کرونا فعلا مچ گردشگری را خوابانده است

به گزارش مجله آرنا، سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی البرز با اشاره به شیوع کرونا در کشور، گفت: نوروز امسال البرز مشکل برخی استان ها از لحاظ مسافرپذیر بودن را نداشت و به علاوه میزان تردد از محورهای مواصلاتی آن نیز در مقایسه با سال های قبل به میزان قابل توجهی کاهش داشته است.

کرونا فعلا مچ گردشگری را خوابانده است

علی عبادی با بیان اینکه شیوع کرونا در اولین روزهای سال جدید باعث آسیب جدی به دو حوزه صنایع دستی و گردشگری میراث فرهنگی شده، اظهار کرد: با شیوع کرونا برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی در مناطق مختلف استان منتفی شده و علاوه براین مراکز گردشگری استان نیز فعالیت خود را تا اطلاع ثانوی متوقف کرده اند.

وی ادامه داد: شیوع کرونا باعث لغو تمامی تورهای گردشگری و تعطیلی مراکز خدماتی شده که این خسارت جدی به صنعت گردشگری کشور وارد کرده است.

وی با بیان اینکه در استان البرز به جز 10 مرکز اقامتی در کرج، تمام مراکز اقامتی در سایر شهرستان ها تعطیل شده است، گفت: این 10 مرکز هم از قبل از شیوع کرونا تعدادی مسافر را پذیرفته بودند و امکان تعطیلی نداشتند.

این مسئول توضیح داد: این مراکز از حدود یک ماه و نیم پیش مسافر جدیدی پذیرش نداشته و حالا با کمتر از 20 درصد ظرفیت خود مشغول به کار هستند.

عبادی در ادامه با اشاره به عدم برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی نوروزی نیز گفت: هنوز معین نیست دامنه این ویروس تا چه زمانی ادامه داشته باشد ولی اگر تا پایان اردیبهشت ماه شرایط به شرایط عادی برگشت، برنامه ریزی لازم برای برگزاری نمایشگاه های موقت صنایع دستی در استان انجام می شود.

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی البرز ادامه داد: سال گذشته به دنبال تملک مکانی برای برپایی نمایشگاه دائمی صنایع دستی بودیم و این فرایند هم به خوبی در حال انجام بود ولی متاسفانه شیوع کرونا باعث کندی ادامه مذاکرات و برگزاری جلسه با ادارات مختلف شده است.

وی در ادامه با اشاره به شرایط حضور مسافران در البرز توضیح داد: البرز همیشه به عنوان استانی گذری و نه به عنوان مقصد گردشگری مطرح بوده که این امر در سال های قبل به نوعی ضعف محسوب می شده ولی این ضعف در نوروز امسال به کمک ما آمده تا بتوانیم شیوع ویروس کرونا را تا حدی کنترل کنیم.

عبادی اضافه کرد: نوروز امسال البرز مشکل برخی استان ها از لحاظ مسافرپذیر بودن را نداشت و به علاوه میزان تردد از محورهای مواصلاتی آن نیز در مقایسه با سال های قبل به میزان قابل توجهی کاهش داشته است.

این مسئول گفت: خوشبختانه مردم تا این لحظه همکاری مناسبی در خصوص قرنطینه خانگی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری داشته اند.

وی در پایان با اشاره به اینکه امکان بازدید مجازی از برخی از موزه ها و مراکز تاریخی برخی از استان ها در نوروز امسال ایجاد شده، افزود: متاسفانه این شرایط در استان البرز مهیا نیست و امکان بازدید مجازی از مراکز گردشگری و تاریخی استان مهیا نیست.

منبع: ایسنا

منبع: چمدان
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 833

به "کرونا فعلا مچ گردشگری را خوابانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا فعلا مچ گردشگری را خوابانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید