بسته حمایتی مستاجران روز سه شنبه تصویب و اعلام می گردد

به گزارش مجله آرنا، معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی اطلاع داد: که بسته حمایتی از مستاجران شامل مبلغ وام حمایتی و مکانیزم پرداختی آماده است و روز سه شنبه در جلسه ای با حضور رییس جمهوری آنالیز و تصویب می گردد.

بسته حمایتی مستاجران روز سه شنبه تصویب و اعلام می گردد

به گزارش مجله آرنا، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری ساعتی پیش اطلاع داد که وزارت راه و شهرسازی مسئول تهیه بسته حمایتی برای ساماندهی بازار مسکن شد.

به همین دلیل محمود محمودزاده عصر یکشنبه در مصاحبه با ایرنا در مورد جزییات بسته حمایتی وزارت راه برای مستاجران، گفت: پیشنهادات حمایتی وزارت راه روز سه شنبه در حضور رییس جمهوری مطرح می شود و بعد از تصویب اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.

وی اضافه نمود: به دلیل نابسامانی در حوزه اجازه، دولت به وزارت راه، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد مسوولیت طراحی این بسته را سپرد تا فورا برنامه حمایتی برای مستاجران به تصویب برسد.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی اختصاص وام به مستاجران را مشروط به داشتن کد رهگیری دانست و گفت: کد رهگیری مصوبه ای قدیمی است که به 10 سال پیش باز می شود، تمامی بنگاه ها مجهز به این سامانه هستند اما بعضی از آژانس های املاک اقدام به ثبت کد رهگیری نمی نمایند که تخلف است.

محمودزاده گفت: تمامی بنگاه های املاک باید این تکلیف قانونی را انجام دهند و دولت برای شناسایی واجدین راهی جز دریافت کد رهگیری ندارد.

وی اضافه نمود: قراردادهای بین مستاجر و مالک بدون کد رهگیری حتی قابلیت پیگیری قضایی هم ندارد و ما تمام مستاجران را به دریافت این کد توصیه می کنیم.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: کمیسیون مالی دولت روز سه شنبه مبلغ این وام و مکانیزم پرداخت را اعلام خواهد نمود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 997

به "بسته حمایتی مستاجران روز سه شنبه تصویب و اعلام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته حمایتی مستاجران روز سه شنبه تصویب و اعلام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید