چالشی برای توسعه فناوری و خدمات شناختی سالمندان

به گزارش مجله آرنا، تهران (پانا)-در چالش توسعه فناوری، محصولات و خدمات شناختی سالمندان که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی برگزار گردید، پس از داوری نهایی، 20 تیم برای ورود دوره پیش شتابدهی انتخاب شدند تا شاهد فراوری محصولات فناورانه در این حوزه باشیم.

چالشی برای توسعه فناوری و خدمات شناختی سالمندان

به گزارش روابط عمومی معاونت علمی ریاست جمهوری، پس از انتشار فراخوان این چالش فعالان و فناوران این حوزه از سراسر کشور 40 طرح مختلف ارسال کردند. طرح هایی در حوزه هایی مانند فراوری، توسعه و بومی سازی؛ بازی های دیجیتال، مداد - کاغذی و فیزیکی، اپلیکیشن و سایت های e-learning و m-learning، فناوری و ابزارها و بسته های ارتقا و توانبخشی شناختی که در نهایت نیز داوری انجام شد و 20 تیم برگزیده انتخاب شدند.

دوره پیش شتابدهی این چالش از امروز، 21 مهرماه امسال شروع می گردد و به مدت 2 ماه ادامه دارد و تیم ها در زمینه علوم شناختی، کسب و کار، بازی سازی و تیم سازی آموزش می بینند و تیم ها از منتورینگ و فضای کسب وکار اشتراکی شتابدهنده شناختی COGNOTECH بهره مند می شوند. پس از خاتمه دوره پیش شتابدهی، تیم های منتخب در روز داوری نهایی معین و وارد دوره شتابدهی خواهند شد.

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای مأموریت خود به دنبال افزایش سرمایه شناختی جامعه، پیشگیری و کاهش عملکرد شناختی در بزرگسالان با استفاده از مداخلات و خدمات شناختی است و در این راستا، با توجه به پروژه های بین المللی تعریف شده در این حوزه در صدد توسعه و ساخت برنامه های ارتقاء و توانبخشی شناختی میانسالان و سالمندان است

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1208

به "چالشی برای توسعه فناوری و خدمات شناختی سالمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالشی برای توسعه فناوری و خدمات شناختی سالمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید