درباره کوچینگ مدیران و رویکرد مدیران در سال 2020 چه می دانید؟

به گزارش مجله آرنا، اگر بخواهیم به زبان ساده کار یک کوچ با تخصص مدیران را تعریف کنیم، می توان گفت که کار یک کوچ مدیران، یاری به مدیران سازمان ها و کسب وکارها، برای ایجاد تغییرات مؤثر و بلندمدت درزمینهٔ رفتارهای فردی، مدیریتی و رهبری است که خروجی این فرآیند، بهبود عملکرد مدیر درزمینه های مختلف و به دنبال آن سازمان است.

درباره کوچینگ مدیران و رویکرد مدیران در سال 2020 چه می دانید؟

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش مجله آرنا، بنابر اعلام مس چی، مدیران امروز، تمایل بسیاری به تغییر شیوه ­های مدیریت سنتی و اقتدارگرا و ارتقا مهارت­ های رهبری دارند. یادگیری مهارت های کوچینگ مدیران سازمان را قادر می­ سازد که در انجام امورات توانمندتر گشته و نه تنها به کارمندان خود یاری نمایند به اهداف خود دست ­یابند، بلکه با تقویت مهارت­هایی همچون گوش شنوا، قدرت سؤال کردن، بازخورد دادن، تشویق و تبریک و ... قادر شوند یک رابطه قوی و حمایتی با کارکنانشان برقرار سازند.

ظرفیت­های بالقوه آن­ها را شناخته و مسئولیت پذیری را در آن­ها افزایش دهند؛ و بدین وسیله کارمندان بتوانند شایستگی های خود را توسعه دهند. در این صورت است که کارکنان شادتر و با بهره ­وری بیشتری خواهید داشت که از زمانشان بهتر استفاده می­ نمایند و وقت مرده کمتری دارند.

تمرکز در کوچینگ مدیران، بر احتیاجهای مدیر و احتیاجهای سازمان است و نه به تنهایی بر احتیاجهای مدیر؛ چراکه این احتیاج می تواند کاملاً احتیاج شخصی او باشد. در کوچینگ مدیران، اهداف و احتیاجهای مطرح شده در جلسات از طرف مدیر، باید همیشه با اهداف استراتژیک سازمان مرتبط و همسو باشد.

اگر شما مدیری هستید که به دنبال استخدام یک کوچ برای بهبود عملکرد خود و کسب وکارتان هستید، به هفت ویژگی مهم زیر در هنگام انتخاب کوچ خود، دقت کنید:

اعتمادبه نفس: یک کوچ مدیران مؤثر باید مستقل، هدفمند و در ایجاد ارتباطات مؤثر با مدیران، توانمند باشد؛ همچنین دانش علم کوچینگ را همراه با تجارب حرفه ای، دارا باشد.

مثبت اندیشی: کوچ مدیران باید شخصی خوش بین و دارای روحیه شاد و اندکی بذله گو باشد؛ همچنین قدرت تخیل قوی و توانا در ایجاد امید در مراجع خود باشد.

هدف گرا: انسانی هدفمند بوده و در دستیابی به اهداف و در مقابله با چالش ها راسخ باشد.

قدرتمند در معین مرزهای خود: کوچ باید توانایی معرفی کامل خود را همراه با معین مرزها و محدودیت های شخصی خود داشته باشد؛ درعین حال که مرزهای خود را حفظ و از آن ها دفاع می نماید، به مرزهای دیگران نیز احترام قائل باشد.

مهارت های بین فردی حرفه ای: همدلی با مراجعین و توجه به احساسات و نگرانی های آن ها، به وسیله گوش دادن مؤثر و پرسیدن سؤالات قدرتمند.

روشن فکر و انعطاف پذیر: دارای قدرت درک بالا و پذیرای دیدگاه های مختلف افراد باشد و قدرت توجه تمرکز به مسائل و نگرانی های مهم مراجع را، داشته باشد؛

حفظ اصالت: محرمانگی، پایبندی به اصول اخلاقی، صداقت و اعتماد را در جلسات رعایت نماید.

مزایای کوچینگ مدیران برای مدیران سازمان ها

تعیین کردن نقاط قوت مدیران و تعیین شدن نقاط قابل بهبود

بالا بردن سطح نقاط قوت و بهبود عملکرد

ایجاد استراتژی اجرایی همراه با برنامه عملی و ایجاد تعهد و مسئولیت پذیری برای یاری به حفظ فرایند

اتخاذ و یا تقویت مهارت های ضروری مدیریت

تغییرات رفتاری مثبت و پایدار

یادگیری مهارت های کوچینگ به عنوان مدیر

برنامه ریزی و توسعه حرفه ای مدیر

ایجاد توازن بیشتر میان کار و زندگی

دریافت پشتیبانی و بازخورد مداوم و منظم به وسیله کوچینگ مدیران که رشد حرفه ای را قطعی می نماید

همان طور که می دانید اطلاعات مفیدی در خصوص مدیریت کسب و کار را می توان از اینترنت هم کسب کرد اما این اطلاعات و توصیه ها بر اساس بازار و سازمان شما نوشته نشده و در عمل هم چندان مفید نیست. در مقابل، کوچینگ با تجربه و ابزارهای مهارتی، کسب وکار و بازار شما را می سنجد، صندلی فعلی مجموعه و اعضای تیم را آنالیز می نماید و متناسب با احتیاجتان نقشه راه را ترسیم می نماید و البته در این راستا شما را همراهی خواهد نمود.

خبر خوب برای دوستانی که علاقه مند به آموزش های کوچینگ و تغییرات مثبت در جنبه های فردی و کسب و کارشان هستند!

مدرسه توسعه فردی و کسب و کار علی مس چی مجری سمینارها و دوره های تخصصی کوچینگ توسعه فردی و کسب وکار در ایران و باسابقه آکادمیک و جامعه آماری بالا، هرساله کانون توجه دانش پذیران جویای تغییر و رشد از سراسر کشور است.

این دوره ها مخصوص علاقه مندان و صاحبان کسب وکار و همه کسانی که قصد ایجاد تغییرات مثبت در زندگی فردی و کسب وکارشان رادارند، طراحی شده است. با شرکت در رویدادهای کوچینگی، شبکه سازی و ارتباط با کوچ های مدرسه توسعه فردی و کسب وکار علی مس چی این فرصت را خواهد داشت تا از حضور افراد متخصص و فضای آموزشی در جهت توسعه فردی و سازمانی بهره مند شوید.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 772

به "درباره کوچینگ مدیران و رویکرد مدیران در سال 2020 چه می دانید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درباره کوچینگ مدیران و رویکرد مدیران در سال 2020 چه می دانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید