16 روش برای جلب سریع دوستی دیگران

به گزارش مجله آرنا، وب سایت گجت نیوز - منوچهر مختارآبادی: هنوز به درستی تعیین نشده که منشا دوستی به چه چیزی باز می شود. شاید یک لبخند، هوش بالا، اجتماعی بودن و دلایل بسیار دیگری منشا دوستی باشند. در اینجا قصد داریم 16 روش استاندارد را معرفی کنیم که می تواند شروع کننده دوستی بین انسان ها باشد.

16 روش برای جلب سریع دوستی دیگران

دانشمندان پس از انجام پژوهش های متعدد به 16 روش و فاکتور دست یافته اند که می تواند شروع نماینده دوستی بین انسان ها باشد. در ادامه به این 16 روش خواهیم پرداخت.

رفتار های طرف مقابل را کپی کنید

این راهبرد به انعکاس رفتاری موسوم است. در این روش ما برای جلب دوستی و رفاقت دیگران رفتار ها و کنش های آن ها را تقلید می کنیم. در این تکنیک همچنین سعی می شود زبان بدن، ژست ها و حالات صورت طرف مقابل تقلید شود. این روش که به تاثیر آفتاب پرست نیز موسوم است در ایجاد دوستی تسهیل بوجود می آورد.

به دیگران نزدیک شود

اگر می خواهید دوستی کسی را جلب کنید، باید سعی نمایید بیشتر در اطراف او باشید، زیرا انسان ها چهره های آشنا را بیشتر دوست دارند. در این روش حتی اگر با طرف مقابل هم تعامل نداشته باشید باز هم به صرف مشاهده شدن باعث می شوید تا دوستی طرف مقابل بیشتر جلب شود.

از دیگران تعریف کنید

هر آنچه که در خصوص طرف مقابل بر زبان می آورید وی را تحت تاثیر قرار می دهد، اما تاثیر دیگری نیز دارد. دانشمندان دریافتند که اگر طرف مقابل خود را باهوش و یا مهربان توصیف کنید، طرف مقابل نیز همین خصایص را در شما تصور می نماید و شخصیت شما را اینگونه متصور می شود. در واقع هر آنچه که در خصوص طرف مقابل بر زبان می آورید، به طور ناخودآگاه به صورت تعریف از خودتان درمی آید.

احساسات مثبت نشان دهید

انسان ها احساسات یکدیگر را درک می نمایند. در واقع آن ها حتی اگر با هم صحبت ننمایند باز هم بار منفی و یا مثبت احساس طرف مقابل را حس می نمایند؛ لذا بهتر است در هر صورت دارای احساس مثبت باشید تا طرف مقابل را به سوی خود جلب نمایید. دوستی دیگران نسیب کسی می شود که احساسات مثبتی از خود نشان می دهد.

گرم و محبت آمیز رفتار کنید

اگر خود را فردی گرم و اجتماعی و غیر رقابتی نشان دهید همه به سوی شما جذب می شوند. از سوی دیگر باید نشان دهید فرد شایسته ای هستید، زیرا شایستگی در حوزه تحصیل و یا مسائل مالی نیز دوستی شما با دیگران را ارتقا می دهد.

هر از گاهی نقص های خود را نشان دهید

انسان ها تمایلی به دوستی با افراد بی نقص ندارد. آن ها دوست دارند اشتباهات دیگران را ببینند، لذا هر از گاهی اشتباهات و ضعف های خود را نشان دهید. نشان دهید که اصلا انسان کاملی نیستید بلکه بمانند دیگران شما هم اشتباه می کنید.

بر ارزش های مشترک تاکید کنید

انسان ها دوستی و تمایل بیشتری به دیگرانی که دارای ارزش های مشترک با آن ها هستند نشان می دهند. اگر می خواهید به دیگران بیشتر نزدیک شوید سعی کنید نشان دهید که در ابعاد مختلف زندگی دارای ارزش های مشترک با آن ها هستید.

