احتمال بازنگری در اعمال محدودیت های کرونایی، افزایش میزان بستری و مر گ ومیر ناشی از کرونا در بچه ها

به گزارش مجله آرنا، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با بیان اینکه در صورت کاهش رعایت پروتکل ها در اعمال محدودیت ها بازنگری می گردد از افزایش سهم بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در بچه ها اطلاع داد.

احتمال بازنگری در اعمال محدودیت های کرونایی، افزایش میزان بستری و مر گ ومیر ناشی از کرونا در بچه ها

به گزارش گروه اجتماعی مجله آرنا، علیرضا زالی با بیان این که سهم بستری بچه ها مبتلا به کرونا افزایش یافته است، اظهار کرد: سهم بستری در گروه های سنی 5 تا 17 سال که تا قبل از آذرماه بین 1.2 تا 2 درصد بود در روزهای اخیر به 6 تا 9 درصد رسیده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه علیرغم این که بیماری کرونا در بچه ها مرگ ومیر کمتری دارد اما در 10 روز اخیر، میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری در گروه بچه ها تا 10 سال رو به افزایش بوده است .

وی درباره آمار بستری کرونا در تهران گفت: در 24 ساعت گذشته بالغ بر 213 بیمار جدید در بخش های کرونای استان تهران بستری شدند که حدود 85 نفر از آن ها در بخش های مراقبت ویژه بستری شدند.

زالی ادامه داد: تعداد افرادی که با تشخیص ابتلا به کرونا در بیمارستان های تهران بستری هستند 1915 نفر است؛ 760 نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه بستری اند که فرایند افزایشی را نشان می دهد و ممکن است سرآغازی برای تغییر الگوی بستری در بیمارستان های ما باشد.

وی با بیان این که نتایج آنالیز شرایط چندین بیمار کرونایی بدحال در تهران که در بیمارستان های کرونا بستری بوده اند، حاکی از بالا بودن بار ویروسی است، هشدار داد: این مسئله، نگران کننده تلقی می گردد و شواهد نشان می دهد که شرایط تهران نسبت به هفته قبل در یک حالت ناپایدار است و باید مراقب باشیم شتاب زدگی در بازگشایی ها مشکل ایجاد نکند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به شیب کاهشی رعایت پروتکل های بهداشتی در پایتخت بیان داشت: در حال حاضر میانگین فاصله گذاری اجتماعی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در استان تهران به 76.6 درصد رسیده که نسبت به هفته های قبل که بالای 80 درصد بود، کاهش یافته است.

زالی گفت: شرایط تهران را رصد می کنیم و تجربه موج قبلی نشان داد که ما پس از بروز خیز بیماری در تهران، خیلی سریع به بالاترین میزان و پیک مرگ و میر و مراجعین و بستری خواهیم رسید.

وی درباره آثار ناشی از کمرنگ شدن بعضی از محدودیت ها در استان تهران گفت: به نظر می رسد که اگر شرایط در طول هفته اخیر تغییراتی داشته باشد ضروری است که در تمامی محدودیت هایی که تا کنون کمرنگ شده اند بازنگری صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1359

به "احتمال بازنگری در اعمال محدودیت های کرونایی، افزایش میزان بستری و مر گ ومیر ناشی از کرونا در بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال بازنگری در اعمال محدودیت های کرونایی، افزایش میزان بستری و مر گ ومیر ناشی از کرونا در بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید