اخبار صنعت

دلیل اختصاص انشعابات به ساختمان های مجلل غیرمجاز در حاشیه رودخانه ها چیست؟

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به دغدغه های نمایندگان نسبت به اقدامات وزارت نیرو خواهان پاسخگویی این وزارتخانه در رابطه با اختصاص انشعابات به ساختمان های مجلل غیرمجاز در حاشیه رودخانه ها شد.

16 تیر 1399

بومگردی و دریا دو نقطه قوت گردشگری مازندران

مازندران قطب گردشگری کشور محسوب می گردد و اگرچه درآمدش از این بخش به دلیل شیوع کرونا ویروس به مرز صفر رسیده اما بازتوانی این بخش در پساکرونا می تواند، پاشنه آشیلی برای خروج از مسائل و رسیدن به توسعه همه جانبه باشد.

13 تیر 1399

سیستم آبیاری هوشمند باغ طراحی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، محققان یک تیم جوان و استارت اپی پیروز به توسعه ایده ای برای آبیاری هوشمند شده اند. حضور آنها در دوره های پیش شتابدهی مرکز فناوری های همگرا معاونت علمی فرصتی شد تا ایده خود را توسعه دهند و اکنون پیروز به...

12 تیر 1399

بهترین دانشگاه های چین در سال 2018

بهترین دانشگاه های چین در سال 2018در رده بندی دانشگاه های کیو اس بریکس (QS BRICS University Rankings) که در سال اخیر منتشر شده است، کشور چین تقریبا صندلی یک سوم موسسات برجسته را از آن خود نموده است که از مجموع 300 صندلی، 94 موسسه متعلق به این کشور می باشد. از سال 2013، رده...

6 تیر 1399

افزایش 3 میلیون متر مکعبی حجم ذخیره آب پشت سد مهاباد

سرپرست مدیریت منابع آب شهرستان مهاباد گفت: حجم ذخیره آب سد مهاباد در حال حاضر بیش از 185 میلیون متر مکعب است.

2 تیر 1399

پرداخت 576 میلیارد ریال وام ارزان قیمت به کشاورزان

معاون بهبود و تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: با هدف توسعه کشت محصولات کم آبخواه و صرفه جویی در مصرف آب در سال زراعی 99-98 مبلغ 576 میلیارد ریال وام ارزان قیمت برای ایجاد 66 هکتار گلخانه به کشاورزان پرداخت شد.

30 خرداد 1399

مقاوم سازی سازه ها، ضرورتی اجتناب ناپذیر

زلزله غرب کشور دوباره بحث ضریب ایمنی ساخت وسازها در کشور را برسرزبان ها انداخت.

29 خرداد 1399

توزیع بیش از 4000 نهال شناسنامه دار در کرج

خبرنگاران/البرز مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: نهالستان های سنتی باید با استفاده از الگوهای پیروز تولید و تغییر زیرساخت ها به تولید ارقام تجاری و به روز دنیا بپردازند.

16 خرداد 1399

باج خواهی ترامپ از کشورهای مذاکره کننده پیمان نفتا

بیزینس تایمز نوشت: ترامپ همچنان برای کشورهای مذاکره کننده پیمان نفتا شرط و شروط معین می نماید.

16 خرداد 1399

گفت وگوی تلفنی پوتین با ترامپ و پادشاه سعودی

رئیس جمهور روسیه شامگاه یکشنبه تلفنی با رئیس جمهور آمریکا و پادشاه سعودی گفت وگو کرد.

16 خرداد 1399

خبرنگاران زیرساخت ها برای جهش فراوری در فارس فراهم است

شیراز- خبرنگاران- سرپرست معاونت هماهنگی امور مالی استانداری فارس، با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام جهش فراوری از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: زیرساخت های لازم برای تحقق این شعار در استان فارس فراهم است.

14 خرداد 1399

بازسازی داعش در تشکیلاتی به نام راند صلیبی توسط سازمان سیا

سازمان سیا از حدود 7 ماه قبل با ایجاد تشکیلاتی که مقر آن در یکی از کشور های عربی منطقه است ضمن جذب کارشناسان و افراد مرتبط با جریان های سلفیت جهادی، برنامه ریزی برای سازماندهی هسته های جدید گروه های وابسته به القاعده و داعش را شروع نموده است.

12 خرداد 1399

بورسی شدن شستا در آینده نزدیک

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با اعلام خبر بورسی شدن این شرکت در آینده نزدیک جزئیات بیشتری را از عرضه اولیه شرکت سرمایه گذاری صبا تامین تشریح کرد.

9 خرداد 1399

حمله موشکی به شرکت نفتی آمریکا در بصره

ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق از حمله موشکی به شرکت نفتی آمریکا در بصره خبر داد.

7 خرداد 1399

کاپیتان تیم فوتبال فولاد تحت عمل جراحی قرار گرفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت باشگاه فولاد خوزستان، ایوب والی کاپیتان تیم فولاد خوزستان که از عوامل اصلی موفقیت تیم فولاد در لیگ نوزدهم به حساب می آید، در تمرینات آخر سال با مصدومیت شدیدی از ناحیه رباط صلیبی روبرو شد بازیکن محبوب تیم فولادخوزستان...

28 اردیبهشت 1399

جهان پساکرونا این شکلی است ، عمر و عمق آثار، گروگان شیشه عمر کرونا

شاهد عقب نشینی بیش از پیش از جهانی شدن خواهیم بود، زیرا شهفرایندان برای محافظت از خود به دنبال دولت های ملی می گردند و دولت ها نیز به دنبال افزایش قدرت خود برای مقابله با تهدیدات آینده می فرایند.

27 اردیبهشت 1399

کرونا فعلا مچ گردشگری را خوابانده است

سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی البرز با اشاره به شیوع کرونا در کشور، گفت: نوروز امسال البرز مشکل برخی استان ها از لحاظ مسافرپذیر بودن را نداشت و به علاوه میزان تردد از محورهای مواصلاتی آن نیز در مقایسه با سال های قبل به میزان قابل توجهی کاهش داشته...

25 اردیبهشت 1399

برجام کی قرار است آتش زده شود؟

سیاست حفظ برجام و مماشات با کشورهای غربی در این زمینه، بازی در زمینی است که آمریکا و طرف های اروپایی برای ما طراحی کرده اند و ادامه این فرایند، تنها سبب وارد آمدن خسارت های روزافزون به کشور خواهد شد.

12 اردیبهشت 1399

شیخ استقلالی ها همچنان مصدوم است!

مهاجم استقلال که بعد از سفر به فرانسه با مصدومیت بیشتری بازگشت، این روز ها در کلینیک دکتر نوروزی مراحل درمانی خود را سپری می نماید.

8 اردیبهشت 1399

3 اقدام جدید بنیاد مستضعفان برای مقابله با کرونا، از میزبانی پزشکان و پرستاران تا ضدعفونی کردن مناطق شهری و روستایی

فراوری حدود 430 هزار لیتر الکل، توزیع 10 هزار بسته آب معدنی، شیرکاکائو و آبمیوه در بیمارستان های میزبان بیماران کرونا و ضدعفونی کردن 60 شهر و روستا از جمله اقدامات بنیاد مستضعفان در مقابله با ویروس کروناست.

5 اردیبهشت 1399
تعداد: (133)