هر از گاهی طرف مقابل را لمس کنید

طوری دیگران را لمس کنید که چندان جلب توجه نکند. مثلا لمس دست ها و یا جا های غیر حساس اگر به شکل هوشمندانه ای صورت گیرد حسی از دوستی و رفاقت ایجاد می نماید.

لبخند بزنید

مهم نیست ژست بدن شما به چه شکل باشد، زیرا در ابتدا این لبخند شماست که دوستی دیگران را جذب می نماید. هر نوع لبخندی باعث ایجاد حس نزدیکی و رفاقت می شود و شما را در خاطر طرف مقابل حک می نماید.

دیگران را آنگونه ببینید که دوست دارند دیده شوند

دیگران تصوری در خصوص خود دارند که مایلند طرف مقابل نیز آن ها را با همان تصویر درک کند؛ لذا باید سعی کنید برداشت طرف مقابل از خودش را ببینید و نشان دهید که شما هم همان برداشت را از شخصیت او دارا هستید. در واقع طرف مقال شما تعریف دقیقی از خود دارد که مایل است شما هم همان تعریف را از هویتش داشته باشید، زیرا در این صورت فرد احساس می نماید در هر صورت درک شده است و همین حس یکی از عوامل جذب و ارتقا دوستی است.

کمی از راز های خود را به طرف مقابل بگویید

یکی از بهترین روش ها برای تقویت دوستی برملا کردن بعضی از راز های زندگی برای طرف مقابل است. در واقع تعاملات و دوستی که در آن مسائل خصوصی به اشتراک گذاشته شود دوام بیشتری خواهد داشت. این موضوع باعث ایجاد حس نزدیکی بین دو فرد می شود.

راز دار باشید

داشتن اعتماد به دیگران یکی از فاکتور های مهم دوستی است و رازداری نیز یکی از اصلی ترین روش های جلب اعتماد دیگران است؛ لذا به طرف مقابل نشان دهید که رازدار بوده و با این روش دوستی او را بیشتر جلب کنید. بطور کلی نشان دهید که صادق و قابل اتکا هستید.

شوخ طبع باشید

داشتن حس شوخ طبعی در هر نوع رابطه و دوستی تاثیر مثبتی به جای می گذارد. در واقع کمی چاشنی شوخ طبعی در اولین برخورد حس دوستی بین دو طرف را تقویت می نماید.

بگذارید دیگران در خصوص خودشان صحبت نمایند

صحبت کردن در خصوص خود به اندازه خوردن غذا و یا پول در آوردن لذت بخش است. انسان ها ذاتا دوست دارند در خصوص خود صحبت نموده و احساسات و عقاید خود را به اشتراک بگذارند، در این صورت به صحبت های آن ها گوش دهید تا آن ها نیز از دوستی با شما لذت ببرند.

کمی آسیب پذیر باشید

باید مقداری از لحاظ عاطفی باز باشید، اما این باز بودن مستلزم مقداری آسیب پذیری است. با این وجود همین مقدار کم آسیب پذیری شما را فردی احساسی نشان می دهد و باعث جلب دوستی دیگران می شود.

رفتارتان محبت آمیز باشد

روانشناسان در خصوص پدیده ای بنام واکنش متقابل دوستی صحبت می نمایند. این پدیده بر آن است که اگر فکر کنیم کسی ما را دوست دارد ما هم او را دوست داریم. سعی کنید با رفتار کردن مانند دیگران نشان دهید آن ها را دوست و قبولشان دارید. در این صورت طرف مقابل هم شما را دوست خواهد داشت. کافی است نشان دهید که طرف مقابل را دوست دارید با همین یک کار طرف مقابل نیز دوستی خود را به شما نشان خواهد داد.

منبع: برترین ها
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 141

به "16 روش برای جلب سریع دوستی دیگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "16 روش برای جلب سریع دوستی دیگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید