رئیس فدراسیون کاراته: مربیان ایرانی از بهترین های دنیا هستند

به گزارش مجله آرنا، سید حسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته در مصاحبه با خبرنگاران ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگاران گفت: مربیان ایران در جهانی کاراته صاحب اعتبار و اعتماد ویژه ای هستند. اکنون بیش از 30 باشگاه و تیم ملی از مربیان کاربلد و با دانش ایرانی استفاده می کنند. در این سال ها با تلاش مربیان پرتلاش سبک خاصی از کاراته به جهان معرفی شده است.

رئیس فدراسیون کاراته: مربیان ایرانی از بهترین های دنیا هستند

وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه ای برای استفاده از مربیان خارجی در بخش کاتا دارید یا خیر؟ تاکید کرد: در این شرایط به هیچ نام به چنین موضوعی فکر هم نمی کنیم. ما مربیان با دانش زیادی داریم که توانایی بالایی در هدایت تیم ها و سازندگی دارند و برنامه ما چون گذشته اعتماد به مربیان داخلی است که تا به امروز هم به خوبی از آن جواب گرفته ایم.

طباطبایی با اشاره به انتخاب کادر فنی تیم های رده سنی پایه گفت: کمیته فنی در جلسه ای چهار ساعته، رزومه بیش از 20 مربی را به دقت مورد بررسی قرار داد و در نهایت به چند نام رسیدیم. قرار شد اعضای کمیته هر کدام انتخاب های خود را به ما معرفی کنند. این کار انجام شده و به امید خدا طی روزهای آینده تصمیم گرفته و اسامی را اعلام می کنیم.

رئیس فدراسیون کاراته ادامه داد: دو رویداد مهم قهرمانی دنیا و قهرمانی آسیا را پیش رو داریم و بر همین اساس تصمیم گرفتیم در بحث سفرها مدیریت بیشتری داشته باشیم که در این بین اولویت اصلی را به اعزام تیم های پایه اختصاص دادیم. طی دو سال گذشته به دلیل شرایط شیوع کرونا مسابقات رده های سنی پایه در دنیا کمتر برگزار شد و ما هم هیچ اعزامی نداشتیم، بر همین اساس است تیم های پایه که تغذیه کننده تیم های ملی ما در طول سالهای گذشته بودند را اولویت قرار داده ایم و برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در هر دو بخش آقایان و بانوان به قزاقستان اعزام خواهند شد.

طباطبایی به تیم ملی هم اشاره کرد و افزود: برای استفاده بیشتر از ظرفیت های بالایی کاراته کشور، دو تیم متفاوت در بخش انفرادی به مسابقات قهرمانی دنیا و قهرمانی آسیا اعزام خواهند شد. این تصمیم کادر فنی تیم ملی بود که با حمایت ما وارد فاز اجرایی شده و مسابقات انتخابی در حال برگزاری است.

رئیس فدراسیون کاراته در خصوص دلیل اعزام پورشیب به مسکو هم گفت: بعد از خارج شدن برنامه سفر تیم ملی به روسیه، تصمیم گرفتیم کاپیتان تیم ملی را برای صعود به رده یک رنکینگ دنیا و کسب گرندوینری به این مسابقات اعزام کنیم. کسب این نام برای کاراته ایران افتخاری دیگری است تا بعد از عسگری و پورشیب، سومین گرندوینر را در کاراته ایران داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1741

به "رئیس فدراسیون کاراته: مربیان ایرانی از بهترین های دنیا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس فدراسیون کاراته: مربیان ایرانی از بهترین های دنیا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید