افتتاح یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و دومین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی یزد

به گزارش مجله آرنا، یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و دومین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی در استان یزد کار خود را شروع کرد.

افتتاح یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و دومین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی یزد

به گزارش مجله آرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، شامگاه سه شنبه بیست و دوم آبان ماه 97 مراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و دومین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی یزد با حضور استاندار، معاون سیاسی امنیتی استانداری، مدیرکل و معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و جمعی دیگر از مسئولان استانی در محل دائمی نمایشگاه های استان یزد برگزار گردید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: برای رونق صنایع دستی کشور علاوه برایجاد شهرک های فراوری کننده صنایع دستی، اشاعه وترویج صنایع دستی باید تمرکز را روی شرایطی که بتوان این محصولات را در بازارهای داخلی و خارجی به فروش رساند، گذاشت.

سید مصطفی فاطمی از صنایع دستی به عنوان میراث معنوی وهویت ملی نام برد و گفت: صنایع دستی محصول خلاقیت و ابتکار هنرمندان در زمینه های مختلف است.

او ایجاد بازارچه های موقت ودائم در استان، برگزاری نمایشگاههای منطقه ای و استانی و حضور در نمایشگاههای بین المللی را از سیاست های فراهم کردن زمینه فروش صنایع دستی در بازارهای داخلی و خارجی مطرح کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با بیان اینکه در غرفه های یازدهمین نمایشگاه سراسری یزد انواع صنایع دستی نظیر ترمه، دارایی، سفال و سرامیک، حصیر، زیلو، معرق، مشبک، منبت، خاتم، احرامی، زری بافی، گیوه بافی و... ارائه می گردد، توضیح داد: برگزاری کارگاه های زنده در زمینه های زیلو، حصیر، سفالگری و .... از دیگر برنامه های این نمایشگاه است.

فاطمی هدف از برگزاری نمایشگاه یاد شده را ارائه دستاوردهای مختلف در زمینه صنایع دستی و تقویت خلاقیت و ابتکار هنرمندان در زمینه های هنرهای سنتی ذکر کرد و اضافه نمود: صنایع دستی به علت ایجاد اشتغال و سادگی تکنیک می تواند موجب رونق صنعت گردشگری گردد.

این مقام مسئول ادامه داد: برای استفاده کامل از نیروی انسانی در روستاها و نیروی انسانی فعال بیکار در شهرها، بهتر است سرمایه گذاری در رشته های صنایع دستی باشد، چراکه این گونه فعالیت ها از دیر باز منبع درآمد مهمی در کشور بوده است.

یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان یزد در دو بخش بازرگانی و تخصصی فعالیت خود را شروع نموده است که در بخش تخصصی به معرفی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی پرداخته و در بخش بازرگانی دیگر رشته های صنایع دستی معرفی و ارائه می گردد.

در این نمایشگاه هنرمندان و صنعتگران استان های سراسرکشور آثار هنری خود را در قالب 205 غرفه به معرض نمایش گذاشته اند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 193

به "افتتاح یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و دومین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و دومین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید