ارائه دروس دانشگاه علم و صنعت تا خاتمه سال غیرحضوری شد

به گزارش مجله آرنا، رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور دانشگاه تصمیم گرفت ارائه دروس را تا سه هفته آینده به صورت غیر حضوری به دانشجویان ارائه دهد که بالغ بر 96-95 درصد از دانشجویان نیز توانستند به وسیله گوشی های هوشمند دروس را فرا بگیرند.

ارائه دروس دانشگاه علم و صنعت تا خاتمه سال غیرحضوری شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی فارس درباره تخلیه دانشگاه علم و صنعت ایران و آموزش غیرحضوری دانشجویان در مواجهه با ویروس کرونا، گفت: این دانشگاه برای اولین بار اراده نموده و با توجه به مسائلی که درخصوص ویروس کرونا پیش آمده تصمیم گرفت از زیرساخت های لازم برای آموزش الکترونیکی استفاده کند.

ارائه آموزش الکترونیکی در دانشگاه علم و صنعت

وی اضافه نمود: در هفته جاری آموزش الکترونیکی این دانشگاه فعال بود و علی رغم تعطیلی کلاس های حضوری، آموزش غیرحضوری نیز به دانشجویان ارائه و این تجربه ای شد تا در طول هفته ای که کلا س ها تعطیل بود بتوانیم کمبودها و مسائل ساختاری خود را اعم از تجهیزاتی، نرم افزاری، پشتیبانی و آموزش همکاران هماهنگ کنیم.

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران ادامه داد: ارائه دروس در دانشگاه تا سه هفته آینده (انتها سال) به صورت غیرحضوری ارائه خواهد شد و آنالیز های اولیه نشان داده بالغ بر 96-95 درصد از دانشجویان توانسته اند به راحتی به وسیله گوشی های هوشمند دروس را فرا بگیرند.

اطلاع رسانی و تخلیه خوابگاه های دانشگاه

ذاکری اضافه نمود: هفته قبل در دانشگاه اطلاع رسانی صورت گرفت و تقریبا قالب دانشجویان شهرستانی خوابگاه را ترک نموده و به محل زندگی خود رفتند و ان شاءالله دروس به صورت الکترونیکی ارائه خواهد شد.

وی یادآور شد: تعداد بسیار معدودی از دانشجویان خارجی هستند که بیشتر آنها به کشور خود بازگشته اند و اندکی از آنها باقی مانده که در خوابگاه رشید دانشگاه علم و صنعت حضور دارند.

آمادگی دانشگاه های تهران و شهید بهشتی در آموزش الکترونیکی

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران در انتها یادآور شد: برای اولین بار است که در کشور دانشگاه های دیگر از جمله تهران و شهید بهشتی آماده می شوند تا هفته بعد دروس را به صورت آزمایشی ارائه دهند. این کار می تواند در شرایط خاص از جمله در زمان آلودگی هوا که در فصل زمستان بیشتر وجود دارد الگوی بسیار خوبی باشد. ما از زیرساخت های موجود دانشگاه یاری گرفته ایم و امیدوارم تجربه و الگوی موفقی برای تمام دانشگاه ها باشد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 758

به "ارائه دروس دانشگاه علم و صنعت تا خاتمه سال غیرحضوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه دروس دانشگاه علم و صنعت تا خاتمه سال غیرحضوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید