تارار در بازار آزاد 890 میلیون تومان!

به گزارش مجله آرنا، تهران (پانا) - فروش خودروی تارا به بازار آزاد هم رسید. آن هم با قیمت های کاملا متفاوت و با اختلاف بسیار زیاد. عاملی که نشان می دهد قیمت بازار آزاد خودروی تارا هنوز تعیین نشده است. اما قیمت تارا در بازار آزاد چقدر است؟

تارار در بازار آزاد 890 میلیون تومان!

به گزارش تجارت نیوز، سال گذشته اولین مرحله پیش فروش خودروی تارا انجام شد و شهریور سال جاری اولین گروه این خودرو به خریداران آن تحویل داده شد. حالا از هفته گذشته تا به امروز پای خودروی تارا به سایت های خرید و فروش باز شده است.

آنگونه که بعضی از رسانه ها گزارش داده اند، قیمت خودروی تارا دنده دستی در بازار آزاد حدود 350 تا 400 میلیون تومان است. این در حالی است که قیمت کارخانه خودرو تارا 290 میلیون تومان است. اما قیمت بازار آزاد تارا دنده ای فرق دارد. از 890 تا 400 میلیون تومان!

اما قیمت تارا دنده ای در سایت های خرید و فروش قابل توجه است. در بعضی از آگهی ها قیمت تارا دنده ای 400 میلیون تومان اسم شده است و در آگهی دیگر 890 میلیون تومان! این دو آگهی در سایت دیوار و تنها با فاصله پنج ساعت درج شده است. البته خودروی تارای 400 میلیون تومانی 12 کیلومتر کار نموده است و خودروی تارای 890 میلیون تومانی صفر است.

البته به نظر نمی رسد کاکرد 12 کیلومتری علت افت 400 میلیونی قیمت تارا باشد. چون آگهی های دیگری هم در سایت دیوار وجود دارد که قیمت خودرو تارای صفر دنده ای را 620 یا 630 میلیون تومان اعلام نموده است. در آگهی دیگری قیمت تارا صفر دنده ای 500 میلیون است و فرد دیگری خودروی صفر کیلومتر تارا را 420 میلیون تومان آگهی نموده است.

بر این اساس به نظر می رسد بازار هنوز به توافق جدی درباره قیمت خودروی تارا نرسیده است.

اما قیمت کارخانه خودرو تارا چقدر است؟ تیرماه سال جاری ایران خودرو قیمت خودرو تارا دنده ای را اعلام نمود. بر اساس اعلام این شرکت قیمت کارخانه تارا دنده ای 290 میلیون و 472 هزار تومان اعلام شد. البته این قیمت تنها برای مشتریانی بود که در حواله های آنها سود مشارکت اعلام نشده و تنها باید در هنگام صدور دعوتنامه، الباقی وجه را بدون کسورات بپردازند.

قیمت بازار آزاد تارا دستی

در بعضی از آگهی ها قیمت تارا دستی 350 تا 400 میلیون تومان اسم شده است. قیمتی که نشان می دهد احتمالا قیمت تارا در بازار آزاد هم قیمت خودروی شاهین است. البته بعضی معتقدند احتمالا این قیمت با افزایش عرضه تارا به بازار آزاد، کمی تعدیل می گردد و قیمت تارا دستی کاهش پیدا می نماید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 شهریور 1400 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1717

به "تارار در بازار آزاد 890 میلیون تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تارار در بازار آزاد 890 میلیون تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید