نامه حمایتی هنرمندان از متهم اصلی فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان ، اسماعیلی: نامه هنرمندان، هنرمندانه نبود

به گزارش مجله آرنا، عده ای از هنرمندان نامه ای خطاب به سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه نوشته و در آن خواستار آزادی محمد امامی تهیه کننده سریال شهرزاد و یکی از متهمان اصلی پرونده بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان شدند که البته با واکنش سخنگوی قوه قضائیه همراه شد.

نامه حمایتی هنرمندان از متهم اصلی فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان ، اسماعیلی: نامه هنرمندان، هنرمندانه نبود

از پروفایل اینستاگرام بهروز ازند دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی مجله آرنا؛ اوایل سال جاری سید ابراهیم رئیسی رئیس دستگاه قضا، مصوبه ای را مبنی بر اعطای مرخصی به برخی از زندانیان به دلیل شیوع ویروس کرونا ابلاغ کرد و در جهت اعطای این مرخصی به زندانیان شرایطی درنظر گرفته شده بود تا کارشناسان با توجه به شرایط ابلاغ نسبت به آزادی تعدادی از زندانیان اقدام کنند.

در این میان، اما عده ای از هنرمندان نامه ای خطاب به سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه منتشر نوشته و در آن خواستار آزادی محمد امامی تهیه کننده سریال شهرزاد و یکی از متهمان اصلی پرونده بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان شدند.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه، اما در واکنش به این نامه اظهار کرد: نامه موسوم به نامه برخی هنرمندان و سینماگران، هنرمندانه نبود؛ در این نامه از کسی که حداقل در مظان اتهامات اقتصادی است تعریف و تمجید هایی شده بود؛ البته حکم این پرونده هنوز صادر نشده و نمی توانم جزییات را اعلام کنم.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: نکته دوم عدم شفافیت در جمع آوری امضا ها بود که برخی از افراد گفتند ما اصلاً امضا نکردیم یا متن دقیق را نگفته بودند. نکته سوم نیز انتشار این نامه در فضای مجازی بود. اگر یک جمعی نامه ای به یکی از مقامات می نویسند باید صبر کنند تا در چارچوب ضوابط قانونی و رعایت عدل و انصاف موضوع بررسی شود.

اسماعیلی در پاسخ به سؤالی درباره تفاوت متن نامه ای که به قوه قضاییه آمده با متن نامه منتشرشده در فضای مجازی نیز بیان نمود: دو متن را با هم مقایسه نکردم و متن نامه ای را که به قوه قضاییه آمده دیدم. ما به حکم قانون و بر اساس عدل و انصاف در این پرونده و پرونده های دیگر تصمیم خواهیم گرفت. این پرونده هنوز منتهی به صدور رأی نشده و در دادسرا است و کار تحقیقات انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: این پرونده بسیار گسترده است که تعدادی از متهمان به دادگاه رفتند و محکوم شدند، اما در خصوص تعداد دیگر از جمله فرد مورد نظر این افراد هنوز رسیدگی کامل قضایی در پرونده انجام نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 888

به "نامه حمایتی هنرمندان از متهم اصلی فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان ، اسماعیلی: نامه هنرمندان، هنرمندانه نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه حمایتی هنرمندان از متهم اصلی فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان ، اسماعیلی: نامه هنرمندان، هنرمندانه نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید