بیانیه اولین مجمع فناوری و نوآوری استان تهران منتشر شد

به گزارش مجله آرنا، امروز اولین نشست مجمع فناوری و نوآوری استان تهران در کارخانه نوآوری آزادی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، پیروز حناچی شهردار تهران، محسنی بند پی استاندار تهران و مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس برگزار گشت.

بیانیه اولین مجمع فناوری و نوآوری استان تهران منتشر شد

در این مراسم جمعی از مدیران نهادهای فعال زیست بوم فناوری و نوآوری بیانیه ای در خصوص مجمع اکوسیستم فناوری و نوآوری ارائه کردند.

این مجمع برای حل مسائل استان تهران با استفاده از توانمندی فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری و نیز همدلی اعضای این اکوسیستم از قبیل پارک های علم وفناوری با سایر دستگاه های دولتی برای حل مسائل استان تهران تشکیل شده است.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

لزوم همکاری و هم افزایی مستمر: با توجه به استقرار تعداد کثیری از نقش آفرینان حوزه فناوری و نوآوری و تحقق بیش از نیمی از اقتصاد دانش بنیان کشور در استان تهران، این استان پرچمدار توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری کشور محسوب شده و همکاری و شبکه سازی میان ذینفعان در قالب مجمع فناوری و نوآوری استان ضروری است؛ لذا بر تداوم برگزاری مجمع به عنوان ابزاری برای همکاری و هم افزایی اعضا به صورت حداقل هر 6 ماه یکبار تاکید داریم.

بهره برداری از فرصتها و رفع چالشها: مجمع، از ستاد هماهنگی امور فناوری و نوآوری استان انتظار دارد فرصتها و موانع رشد زیست بوم فناوری و نوآوری استان و مسائل فعالیت استارت آپها، کارآفرینان، شرکتهای دانش بنیان و فناور، سرمایه گذاران و سایر فعالان در استان را با همفکری و استفاده از نظر خبرگان و ذینفعان استخراج و پیشنهادات خود را به کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان ارائه و پیگیری نماید.

محور قراردادن اقتصاد دانش بنیان/اقتصاد دانش بنیان؛ محور توسعه: از آنجا که اقتصاد دانش بنیان، جهت مهمی برای رونق اشتغال و جهش تولید است؛ از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری و شهرداری تهران انتظار داریم گفتمان نوآوری و فناوری را در استان حاکم نمایند و دستگاههای اجرایی را به همکاری با عناصر این زیست بوم تشویق نمایند و نیز در کوتاهترین زمان مصوبات کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان را در هیأت دولت، شورای برنامه ریزی و توسعه استان یا شورای شهر طرح نمایند و در اولویت تأیید و اجرا گذارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1136

به "بیانیه اولین مجمع فناوری و نوآوری استان تهران منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه اولین مجمع فناوری و نوآوری استان تهران منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید