تظاهرات پزشکان و پرستاران ونزوئلایی در مرز با کلمبیا

به گزارش مجله آرنا، پزشکان و پرستاران در مرز ونزوئلا با کلمبیا تظاهرات نموده و درخواست کردند که نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اجازه ورود یاری های بشردوستانه را بدهد.

تظاهرات پزشکان و پرستاران ونزوئلایی در مرز با کلمبیا

به گزارش مجله آرنا، فرانسیس دوران، پرستار 34 ساله در بیمارستان سن آنتونیو در شهر مرزی اورنا خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت پیچیده ای حاکم بوده و شرایط وخیم است زیرا ما چیزی نداریم. نه دستکش، نه لباس پزشکی و نه دارو.

در حال حاضر ونزوئلا در بحران مالی به سر برده و میلیون ها نفر در این کشور از کمبود غذا و دارو رنج می برند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، چندی پیش خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا خود را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد و اکثر کشورهای غربی از جمله آمریکا از وی حمایت کردند.

شهر اورنا هم مرز با شهر کوکوتای کلمبیا قرار گرفته است. در شهر کوکوتا ده ها تن یاری آمریکا برای ورود به ونزوئلا وجود دارد. این در حالی است که مادورو اعلام نموده است که این یاری ها چیزی بیش از یک نمایش سیاسی نبوده و بهانه ای برای دخالت آمریکا است.

سربازان وفادار به رئیس جمهوری پل مرزی تیاندیتاس میان این دو منطقه را مسدود نموده اند. مخالفان می گویند ارتش این پل را بسته تا یاری ها وارد ونزوئلا نشود.

سفارت آمریکا در کلمبیا خاطرنشان کرد اولین محموله یاری های آمریکا شامل مواد غذایی فاسد نشدنی، محصولات بهداشتی، داروهای اورژانسی بوده که برای تأمین احتیاج 39 هزار نفر در طول 10 تا 90 روز کافی است.

در حال حاضر ونزوئلا 85 درصد از داروهای مورد احتیاج را ندارد.

در این میان با وجود کمبود دارو نیروهای دولتی روز دوشنبه داروهایی از جمله آنتی بیوتیک و داروهای ضد التهاب را به صورت رایگان توزیع می کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 63

به "تظاهرات پزشکان و پرستاران ونزوئلایی در مرز با کلمبیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات پزشکان و پرستاران ونزوئلایی در مرز با کلمبیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید