این نشست به ایراد سخنرانی و ارائه پاسخ به پرسش های مطرح شده از سوی اعضای گروه موسوم به مادران خواهان اقدام Moms Demand Action پرداختند.

بعضی از پرسش کنندگان در حالی که اشک می ریختند از تاثیرات بسیار ناخوشایند خشونت های مسلحانه بر زندگی و خانواده هایشان سخن می گفتند. سناتور نیویورکی کرستن جیلیبرند Kirsten Gillibrand، یکی دیگر از این نامزدها، در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که چگونه می توان از تحقیر بیماران روانی اجتناب ورزید، در حالی که رئیس جمهور آمریکا در واکنش به تیراندازی های مرگبار اخیر در تگزاس و اوهایو بار ها بیماران روانی را عامل این حوادث معرفی نموده است، گفت ترامپ یک دروغگوست.

وی توضیح داد بسیاری از مردم که از بیماری های روانی رنج می برند رفتار خشونت آمیز از خود بروز نمی دهند. جیلیبرند اضافه کرد: ترامپ بار دیگر کوشش کرد به مردم (آمریکا) دروغ بگوید. او کوشش می نماید توجه افکار عمومی را منحرف نماید. او سعی می نماید از پذیرش آن چه برای این ملت اتفاق افتاده است شانه خالی کند.

شماری از شرکت کنندگان در رقابت های درون حزبی حزب دموکرات آمریکا از زمان وقوع حوادث مرگبار تیراندازی در ایالت های آمریکا به ارائه طرح ها و برنامه های خود در زمینه کنترل حمل سلاح در این کشور روی آورده اند. روز شنبه، دموکرات ها عمدتا بر ضرورت کنترل پیشینه افراد دارای مجوز حمل اسلحه و برطرف کاستی های موجود در این زمینه تاکید ورزیدند. اکثر نامزد های انتخاباتی حزب دموکرات خواهان اصلاحات و شفاف سازی در زمینه منابع اقتصادی رقابت های انتخاباتی شدند تا از اعمال نفوذ انجمن ملی اسلحه در انتخابات بکاهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 171

به "نامزد های دموکرات انتخابات آمریکا: ترامپ مسئول خشونت های اتفاق افتاده با اسلحه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزد های دموکرات انتخابات آمریکا: ترامپ مسئول خشونت های اتفاق افتاده با اسلحه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید