ویزای همراه برای کانادا چیست؟

به گزارش مجله آرنا، یکی از مواردی که در رابطه با زندگی در کشورهای خارجی باعث نگرانی افراد می گردد مسئله خانواده است. وابستگی به اعضای خانواده مسئله کوچکی نبوده تا حدی که بعضی افراد با وجود داشتن شرایط مناسب برای کار و تحصیل در بهترین کشورهای جهان صرفا به دلیل دوری از خانواده از مهاجرت صرف نظر می نمایند. اما واقعا راهی برای همراهی اعضای خانواده در کشورهای دیگر وجود ندارد؟ دولت کانادا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان راهکاری را برای این موضوع در نظر گرفته که تحت عنوان ویزای همراه کانادا شناخته می گردد.

ویزای همراه برای کانادا چیست؟

اگر علاقمند به سفر با بهترین کانادا تور قیمت هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

ویزای همراه چیست؟

فرض کنیم شخصی میخواهد تا برای ادامه تحصیل از کشور خارج گردد. در چنین شرایطی اگر شخص متقاضی تحصیل در خارج از کشور مجرد باشد تنها مشکل دوری از والدین را خواهد داشت. اما در صورتی که وی دارای همسر و فرزند باشد مسائل خانوادگی او برای مهاجرت بیشتر خواهد شد. در چنین شرایطی سفر به یک کشور خارجی نظیر کانادا که در فاصله ای زیادی از ایران واقع شده است قطعا آسان نخواهد بود. مسائل مربوط به سازگاری با محیط کشور مقصد و برقراری ارتباط با دیگران از یک سو و دوری از خانواده از سوی دیگر جز مواردی هستند که ممکن است باعث ایجاد مسائل روحی متعدد برای شخص شوند. ویزای همراه کانادا برای حل چنین مسائلی طراحی شده تا مهاجران بتوانند وابستگان درجه یک خود را نیز همراه خود به کشور مورد نظر ببرند.

ویزای همراه تحصیلی کانادا

اتباع خارجی که تمایل دارند در کشور کانادا و در مقاطع مختلف به ادامه تحصیل بپردازند این امکان را دارند تا اعضای خانواده خود را نیز به کانادا ببرند. برای این کار حتما باید شخص متقاضی مجوز تحصیلی کانادا study permit را اخذ نموده باشد. مجوز تحصیل در کانادا یک مجوز موقت بوده بدین معنی که دارنده مجوز تحصیلی باید بعد از انتها مدت زمان اعتبار مجوز اقدام به ترک کشور کانادا نماید. در هنگام درخواست مجوز تحصیل در کانادا باید در درخواست خود به همراهی اعضای خانواده نیز اشاره داشته باشید.

نکته ای که باید در نظر داشت این است که در صورت درخواست برای همراهی خانواده در زمان تحصیل در کانادا ممکن است افسر پفراینده به این موضوع شک کند که شخص متقاضی قصد خارج شدن از کانادا را در زمان انتها یافتن مدت مجوز تحصیل ندارد. بنابراین درخواست ویزای همراه کانادا برای تحصیل در این کشور ممکن است فرایند پفراینده شما را تحت الشعاع قرار دهد. در صورت ارسال چنین درخواستی از شخص متقاضی خواسته می گردد که در رابطه با دلیل همراهی خانواده در کانادا شرح دهد. تصمیم گیری نهایی در رابطه با قبول یا درخواست به عهده افسر پفراینده خواهد بود.

موضوع دیگری که در این ارتباط وجود دارد مسئله تمکن اقتصادی است. شخص متقاضی تحصیل در کانادا باید ثابت کند که هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را دارد در غیر این صورت امکان اخذ مجوز تحصیلی کانادا را نخواهد داشت. حال اگر این شخص قصد داشته باشد که اعضای خانواده خود را نیز در سفر به کانادا همراه داشته باشد باید ثابت کند که توان اقتصادی لازم برای حمایت از اعضای خانواده خود را نیز در زمان حضور در کانادا دارد. در واقع میزان بودجه و تمکن اقتصادی لازم برای اخذ ویزای همراه کانادا بیشتر خواهد بود.

با این تفاسیر در صورتی که قصد دارید در زمان تحصیل در کانادا خانواده خود را نیز همراه داشته باشید اول باید کمتر شدن شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا را نسبت به حالت عادی در نظر بگیرید و دوم این که هزینه های مربوط به زندگی در کانادا را برای هر یک از اعضای خانواده خود به طور جداگانه محاسبه کنید. مسائل مربوط به مسکن، بیمه درمانی و… نیز می توانند در تصمیم شما برای همراهی خانواده تاثیرگذار باشند.

همراهی همسر در زمان تحصیل در کانادا

در صورتی که شخص متقاضی قصد داشته باشد همسرش را همراه خود به کانادا ببرد باید این موضوع را در درخواست خود ذکر کند. در صورتی که درخواست وی مورد تایید قرار بگیرد همسر وی می تواند واجد شرایط اخذ مجوز کار آزاد کانادا open Work permit گردد.

با استفاده از این مجوز، همسر شخص متقاضی احتیاجی به پیشنهاد شغلی یا ارزیابی بازار کار LMO کانادا نخواهد داشت و می تواند در طول دوران تحصیل همسر خود به طور تمام وقت برای کارفرماهای کانادایی کار کند. این موضوع یک مزیت بزرگ بوده و بخشی از هزینه های زندگی را پوشش خواهد داد. اما در صورتی که زن و شوهر هر دو بخواهند در کانادا تحصیل کنند باید به صورت جداگانه برای مجوز تحصیلی کانادا درخواست کنند.

درخواست ویزای همراه کانادا برای همسر می تواند هم زمان با درخواست شخص متقاضی تحصیل در کانادا یا بعد از رفتن او به کانادا باشد. اما در بسیاری از موارد، همسر شخص متقاضی در ابتدا با استفاده از ویزای توریستی به کانادا رفته و سپس برای اخذ ویزای همراه و دریافت مجوز کار کانادا اقدام می نماید.

همراهی فرزندان در زمان تحصیل در کانادا

متقاضیان تحصیل در کانادا می توانند برای همراهی فرزندان وابسته خود در زمان حضور در کانادا درخواست دهند. ویزایی که در این شرایط داده می گردد اجازه اقامت فرزند یا فرزندان شخص متقاضی را فقط تا زمان انتها یافتن اعتبار مجوز تحصیلی والدین خواهد داد. فرزندان شخص متقاضی امکان تحصیل در مقطع پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه را در مدارس کانادا خواهند داشت به شرط این که یکی از والدین آن ها مجوز کار یا تحصیل در کانادا را داشته باشند. اما با رسیدن به سن قانونی، دریافت مجوز تحصیلی کانادا برای تحصیل در دانشگاه ها و کالج های این کشور الزامی خواهد بود.

تعریف اداره مهاجرت کانادا از فرزند وابسته یک فرد زیر 22 سال و بدون همسر است.

نحوه درخواست برای ویزای همراه کانادا

برای دریافت ویزای همراه کانادا دو گزینه مختلف شامل ویزای توریستی کانادا و مجوز کار را در دسترس دارید که بر اساس شرایط خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب نمایید. ویزای توریستی تا حداکثر شش ماه اجازه حضور در کانادا را به شخص متقاضی خواهد داد در حالی که مجوز کار برای همسران بر اساس مجوز تحصیلی شخص متقاضی معین می گردد.

علاوه بر این، دو روش مختلف را برای درخواست ویزای همراه خواهید داشت:

روش اول) در این روش، درخواست برای ویزای همراه هم زمان با درخواست شخص متقاضی برای ویزای تحصیلی کانادا انجام خواهد شد. همان طور که گفته شد در صورت هم زمان بودن درخواست ممکن است همراهی خانواده باعث تاثیر منفی در پفراینده متقاضی شده و درخواست او برای ویزای تحصیلی کانادا ریجکت گردد.

روش دوم) در این روش ابتدا درخواست شخص متقاضی برای ویزای تحصیلی کانادا طبق روال معین ارائه خواهد شد. بعد از آنالیز پفراینده توسط افسر مهاجرت کانادا و تایید شدن ویزای تحصیلی شخص متقاضی فرآیند درخواست ویزای همراه کانادا برای اعضای خانواده او آغاز خواهد شد. بدین ترتیب درخواست ویزای همراه کانادا تاثیری روی مجوز تحصیل شخص متقاضی نخواهد داشت.

مدارک مورد احتیاج ویزای همراه کانادا

در فرایند درخواست ویزای همراه کانادا باید مدارکی را به سفارت کانادا ارائه نمایید که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره شده است:

  • فرم های درخواست تکمیل شده
  • دعوت نامه
  • اثبات تمکن اقتصادی
  • مدارک اثبات روابط خانوادگی مانند گواهی ازدواج
  • پاسپورت
  • کپی مجوز تحصیل شخص متقاضی
  • بیومتریک و معاینات پزشکی در صورت احتیاج

دقت داشته باشید که تمامی مدارک را به طور کامل گردآوری نموده و در پر کردن فرم های مورد احتیاج دقت کنید زیرا هر گونه اطلاعات نادرست ممکن است باعث رد شدن درخواست شما گردد. این موضوع به ویژه در رابطه با وارد کردن اطلاعات دقیق اعضای خانواده حائز اهمیت است. همچنین مدارک مربوط به تمکن اقتصادی از جمله دریافت نامه از بانک در رابطه با گردش حساب بانکی نیز اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

در صورتی که درخواست شما برای ویزای همراه کانادا مورد پذیرش قرار بگیرد بسته به نوع ویزای مورد درخواست مدت اقامت شما در کانادا معین خواهد شد. به عنوان مثال در صورت دریافت ویزای توریستی کانادا حداکثر شش ماه امکان حضور در این کشور را خواهید داشت و بهتر است در مدت زمان حضور در کانادا برای تغییر نوع ویزای خود اقدام نمایید. به عنوان مثال فرزند شخص متقاضی در صورتی که شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا را داشته باشد می تواند برای مجوز تحصیلی کانادا اقدام کند. همچنین همسر شخص متقاضی امکان درخواست برای مجوز کار آزاد کانادا را خواهد داشت.

منبع: نیلگام
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 656

به "ویزای همراه برای کانادا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای همراه برای کانادا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید