بایدن: ترامپ اصلا نمی تواند راست بگوید

به گزارش مجله آرنا، جو بایدن طی یک یادداشت در روزنامه واشنگتن پست نوشت: جورج واشنگتن به این معروف بود که نمی تواند دروغ بگوید، ترامپ برعکس نمی تواند راست بگوید.

بایدن: ترامپ اصلا نمی تواند راست بگوید

به گزارش گروه سیاسی مجله آرنا، جو بایدن نامزد پیشتاز دموکراتها در انتخابات درون حزبی که این روزها به خاطر اتهامات مربوط به فعالیتهای اقتصادی خانواده اش سوژه پرونده اوکراین گیت است با حمله به کوششهای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای تضعیف موقعیت وی تاکید نمود که او را در انتخابات 2020 مثل یک طبل توخالی شکست خواهد داد.

بایدن در اظهارات خود در روز یک شنبه، ترامپ را به سوء استفاده از قدرت متهم کرد.

مساله درخواست ترامپ از ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین برای آنالیز فعالیتهای اقتصادی بایدن و پسرش در این کشور باعث نقدها تند کنگره و کوشش برای استیضاح وی از سوی موکراتها شده است.

جو بایدن در ادامه ترامپ را متهم کرد که برای پیشبرد فعالیتهای خود بعضی سازمانهای دولت از جمله وزارت خارجه، کارکنان شورای امنیت ملی، وزارت دادگستری و معاون اول رئیس جمهور را به فساد کشانده است.

بایدن که این اظهارات را در یادداشت خود در روزنامه واشنگتن پست مطرح نموده است در ادامه نوشت: دیگر بس است. هر روز، هر ساعت شواهد بیشتری رو می گردد که پرزیدنت ترامپ در حال سوء استفاده از قدرت است و این برای ریاست جمهوری بسیار بد است. او به جای خدمت به منافع ملی در حال خدمت به منافع شخصی است.

وی تاکید نمود که اقدامات ترامپ نشان می دهد که ریاست جمهوری برای او یک اتوبان برای انجام هرکاری است که دلش می خواهد، بدون هیچ مسئولیتی.

بایدن در ادامه با طعنه اضافه نمود: جورج واشنگتن اولین رئیس جمهور ما به این معروف بود که نمی تواند دروغ بگوید، ترامپ برعکس است، او نمی تواند راست بگوید. به هر کسی که برایش تهدید باشد تهمت می زند، و با تهمت به من وخانواده ام بدون شک کوشش می نماید موقعیت من را در انتخابات ریاست جمهوری تضعیف کند.

بایدن در ادامه تاکید نمود، علیرغم این اقدامات مخرب، اجازه نخواهم داد ترامپ مرا مرعوب سازد و شهرت مرا خراب کند.

وی در نهایت خطاب به ترامپ تاکید نمود که حتما در انتخابات او را شکست خواهد داد.

بر اساس اطلاعاتی که اخیرا فاش شده، رئیس جمهور آمریکا در تماسی تلفنی با همتای اوکراینی خود از او خواسته پرونده قضایی علیه هلدینگ بریسما را که هانتر بایدن پسر جو بایدن عضو هیأت مدیره آن است، پیش ببرد.

هرچند ترامپ این موضوع را رد می نماید، اما ظاهرا ترامپ برای تحت فشار قرار دادن کی یف، یاری های نظامی آمریکا به اوکراین را تعلیق نموده و تنها زمانی با پرداخت این یاری ها موافقت نموده است که زلنسکی به او اطمینان داده دادستان کل اوکراین پرونده بریسما را پیش می برد.

هلدینگ بریسما به فساد اقتصادی متهم است و به نظر می رسد ترامپ کوشش داشته تا به وسیله مفسد نشان دادن فرزند بایدن، شخص بایدن را هم بی اعتبار نموده و شانس او برای پیروزی در انتخابات را کاهش دهد.

در پی افشا شدن این موضوع، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز 3 مهرماه رسماً شروع تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهور این کشور را به دلیل مسائل مطرح شده در ارتباط با گفت وگوی تلفنی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین را اظهار داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 355

به "بایدن: ترامپ اصلا نمی تواند راست بگوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: ترامپ اصلا نمی تواند راست بگوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید