نیرو های ارتش یمن به شهر مأرب نزدیک تر شدند

به گزارش مجله آرنا، نیرو های ارتش و انصارالله یمن در ساعات گذشته با عقب راندن عناصر وابسته به ائتلاف سعودی، یک قدم دیگر به شهر مأرب نزدیک شدند.

نیرو های ارتش یمن به شهر مأرب نزدیک تر شدند

به گزارش گروه بین الملل مجله آرنا، نیرو های ارتش و کمیته های مردمی یمن در 24 ساعت گذشته توانستند پیشروی قابل توجهی در اطراف شهر مأرب داشته و یک قدم خود را به این شهر نزدیک کنند.

به نوشته وبگاه الخبر الیمنی، منطقه هفتم نظامی در اطراف شهر مأرب، شب گذشته به دست نیرو های ارتش و انصارالله افتاد و قبائلی که در قالب ائتلاف سعودی در این منطقه مستقر بودند، مجبور به عقب نشینی شدند. در همین حال عناصر حزب اخوانی الاصلاح نیز خطوط دفاعی خود را در مناطق نخلا و السحیل برپا کردند.

به گفته منابع نظامی، ائتلاف سعودی در مدت اخیر با تلاش فراوان توانسته بود برخی قبائل استان مأرب را به جنگ با نیرو های صنعاء قانع کند، اما عقب نشینی این قبائل که سلاح هایی زیادی هم از ائتلاف دریافت کرده بودند، موجب تسریع در سقوط منطقه هفتم به دست نیرو های صنعاء شد.

در همین حال، نیرو های ارتش و انصارالله در جبهه الجوبه نیز پیشروی کرده و عناصر حزب الاصلاح مجبور شدند خطوط دفاعی خود را در منطقه البلق از بیم سقوط شهر بچینند.

جبهه الجدعان در اطراف مأرب نیز شاهد پیشروی وسیع نیرو های ارتش و انصارالله بود.

به گفته منابع نظامی، قبائلی که از این منطقه عقب نشینی کرده اند، سلاح ها و مهمات بسیاری از خود به جا گذاشته اند. این شکست و عقب نشینی بر روحیه دیگر نیرو های ائتلاف در منطقه نیز تأثیر گذاشته است، به طوریکه فرماندهی منطقه هفتم وابسته به دولت منصورهادی، از نیرو های خود خواسته است تا آرامش خود را حفظ کنند.

به گفته منابع محلی، قبائلی که از مناطق عملیاتی عقب نشینی و فرار کرده اند، سلاح هایی که ائتلاف سعودی به آن ها داده از جمله سلاح های سبک و خودرو های زرهی را در بازار فروخته اند. با فروش این حجم وسیع از سلاح ها قیمت اسلحه در یمن نیز پایین آمده و در حال حاضر هر نفربر زرهی ارتش سعودی در یمن 70 هزار ریال سعودی معامله می شود.

شامگاه شنبه گذشته نیز ارتش و انصارالله یمن با سه فروند موشک و یک پهپاد انتحاری مرکز فرماندهی ائتلاف سعودی در مرکز شهر مأرب را هدف قرار دادند.

وبسایت آمریکایی اینساید عربیا مدتی پیش در خصوص درگیری های مأرب نوشت که این شهر دارای اهمیت استراتییک و اقتصادی در جنگ یمن است و کنترل نیرو های صنعاء بر شهر مأرب، سرانجام دولت منصور هادی در یمن و آغاز یک فصل جدید در تاریخ این کشور محسوب می شود و یک درگیری مرگ و زندگی برای هر دو طرف به شمار می رود.

استان مأرب که سرشار از منابع نفتی و گازی است، مهم ترین مرکز حضور حزب اخوانی الاصلاح که بخش اصلی پیاده نظامی دولت منصور هادی را تشکیل می دهد نیز محسوب می شود. با تسلط نیرو های ارتش و کمیته های مردمی بر این شهر، دولت مستعفی صرفا مناطقی در استان تعز و بخشی از استان المَهَره و حضرموت را در کنترل خواهد داشت و باقی استان ها نیز در کنترل نسبی شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب (همسو با امارات) قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1135

به "نیرو های ارتش یمن به شهر مأرب نزدیک تر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیرو های ارتش یمن به شهر مأرب نزدیک تر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید