سلامتی و پزشکی

امکان لغو امتحانات حضوری دانشجویان و تخفیف شهریه

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم با تاکید بر اینکه امکان لغو امتحانات حضوری دانشجویان وجود دارد، از برگزاری جلساتی با مرکز هیات امنای دانشگاه ها سخن گفت و اینکه این احتمال هست که مرکز هیات امنا به منظور یکپارچگی کل دانشگاه ها میانگینی را...

21 مرداد 1399

موافقت صندوق بین المللی پول با اعطای وام به مصر

صندوق بین المللی پول با اعطای وامی به ارزش 5 میلیارد دلار به مصر موافقت کرد.

19 مرداد 1399

قرارداد 4 کشور اروپایی با یک شرکت داروسازی برای دریافت 400 میلیون دوز واکسن کرونا

وزیر بهداشت ایتالیا از امضای قراردادی بین 4 کشور اروپایی و یک شرکت داروسازی انگلیسی-سوئدی برای دریافت 400 میلیون دوز واکسن کرونا از اواخر امسال میلادی اطلاع داد.

18 مرداد 1399

نانو پوشش ضد ویروس کرونا برای اولین بار توسط محققین دانشگاه اراک تولید شد

محققان دانشگاه اراک پیروز شدند برای اولین بار پوشش نانویی ضدویروس کرونا را تولید کنند که اثر این پوشش تا سه ماه از نفوذ ویروس به سطوح جلوگیری می کند.

16 مرداد 1399

شریف: انتخابات 1400 در دستور کار اصلاح طلبان ، تمایل احزاب اصلاحات به سمت تشکیل مجلس است

دبیرکل حزب هدا گفت: خبری به نقل از حکیمی پور در رسانه ها با مضمون شورای عالی سیاست گذاری اصلاحات منتشرشده اما در این جلسه گفتگویی پیرامون مسائل شورای عالی سیاست گذاری صورت نگرفت و ساختار این شورا به صورت جداگانه است.

14 مرداد 1399

ضد عفونی کردن محیط سبب نابودی کرونا نمی شود

سازمان جهانی بهداشت خاطرنشان کرد، ضدعفونی کردن محیط نه تنها تاثیری در نابودی ویروس کرونا ندارد بلکه برای سلامتی افراد نیز زیان بار است.

22 تیر 1399

مهلت انتخاب رشته محل آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی پزشکی تمدید شد

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: فرصت انتخاب رشته محل سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی تمدید شد.

22 تیر 1399

خبرنگاران وجود مردم متحد و رهبری بی نظیر عامل موفقیت ایران در بحران ها است

سنندج - خبرنگاران - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: به برکت وجود مردمی متحد و رهبری بی نظیر، ایران همواره در بحران های مختلف پیروز بوده و از مسائل پیش آمده بخاطر شیوع کرونا نیز بسلامت عبور خواهیم کرد.

18 تیر 1399

شروع پروازهای ایران به مقصد اروپا

هواپیمایی هما در اطلاعیه ای اطلاع داد که پروازهای برنامه ای خود را دوباره به فرودگاه آمستردام در هلند از روز پنج شنبه برقرار می نماید.

18 تیر 1399

بروکینگز بررسی کرد: دلایل ریزش آرای ترامپ در ایالت های کلیدی و واگذاری میدان به بایدن

فارس نوشت: موسسه بروکینگز در تحلیلی به علت پیشی دریافت نامزد دموکرات ها از رئیس جمهور آمریکا در نظرسنجی ها پرداخته و نتیجه انتخابات این کشور را به نتیجه تصمیم ترامپ در بازگشایی اقتصادی و اجتماعی آمریکا مرتبط دانسته است.

17 تیر 1399

گزارش، ترکیه و امید به کاهش نسبی مبتلایان به کرونا

شمار شفایافتگان در ترکیه تقریباً 2 برابر بیماران است و این موضوع موجب آن شده که مقامات بهداشتی این کشور رفته رفته به سناریوی عادی سازی و برطرف محدودیت ها بیندیشند.

17 تیر 1399

سرپرست خوشه طلایی ساوه: بازیکنان تست پزشکی دادند، تمرین نکردند

سرپرست تیم فوتبال خوشه طلایی ساوه گفت که بازیکنان این تیم فقط در تست های پزشکی شرکت کردند و به تمرین نپرداختند.

15 تیر 1399

چین به ابتکار جدید سازمان بهداشت جهانی می پیوندد

وزارت خارجه چین بیان نمود پکن به ابتکار همکاری های بین المللی سازمان بهداشت جهانی می پیوندد و همراه با جامعه جهانی، به کار پژوهش و فراوری تجهیزات پزشکی مربوط به ویروس کرونا سرعت می بخشد.

14 تیر 1399

تاثیر کرونا بر اقتصاد کشورهای در حال توسعه

پژوهشگر مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور گفت: اختلال مالی کیفیت خدمات نظام سلامت را کاهش می دهد.

13 تیر 1399

کرونا چگونه استفاده نسل ها از رسانه را دگرگون کرد!

کروناویروس جدید، بیش از آنچه ما فکر می کنیم سبک زندگی ما را تغییر داده است. اپیدمی کرونا بسیاری از کشور های دنیا را به اعمال قوانین مربوط به رعایت فاصله اجتماعی واداشته است و در بعضی کشور های دیگر نیز قرنطینه های سخت اعمال شده است. در چنین شرایطی، زمانی...

11 تیر 1399

سه سناریو برای آینده همه گیری جهانی کرونا

پژوهشگران آمریکایی پیش بینی می نمایند همه گیری جهانی ویروس کرونا 18 تا 24 ماه طول بکشد و سه سناریو برای فرایند آن در این مدت ارائه می نمایند.

11 تیر 1399

شرایط لیگ برتر هنوز نامشخص است

ایرج حریرچی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در مورد بازگشایی اماکن ورزشی گفت: پروتکل هایی در مورد اماکن ورزشی آماده شده است، برای ورزش های انفرادی شرایط آسان تر خواهد بود؛ همچنین مشکل اصلی ما در مورد ورزش های دسته جمعی، رختکن ها و دوش ها هستند.

10 تیر 1399

گلوبال ریسرچ: ترامپ به دنبال تشدید درگیری با چین به روش های مختلف است

هرچند که تنش های آمریکا و چین به دوران قبل از کرونا باز می شود، اما آمریکا با مقصر دانستن چین به عنوان منشأ اصلی ویروس کرونا و به کار بردن دیگر تاکتیک ها به دنبال افزایش تنش بیشتر با این کشور است.

10 تیر 1399

شمار موارد ثابت شده عفونت کرونا در جهان از 3 میلیون گذشت ، واکسیناسیون سایر بیماری ها به تاخیر افتاده است

آخرین ارقام دانشگاه جانز هاپکینز در روز دوشنبه 8 اردیبهشت نشان می دهد که شمار موارد ثابت شده عفونت با ویروس کرونا در جهان به 3017806 مورد رسیده است.

9 تیر 1399

خبرنگاران توصیه های تغذیه ای روزه داری برای شرایط خاص و گروه های ویژه

تهران - خبرنگاران - دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توصیه های تغذیه ای روزه داری در شرایط خاص و گروه های ویژه را ارائه کرد.

8 تیر 1399
تعداد: (192)