سلامتی و پزشکی

هیچ شهری در شرایط قرمز کرونا قرار ندارد؛ 4 شهر در شرایط ناپایدار

تهران (پانا) - سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به آخرین شرایط کرونا در استان های کشور گفت اکنون هیچ شهری در شرایط قرمز کرونا قرار ندارد و 205 شهر در شرایط نارنجی و 243 شهر در شرایط زرد این بیماری قرار دارند.

9 بهمن 1399

عبور آمار ابتلای جهانی کرونا از 77 میلیون نفر

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تا به امروز به 77 میلیون و 172 هزار و 373 نفر رسیده و مرگ یک میلیون و 699 هزار و 644 نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

7 بهمن 1399

خبرنگاران بایدن هم واکسن کرونا دریافت کرد

نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری منتخب آمریکا برخلاف رئیس جمهوری این کشور، نخستین دُز واکسن کرونا را دریافت کرد.

6 بهمن 1399

40 سرای نوآوری متناسب با زیست بوم در استان ها راه اندازی می شود، اختصاص فضا های کارکردی دانشگاه آزاد برای اشتغال دانش بنیان مردم

رییس دانشگاه آزاد درباره راه اندازی 40 سرای نوآوری متناسب با زیست بوم در استان ها و اختصاص فضا های کارکردی دانشگاه آزاد برای اشتغال دانش بنیان مردم توضیح داد.

5 بهمن 1399

اسباب بازی های حمام چقدر خطرناکند؟

خبرنگاران : اسباب بازی های حمام حامل باکتری های خطرناکی هستند که درصورت راه یافتن به بدن کودک می توانند عوارض جدی برای بدن به همراه داشته باشد.

4 بهمن 1399

واکنش اردوغان به اقدامات اروپا علیه ترکیه

رئیس جمهور ترکیه امروز آدینه گفت، کشورهای معقول در اتحادیه اروپا تلاشها علیه کشورش را در نشست اخیرشان دفع کردند و نشست بعدی رهبران اتحادیه اروپا در ماه مارس منجر به نتیجه ای که به آنکارا آسیب بزند نخواهد شد.

3 بهمن 1399

برگزاری کنفرانس ملی تازه&zwnjهای علوم ورزشی و سلامت

کنفرانس ملی تازه های علوم ورزشی و سلامت طی دو روز و با 17 عنوان سخنرانی و برگزاری 10 کارگاه آموزشی ارائه می شود.

28 دی 1399

رضایی: پیکان بازی را از ریتم انداخت، بازیکن حریف درس خوبی به فوتبال ما داد

گروه استان ها- سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن گفت: از بازیکن تیم پیکان بسیار سپاسگزارم که در صحنه پنالتی صداقت به خرج داد و به داور گفت که هیچ ضربه ای به پایش وارد نشده است.

16 دی 1399

قطره زردی نوزاد؛ قطره بیلی ناستر چیست؟

قطره زردی نوزاد با نام قطره بیلی ناستر که از عصاره گیاه شیرخشت بدست می آید، برای درمان زردی نوزادان استفاده می گردد. این قطره برای زردی نوزاد به همراه روش نور درمانی اثر خوبی خواهد داشت. درباره قطره زردی نوزادان (بیلی ناستر)، میزان مصرف، عوارض...

13 دی 1399

شکسپیر و شرکا، کتابفروشی استثنایی در قلب پاریس

کتاب فروشی شکسپیر و شرکا در دهه 1920 یک پایگاه فرهنگی برای نسلی بود که نسل گمشده خوانده می شد و در دهه 1950 پایگاه فرهنگی نسل بیت بود. بازدید از این کتابفروشی برای هرکسی که خود را دوست دار کتاب و ادبیات می داند، لازم است.

12 دی 1399

داستانگویی به جای تبلیغات

در دسامبر 2019، فرصتی پیش آمد تا با تیم بازاریابی و تبلیغات شرکت پروکتر اند گمبل (Procter & Gamble) به مصاحبه بنشینم. در دفتر مرکزی آن ها در شهر سین سیناتی ایالت اوهایو درباره اهمیت داستانگویی در بازاریابی و موفقیت های کسب وکار ها صحبت کردیم.

11 دی 1399

در هنگام خرید چرا باید به درج عنوان تراریخته حساس باشید؟

محصولات و گیاهان تراریخته (تغییر یافته ژنتیکی) از آن دسته از موضوعات چالش برانگیزی است که همواره به دلیل مسائل مختلف از جمله زیست محیطی، مالی و سلامت، موافقان و مخالفان زیادی دارد. به گفتۀ موافقان مشکل تامین غذا چه از لحاظ کمیت و چه از لحاظ کیفیت در آینده...

9 دی 1399

چرایی رای 73 میلیون آمریکایی در انتخابات اخیر به ترامپ

باراک اوباما در مصاحبه ای عنوان نمود، یکی از دلایل اینکه 73 میلیون آمریکایی در انتخابات اخیر این کشور به دونالد ترامپ رای دادند این پیغام جمهوریخواهان مبنی بر اینکه کشور، به ویژه مردان سفیدپوست مورد حمله قرار دارند، بوده است.

6 دی 1399

ضرورت آموزش نهی خشونت علیه زنان از سنین کودکی

تهران (پانا) - به گفته یک پژوهشگر حوزه زنان و خانواده بسیاری از زنان نسبت به حقوق خود آگاه نیستندقوانین حمایت از زنان خشونت دیده و منع خشونت علیه زنان نمی توانند به تنهایی در جهت کاهش خشونت علیه زنان موثر واقع شوند چراکه در کنار قوانین نیازمند آموزش نحوه...

6 دی 1399

بخش خصوصی از فرصت مشارکت در بازسازی مناطق آزاد شده قره باغ استفاده کند

معاونت امور بین الملل اتاق ایران، به صورت ویدئوکنفرانس، میزبان سید عباس موسوی سفیر ایران در کشور آذربایجان، حسین پیرموذن رئیس اتاق مشترک ایران و آذربایجان، نمایندگان دستگاه های دولتی مربوطه و جمعی از روسای تشکل ها و کمیسیون های تخصصی اتاق ایران بود...

6 دی 1399

واکسن آکسفورد؛ پازل خاتمهِ کرونا کامل می گردد؟!

براساس یافته های کارآزمایی، دو نوبت واکسن با دُز بالا تا 62 درصد و یک نوبت واکسن با دُز کم و یک نوبت با دُز زیاد تا 90 درصد ایجاد مصونیت کردند که دلیل این تفاوت روشن نیست.

5 دی 1399

بلک فرایدی؛ موسمی برای مرگ

آدینه سیاه و فروش اقلام ارزان قیمت یا حراج مرگ در روزهای کرونایی!؟. سوالی که گردانندان و مبلغان این نوع حراجی در اوضاع کنونی جهان باید به آن پاسخ دهند...

4 دی 1399

شمار کرونایی ها در قاره آفریقا به 2 میلیون و 540 هزار نفر رسید

به گزارش خبرنگاران، براساس جدیدترین آمار پایگاه اطلاعاتی ارزیابی های جهانی ورلدومتر، شمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا با شناسایی موارد جدید در 24 ساعت گذشته، به 2 میلیون و 540 هزار و 280 نفر رسید.

4 دی 1399

خیز اتحادیه اروپا برای تهیه بزرگترین سبد واکسن کرونا

رئیس کمیسیون اروپا روز سه شنبه از برنامه اتحادیه برای امضاء ششمین قرارداد خرید 160 میلیون دوز واکسن کرونا از شرکت بیوتکنولوژی مدرنا اطلاع داد.

1 دی 1399

اهدای خون قرنطینه ندارد؛ بیماران چشم انتظارند

تهران (پانا) - دو هفته قرنطینه و محدویت های جدید برای حضور در سطح شهرها از شنبه برقرار می شود اما اهدای خون قرنطینه ندارد، مراکز انتقال خون فعال و بیماران چشم انتظار حضور اهداکنندگان خون در این مراکز هستند.

30 آذر 1399
تعداد: (272)