انتقاد رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر از یاری نکردن به توسعه ناوگان

به گزارش مجله آرنا، رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با انتقاد از یاری نکردن دولت به توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی گفت که قوانین زیادی را خود دولت در این زمینه تصویب نموده است اما هیچ کدام را عملی ننموده است.

انتقاد رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر از یاری نکردن به توسعه ناوگان

به گزارش شهر، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: مصوبات دولت در خصوص توسعه حمل و نقل عمومی اجرایی نشده و شهرداری تنها است.

محمد علیخانی عصر امروز در مراسم شروع احداث عملیات پایانه مترو آزادگان و توسعه جنوبی خط سه مترو گفت: اتفاقی که امروز افتاده است به همراه اتفاقی که هفته قبل افتاد یعنی ورود 100 دستگاه اتوبوس و مینی بوس به ناوگان حمل و نقل شهری و ورود دستگاه حفار به میدان حضرت عبدالعظیم حسنی و برنامه امروز، دیرهنگام است و باید این اتفاق زودتر رخ می داد اما باز هم غنیمت است و این روزها شاهد بروز اتفاقات خوب در حوزه حمل و نقل بوده ایم .

او با بیان اینکه بخشی از علت کندی در فعالیت ها عدم همکاری دولت است اضافه کرد: همان طور که جناب آقای هاشمی چند روز پیش اعلام کردند، قوانین و مصوبات زیادی داریم که بر اساس آن دولت مکلف است به حمل و نقل یاری کند، اما متاسفانه اجرایی نشده که چه بسا اگر اجرایی می شد شاید حمل و نقل تهران از لندن و پاریس هم بهتر بود. در یکی از این مصوبات دولت باید بر اساس صرفه جویی در مصرف سوخت از محل درآمدهای وزارت نفت، 10 هزار میلیارد تومان به شهرداری یاری می کرد که تنها 154 میلیارد تومان پرداخت نموده است و باید بگویم تکالیف دولت در این زمینه اجرایی نشده و این مصوبات سودی برای حمل و نقل تهران نداشتند.

علیخانی در ادامه گفت: یکی دیگر در قانون برنامه ششم توسعه است که دولت موظف است دو هزار دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه کند که این مصوبه هم اجرایی نشده است در همین قانون دولت موظف است بخش خصوصی را به سرمایه گذاری در این حوزه تشویق کند که این اتفاق هم نیفتاده است. در قانون هوای پاک دولت وظیفه دارد در جهت برطرف آلودگی هوا به شهرداری های کلان شهرها یاری کند که این مصوبه هم اجرایی نشده است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر با تاکید بر اینکه قوانین زیاد است اما به هر کدام که وارد می شویم، می بینیم که یا اجرا نشده و یا اگر اجرا شده آنقدر کوچک بوده که تاثیرگذاری نداشته است، گفت: عملا بار به دوش شهرداری است اما با این حال خوشحالیم که در چند روز اخیر اقدامات خوبی در حوزه توسعه حمل و نقل عمومی اتفاق افتاده، هر چند که از نظر من، ما سه سال را از دست داده ایم و کارها باید زودتر از این رخ می داد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1226

به "انتقاد رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر از یاری نکردن به توسعه ناوگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر از یاری نکردن به توسعه ناوگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید